Přejít na obsah

Prim Automatic kal.97


Doporučené příspěvky

Aha, už je mi to jasný, zaměstnanci zkompletovali přebytky z výroby. Takže hodinek dnes existuje o pár kusů víc, než by mělo. To z nich dělá vlastně ještě větší raritu.

 

Bingo !

 

A neuvažuje Elton o reedici, stejně jako u jiných povedených modelů? Kdyby se mi podařilo sehnat alespoň zbastleninu se špatně funkčním překlápěním dne, byla by možná renovace v Eltonu? Děkuji.

 

Ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuju, ze vzit do ruky hodinky kde je den cesky je hoodne zvlastni pocit. Zajimala by me cena, podle me se stanovit dost dobre neda. Jsou vzacnejsi nez puvodni Orliky, ale temer nikdo je nezna a ani nevim o nejakych zrealizovanych obchodech. A vim jen o jednom cloveku na foru co je ma. Ja to nejsem:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

accutrone, myslel jsem, jestli se někde neválí pár součástek, ze kterých by to byl někdo schopen zbastlit, jako mnoho jiných věcí /třeba já..../, protože sehnat je v reálu, hotové a funkční není tak jednoduché....

 

 

Kdybych věděl kde se potřebné součástky válejí, tak už po nich jdu, ale bohužel nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potvrzuju, ze vzit do ruky hodinky kde je den cesky je hoodne zvlastni pocit. Zajimala by me cena, podle me se stanovit dost dobre neda. Jsou vzacnejsi nez puvodni Orliky, ale temer nikdo je nezna a ani nevim o nejakych zrealizovanych obchodech. A vim jen o jednom cloveku na foru co je ma. Ja to nejsem:-(

 

Tak já vím o jednom, který má troje. Já to nejsem :-(

Cenu určuje nabídka a poptávka. Odhaduji, že je potřeba si připravit minimálně 20K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já vím o jednom, který má troje. Já to nejsem :-(

 

 

Byl jsem majitelem těchto hodinek opraven. Nemá troje, ale rovnou čtyři kusy.

Prostě kdo umí ten má 97 a kdo neumí tak nemá 97 :-)

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten soukromnik hamiznej ma uz 4 kusy? :notworthy:

 

Ja osobne bych si jich cenil ve sbirce jako rarity vic nez Orliku (ty taky nemam), ale financni psychyckej limit bych mel cca 1/2 ceny puvodnich Orliku. Nevim proc. Asi, ze krome DAY na nich toho moc neni a ani se mi moc nelibi:-) Ale chci je:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať jsem hledal jak jsem hledal, tak se mi nepodařilo najít vlákno, které by se věnovalo hodinkám Prim Automatic se strojkem kal.97 z roku 1979.

Pokud některý z administrátorů o tomto vláknu ví, nechť tam prosím tento můj příspěvek přesune, abych zbytečně nezaplevoval Chronomag.

 

Hodinek Prim Automatic s dvojitým datumem se vyrobilo velmi malé množství. Přesné číslo se nepodařilo zjistit, ale půjde řádově o desítky kusů.

Strojek kal.97 pochází z rodinné řady strojků kal.90,91,96 a 97 z které se do sériové výboby dostal pouze kal.96.

 

Pro ty z vás, kteří máte tyto zajímavé hodinky ve své sbírce a nebo hodinky Prim sbíráte uvádím tři modely, které byly v Eltonu ovzorovány a nafoceny.

 

Ahoj Accutrone, jedno téma je třeba zde. Tenhle kus není na tvých fotkách, ale datum i den překlápí bez problémů. tenhle design jsem na 97 zatím jinde neviděl, možná taky nějaká kusová výroba.

post-683-060572300 1294066582.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při dnešním prohrabování se v počítači jsem objevil specifikaci modelu 97 015 3. To jsou ty hodinky s hnědým pruhovaným číselníkem.

 

díky za zajímavé a poučné čtení!!!!!! Posted Image

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V té specifikaci je uvedeno: sklo minerální, odolné proti poškrábání. To fakt 97 měly jiné sklíčko, než normální "televize"? A vlastně mě ani nenapadají žádné další primky, které by měly minerální sklo, všude byl plast.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V té specifikaci je uvedeno: sklo minerální, odolné proti poškrábání. To fakt 97 měly jiné sklíčko, než normální "televize"? A vlastně mě ani nenapadají žádné další primky, které by měly minerální sklo, všude byl plast.

 

To bylo pouze přání otcem myšlenky.

Se sklama do TV pouzdra byla celkem potíž. Zkoušela se různá řešení až to vše skončilo u lisovaných skel z plastu. U 97 byla skla rovněž z plastu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Myslim, ze MPM do toho pujde driv. Chrli jeden model za druhym a zacinaji se v propagaci vic a vic dovolavat historickych korenu. Navic, pokud tam supnou ceske nazvy dni, .. tak si ziskaji hooodne lidi. Diky genialnimu designu bych si je koupil taky. Jenomze nejsou...

A neuvažuje Elton o reedici, stejně jako u jiných povedených modelů? Kdyby se mi podařilo sehnat alespoň zbastleninu se špatně funkčním překlápěním dne, byla by možná renovace v Eltonu? Děkuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, ze drobne zmeny by nutne byly. Stejne jako u novych reedici se vychytavaji mouchy, tak bych vychytal mouchy i na teto reedici. Neverim, ze v PRIMu nejsou schopni udelat kalibr 97xx v podobe, aby to nefungovalo perfektne. Vcetne dvojiteho (ceskeho) datumu. Co myslis?

Myslíš reedici i s tím průs.rovým strojkem? :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...