Přejít na obsah

CASIO EFE-503D


Standa Jirkal

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtel bych vas poprosit o radu. Nevite, jak nastelovat u techto hodinek 24h. cifernik, aby se v rezimu zobrazovani casu cifernik hybal a ukazoval skutecnou hodinu? Cifernik se nyni hybe pouze pri spustenych stopkach a to vzdy od pocatecni pozice 24h ke 2h a dale. Ovsem pri rezimu zobrazovani casu se cifernik vubec nehybe a je stale na pocatecni pozici 24h. Mam zkusenost s jinymi typy Edifice a tam jsem konkretni denni hodinu vzdy nasteloval spolecne s nastavovanim casu. Ovsem na techto hodinkach kdyz steluji cas - 2. pozice korunky, tak se cifernik pro mereni denni hodiny vubec nehybe. A pak jeste jeden dotaz, nevite, k cemu slouzi leve spodni tlacitko - takova ta korunka, kterou se da pohybovat s nejakym tim vnitrnim obvodovym kruhem - jak ma tu castecne cervenou stupnici?

 

Mockrat Vam dekuji za rady, ja uz jsem z toho docela bezradny. :-(

 

 

Standa Jirkal, Ceske Budejovice

post-14678-068996200 1296254201.jpg

Upraveno uživatelem Standa Jirkal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevite, jak nastelovat u techto hodinek 24h. cifernik, aby se v rezimu zobrazovani casu cifernik hybal a ukazoval skutecnou hodinu? Standa Jirkal, Ceske Budejovice

 

 

Já si myslím, že to ani naštelovat nejde, že je tam prostě jenom proto, aby měřil uběhnuté hodiny v režimu stopek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že to ani naštelovat nejde, že je tam prostě jenom proto, aby měřil uběhnuté hodiny v režimu stopek.

 

Moc Ti dekuju za odpoved. To jsem si zacal trochu myslet taky, ale je tu par duvodu proc si tim nejsem uplne jisty. Zaprve pokud je to jen na stopky, tak pak bych chtel dodat, ze za 1 hodinu behu stopek se cifernik posune o 2 hodiny, tzn. z 24. na 2. hodinu. Tzn. ze na 24h. ciferniku nameris jen 12 hodin. Nevim, proc by pak v Casiu tento cifernik nenakalibrovali pouze pro 12 hodin. Dale je mi pak divne, ze na spouste fotek hodnota konkretni hodiny na tomto ciferniku odpovida skutecnem casu, ktery hodinky prave ukazuji. Mohlo by se to sice teoreticky stat pri urcite dobe spusteni stopek, ze zrovna zobrazovana hodina na 24h ciferniku odpovida casu, ktere hodinky ukazuji, ale byla by to spis nahoda, nehlede na to, ze by mela byt do nejake pozice i vychylena rucicka nacitajici ubehnute minuty pri rezimu stopek, coz na vetsine fotografii tak neni a ukazatel mereni minut pri spustenych stopkach je ve sve zakladni pozici ukazujici na 60 minut (12. hodinu). To by se teda dalo vysvetlit mozna tim, ze po uplynuti prvni hodiny se meric minut zastavi opet na 60-ti minutach a dal uz nebezi, coz jsem nezkousel, vzdy jsem stopky vypl tesne pred koncem 1 hodiny behu. Hodinky by se podle me mely chovat stejne, jak se chova typ Casio EF-543D, coz je podle me celkem oblibeny model, treba bude nekdo mit tu zkusenost...No a jeste nevis, k cemu slouzi ta leva korunka umoznujici rotacni pohyb v uhlu 360 stupnu tim vnitrnim mezikruhem?

 

Jeste jednou vam vsem mockrat dekuju za odpovedi.

 

 

 

Standa Jirkal

Upraveno uživatelem Standa Jirkal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tá vnútorná luneta, ktorou otáčaš pomocou ľavej korunky je na odmeranie času od aktuálnej polohy minútovej ručičky (ak si potrebuješ napríklad od 10:20 hod. odmerať 15 minút, tak si nastavíš na miesto, kde je práve minútová ručička (20. minúta) tú červenú šípku na vnútornej lunete).

Používajú to hlavne potápači na meranie času ponoru (minútová ručička je najväčšia na ciferníku a je to prehladnejšie a lepšie viditeľné vo vode). Ale samozrejme môžeš ju použiť aj na meranie pri varení špagiet ... :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tá vnútorná luneta, ktorou otáčaš pomocou ľavej korunky je na odmeranie času od aktuálnej polohy minútovej ručičky (ak si potrebuješ napríklad od 10:20 hod. odmerať 15 minút, tak si nastavíš na miesto, kde je práve minútová ručička (20. minúta) tú červenú šípku na vnútornej lunete).

Používajú to hlavne potápači na meranie času ponoru (minútová ručička je najväčšia na ciferníku a je to prehladnejšie a lepšie viditeľné vo vode). Ale samozrejme môžeš ju použiť aj na meranie pri varení špagiet ... :smile_anim:

 

Ahoj moc Ti dekuju za vysvetleni!!!

 

Mohl by mi jeste nekdo poradit nebo me ujistit, ze 24h. cifernik opravdu nemeri aktualni hodinu, ale bezi pouze pri zapnutych stopkach a pak bych jeste chtel vedet, protoze skutecne ubehnuta 1 hodina odpovida 2 h. na tom 24h ciferniku???

 

 

Jeste jednou vam vsem mockrat dekuju za odpoved.

 

 

 

Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

mohli byste mi jeste nekdo poradit nebo me ujistit, ze 24h. cifernik u tohoto typu hodinek (predpokladam, ze i u EF-543) opravdu nemeri aktualni hodinu, ale bezi pouze pri zapnutych stopkach a pak bych jeste chtel vedet, jestli je v poradku, ze skutecne ubehnuta 1 hodina odpovida 2 h. na tom 24h ciferniku???

 

 

Jeste jednou vam vsem mockrat dekuju za odpoved.

 

 

 

Standa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, no mam je prave z Ebaye. Ze bych skutecne narazil na fake? :-( Pokud nekdo z majitelu EFE-503D nebo EF-543D, ktery je zakoupil u nas v CR mi to nevyvrati, tak si to zacnu fakt myslet. :-(

 

 

Zdary!

Mam uplne stejny problem s Casio 543D, take mi 24 hodinovy ukazatel stale stoji na 24 a nevim jak ho rozhybat. Nekoupil jsi hodinky nahodou na aukru? Popripade od jakeho prodejce?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, ja vim, to jsem si vycetl take, ale jaksi 24h cifernik mi cas vubec neukazoval a bezel pouze pri zapnutych stopkach a to tak, ze 1 skutecna hodina = 2 hodinovy posun po tom 24h. ciferniku... fakt nevim.

 

podle manuálu je ten ciferník 24h ukazatel a se stopkama vůbec nesouvisí, stopky měří čas jenom do 1h

http://www.casio-eur...efe-503d-1avef/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi prosim dej vedet, jak jsi poridil. Takhle, ja mluvil o Casiich EFE-503, ale myslim si, ze 543ky by mely byt delany stejne. Ja zkratka koupil EFE-503 a z jinych typu Edifice jsem byl zvykly, ze pri stelovani casu se automaticky hybe i ukazatel hodiny (v tom 24h ciferniku). Tady tomu ovsem tak nebylo, ani se nehnul. Nezjistil jsem, jak ho nastavit na spravnou hodinu, ani jak ho zozpohybovat. Myslel jsem, ze treba ani nefunguje, ale prekvapilo me, ze kdyz jsem spustil stopky, tak s eprave tento 24h cifernik zacal hybat! Ovsem velmi zvlastnim zpusobem, nebot 1 ubehnuta hodina se na tomto ciferniku projevila pohybem o 2 dilky - tedy o 2 hodiny... :-/

Ted chci prave objednat z DHgatu nebo Ebaye 543ky a bojim se, abych nekoupil nejaky podvrhy... :-( Pokud tedy je tu mezi vami nejaky uzivatel 543ek, tak muze mi potvrdit, ze 24h. cifernik se hybe spolu s chodem hodin?

 

Moc vam vsem dekuju za rady, Standa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si je tam pan hodinar nechal do pondelka. Me se 24h. rucicka nepohla ani pri stopkach. Prohlizel jsem si stejny typ ve vytrine a zdalo se mi ze fosforova vrstva na rucickach je trochu jina a 24h. rucicka byla daleko lip citelna nez na mych, ze by se delali uz i repliky Casio :-( Na youtubu nejakly videa jsou ale s nasim problemem to nepomuze, tahle funkce tam v akci videt neni. V pondeli dam vedet jak to dopadlo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=OwYZoBnNCgg&feature=related

 

...Casio Edifice 543D...

Upraveno uživatelem Ludas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, tak mi prosim dej vedet jak to dopadlo, chci je totiz v pondeli objednat a fakt jsem z toho dost rozladenej a nervozni. :-( Ty je mas odkud, z Aukra? Moc mi na Tve odpovedi zalezi. Moc Ti dekuju.

 

Standa.

 

 

Tak si je tam pan hodinar nechal do pondelka. Me se 24h. rucicka nepohla ani pri stopkach. Prohlizel jsem si stejny typ ve vytrine a zdalo se mi ze fosforova vrstva na rucickach je trochu jina a 24h. rucicka byla daleko lip citelna nez na mych, ze by se delali uz i repliky Casio :-( Na youtubu nejakly videa jsou ale s nasim problemem to nepomuze, tahle funkce tam v akci videt neni. V pondeli dam vedet jak to dopadlo.

 

http://www.youtube.com/watch?v=OwYZoBnNCgg&feature=related

 

...Casio Edifice 543D...

 

Zkousel, ale bohuzel nenasel nic, co by mi pomohlo... :-(

 

 

Zkusil jsi youtube? Treba tam je nejake video kde to uvidis ... (me to tu nejde takze jsem tam nehledal...)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak to je teda hezky. Zvlastni je, ze ty 503ky, co jsem doma mel, tak prave delaly to same. Kdyz jsem nastavoval cas, tak se 24h cifernik take nehybal. Podle me nejsou vadne, ale jsou proste takhle vyrobene, ze to vubec neumi. Jen nechapu, kdyz uz to Cinani vsechno zkopirujou, proc tohle nedodelali. :-) Co jsem ale zjistoval, tak nekdo je plne spokojeny, nekdo tento proble mam take, takze asi pri koupi muzes narazit na prodejce, ktery ma funkcni nebo vadne kousky. :-( Nejhorsi je ted komunikace primo s Cinanama, temer porad mi pisi, ze je vsechno v poradku. Na me dotazy temer neodpovidaji, melou si jen svou, takze je docela problem zjistit, jestli hodinky, ktere nabizi jsou plne funkcni nebo ne. Muzu jeste vedet, od jakeho uzivatele jsi je koupil? Jinak na nich vse funguje, jen ten 24h. cifernik porad stoji na cislici 24 a nehybe se? Rekl Ti hodinar, jestl by to slo opravit? Tak Ti hlavne preju uspesnou reklamaci, at si priste spokojeny.

 

PS: Moc Ti dekuju, ze jsi se ozval.

 

 

 

Tak mi bohuzel hodinar potvrdil ze 24h. ukazatel by se mel otacet s nastavovanim hodin tudis jsou hodinky vadne. Budu tedy reklamovat :-((

 

...Casio Edifice 543D...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

takze pani, ja ma efe 550 D tiez z ebayu, pozor tie lacke kusy do 100 dolarov su FAKE, takze objedndavajte od top sellerov :) ja som odtail objednal a je to o.k

 

k problemu ak som dobre pochopil netoci sa vam TEN 24h ukazovatel (ten ukazovatel nalavej strane) pocas behu hodin (nie stopiek ? ), praveze mne sa toci pocas normalneho provozu hodiniek. Pocas provozu sa netoci sekundova rucicka vela (toci sa mala uplne dole). Snad som pomohol trosku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...