Přejít na obsah

Dilema - ake wolframovky


vrcan

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

sice uz mam zarezervovane M25, ale zaujima ma vas nazor, ktory z tychto troch modelov zvolit (M23, 24, alebo 25)

 

modely mozete vidiet na http://www.kabtime.e...kcia&sekcia=107 (dufam ze neporusujem pravidla tohoto fora)

 

vsetky maju ETU, v podstate sa okrem farby cifernika nelisia v nicom (ani v cene a prislusenstve)

 

m23 cifernik - ziariva modra

m24 cifernik - karbon

m25 cifernik - cierna, resp. siva... tieto mam zarezervovane, ale este mozem zmenit

 

Necham si poradit, do ktorych ist. M25 mi pripada ako najnenapadnejsi model, modre sa mi zdaju napadne az az, a karbon sa mi zda neprehladny a rusivy. Ale mozno nemam pravdu, nazivo by to bolo asi lahsie rozodovanie. Ide mi o volbu, aby som to neskor neolutoval...

 

tiez dalsia dilema - dokupit si safirove priehladne dynko?

Upraveno uživatelem vrcan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý z nich má niečo do seba. Ten karbón vyzerá fakt športovo, ktovie, ako to vyzerá naživo. Ak si hľadal jednoduchosť ciferníka, tak potom fakt 25. Mne sa páči 26. so Soprodom a rezervou. Ten hardmetal môže byť dobrá voľba. O dosť tvrdší od ocele, ale nie tak krehký ako keramika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dakujem pekne za nazory... zatial vedie m25, v tesnom zavese m24.... ale kto vie, mozno to bude m23 :)

na m25 ma zase oproti m24 trochu odradzaju nevyrazne ricicky, co sa farby tyka.

 

m26 je uz cenovo nad limit... aj ked som vzdy chcel mat power reserve indikator... alebo gmt komplikaciu... ale su drahsie nepomerne.

 

wolfram carbid sa ozaj javi ako najlepsi material... AZ na detail - hmotnost. Je to taky protiklad titanu... s krehkostou je urcite na tom lepsie ako keramika, ale nie som si uplne isty, ci je na tom WC tak dobre ako ocel...

 

tieto hodinky chcem na volny cas a ako domace hodinky, na ktore nebudem musiet davat pozor... ale kto vie, mozno ich budem nosit aj do prace, ako rolexky :)

 

poreportujem ako to dopadne...

 

zatial uvitam dalsie nazory ci 23, 24 alebo 25

vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasuju pro karbon...

... neboli M24

A do toho sklíčka bych šel - oproti ceně hodinek už to zase taková rána není a vypadá to, alespoň dle mého názoru, líp...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasuju také pro karbon - M24.

(jedny podobné mám : o ) - viz podpis)

Myslím si, že hodinky jsou perfekně přehledné a čitelné i s karbonovým ciferníkem.

Prosklené dýnko bych určitě chtěl, když pominu estetiku, tak kvůli rychlé diagnostice případných závad (uvolněný šroubek, voda v pouzdře, ....).

 

Posted Image

 

EDIT II: myslím, že je dobré když se velká plocha ciferníku "rozbije" nějakým vzorem, navíc díky vzoru je daleko nenápadnější datumovka na pozici 4:30, což není zrovna to nejlepší místo.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

opat vdaka za nazory... kedze sam som bez nazoru :), potrebujem pocut druhe :)

 

Ok, pojdem do m24, uz rano ma RObert presvedcil par argumentami, a aj teraz Vit, jednak prehladnejsou datumovkou pri karbone a tiez rozbitim plochy ciferniku karbonovym vzorom

 

do m25 pojdem iba v pripade, ze sa najdu mnou pozadovane serial numbers

 

 

safir caseback - Vit, asi nevies ale, ze je bez serial number, cize to je take minus dalsie, okrem ceny...

 

ozaj, dost poskulujem po kozenom rejnok naramku, pripadne aligator... aj ked som fanusik kovovych tahov. Je fakt, ze ten WC tah pre tieto hodinky sa mi az tak nepaci, vadi mi trochu to zuzenie z 24mm na 18mm a tiez ze je tenucky... ale nevidel som ho v reale... Pre kovovy tah je ale argument ten, ze lepsie vyvazuje tieto tazke hodinky... uvidim, na co si v praxi lepsie zvyknem, mozno budem na gume :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

take jsem dost vahal mezi M24 a M25 a nakonec u me vyhraly M24 s cernou datumovkou (bile pismo na cernem pozadi) a po trech mesicich jsem z nich porad nadseny. K hodinkam doporucuju poridit UV ledkovou baterku. Jinak s WC tahem hodinky vazi 296g, coz je hmotnost vhodna i na sebeobranu :)

 

Momentalne ted vaham nad porizenim pruhledneho dynka a zatim me odrazuje to, ze bych prisel o seriove cislo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Michal,

vdaka za odpoved, heh, sranda... ake je to podopbne u mnohych co maju podobnu dilemu - a vacsina z nich skonci na M24.

Ja som uz objednal M24 tiez... v utorok by mali prist. Moje budu asi lahsie ako 296g, tah skratim na cca 18cm ruku... a navyse mam trening z B super avenger, ktore su tiez cca 300g :)

 

Preco UV baterku k hodinkam? Uslo mi nieco? koli nasvieteniu? Prosiim vysvetlenie :)

 

Tiez este vaham s priehladnym dynkom, rozumne by to bolo ked tak nahodit este kym su v KaB.

 

Btw, M24 skutocne najlepsie pasuje s kovovym tahom. Pozeral som, ako by k tomu pasoval MESH tah, ktory je tiez lesteny... neviem ako by sedel odtien ocel versus WC.

Pozeral som tento: http://www.watch-band-center.com/watchstrap-p6780h829s834-Watch-band-stainless.html

 

a co je fakt, ze pre M24 sa nebude hodit kozeny naramok napriklad z rejnoka (http://www.watch-band-center.com/watchstrap-p2525h370s371-Watch-band-24mm-blac.html), na rozdiel od najuniverzalnejsich m25.

Kazdopadne som ale rozhodnuty pre M24, ma velmi vela plusov, ktore prevalcuju tu univerzalnost m25.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vdaka foxik za nazor, vidim, ze m24 karbon je najziadanejsi, aj na inych forach lumtec som to zistil.

 

V tesnom zavese je m25... a az uplne nakoniec m23.

 

nebranil by som za ziadnym, neviem si urobit ale nazor na m23, ci sa mi pacia alebo nie, asi by som ich musel ozaj len vyskusat par dni. Neviem ci ta do oci bijuca modra je vyhodou alebo nie.

 

pre tento rok necakam nic nove vo wolframovej kolekcii, pokial aj ano, tvar tela hodiniek zostane povodny, uz od prvych modelov m6,7,8. Boli otazky, ci chystaju aj ine wolframove modely, zatial vraj nie.

 

Pre tento rok budu zrejme najzaujimavejsie nove modely serie V a potapacske 1000m, ktore su uz dost sialene, vnutorna luneta, dve asymetricke korunky v style seiko monster... Skoda, ze ako pri modely m500 aj tu bude k dispozicii iba kaucuk strap a nie kovovy tah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preco UV baterku k hodinkam? Uslo mi nieco? koli nasvieteniu? Prosiim vysvetlenie :)

 

Presne tak. Na nasviceni staci par vterin, protoze UV svetlo ma vyssi energii fotonu.

 

Jinak je skoda, ze nemas rad kozene pasky, protoze dodavany cerny shell cordovan k nim vylozene pasuje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vdaka za tip s tou UV lampou, vyskusam :)

 

Na kozene naramky si mozno zvyknem, odradza ma nevhodnost pre kupanie. Paci sa mi najviac rejnok, ale neviem ako by pasoval ku karbonu. Urcite vyskusam vsetky prilozene tahy, najviac sa samozrejme tesim na kovovy, ale mozno si oblubim prave kozeny :) Suhlasim, ze na tieto hodinky je vyslovene kozeny najvhodnejsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takze... M24 uz mam!!! su nadherne... som nad ocakavania spokojny, zatial su len nakozi, kovovy tah skusim dnes nahodit a najma skratit.

 

par postrehov - hmotnost a velkost - trosku som sa obaval extremov v oboch tychto parametroch, ale naopak, su uplne normalnej velkosti, idealnej... a hmotnost je absolutne normalna tiez. Cize ziadne strachy. Uvidime este co na kovovom tahu urobia.

 

Tah - novy WC tah je sirokansky - v mieste kde je spona ma 22mm (mozno 20mm, nemeral som) - cize maly upgrade oproti M6,7,8

 

Lugs - myslim ze su viac zahnute smerom nadol, ako som videl na fotkach - co je dalsie plus.

 

nafotim...

 

spokojnost 1000%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak koukám, že jsi nakonec skončil u M24, super, doufám, že se ozveš až budeš v Praze, rád bych se na ně podíval. Máš to speciální ser. number? nebo jsi šel do safírového casebacku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pitrs182

Hoď sem nějakou fotečku včetně casebacku. Chci se pokochat, než přijdou ty moje. Dnes sem měl slabou chvilku a špekuloval sem, že si vezmu jiné-M25, ale nakonec sem to ustál a budu čekat na M20 :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoď sem nějakou fotečku včetně casebacku. Chci se pokochat, než přijdou ty moje. Dnes sem měl slabou chvilku a špekuloval sem, že si vezmu jiné-M25, ale nakonec sem to ustál a budu čekat na M20 :smile_anim:

 

No uz len to mi tu chybalo... v noci ani nespim lebo myslim na M20ky, toto vlakno som precital uz 3x a teraz sa dozviem ze niekto ma uz M20 na ceste :suicide_anim: .

Nerobis mi radost, chronobundus je ticha zakerna svina a neda sa proti tomu ockovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...