Přejít na obsah

Chrono24


enslow

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 229
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám zkušenosti dvě , bohužel osobně obě špatný. Jel jsem 1560km abych na místě zjistil že je to šrot, a pak asi po roce ( člověk je tvor nepoučitelný ) 700km, prodejce na poslední chvíli začal šponovat cenu, že má víc zájemců, a chce vyšší cenu ... otočil jsem to domů, a obchod neproběhnul :(. Důvěřuji zatím eBayi ( i když tam je taky mraky podvedených kupujících ), ale alespon nejaká zpetná vazba tam je, taky platba pres PayPal filtruje trochu podvodníky. Četl jsem nedavno na zahraničním foru příbeh chlapa co koupil na chrono 24.com od Italu original Daytony. Zaplatil cash, rozloucil se na parkovisti, a vecer se nestacil divit když se mu doma zarosil císelník. Oprava ho stála pres 2000 USD, a kluci z Italie ( kdo by to byl řekl :-) ) už nebyli k sehnání ani na mailu, ani na mobilu. Takže asi takhle. Kontrola tam je nulová. Na Chrono 24 asi půl roku nabízel jeden prodejce z jižních Čech falešný GMT II, a nikdo mu ten jeho fejk nesmazal. To na eBayi by po pár dnech jeho prodej smazali.

Na chrono24 je mraky podezřelých levných inzerátů, nulová zpětná vazba, a prodejce většinou stovky kilometrů daleko. Já osobně nejradši nakupuju tady, kde se lidi navzájem znají. Když něco vypadá neuvěřitelně levně, nebo neuveřitelně skvělě, tak od toho instinktivně dávám ruce pryč. A o chrono24 to platí dvojnásob!

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na chrono24 převážně inzerují poctiví obchodníci, od soukr. inzerentů bych tam nic nekupoval.

 

Bohužel tohle pravda není. Třeba z Čech nebo Slovenska to je 99% soukromých prodejů, mnohdy i velmi podezřelých. Stačí se podívat. Kde je tam nějaký poctivý obchodník??? Poctivý prodejce se nebojí regulovaných inzertních webů, což chrono 24 rozhodně není. Ale kdo chce kam ... no člověk je tvor nepoučitelný :). Osobně znám člověka co jel do Německa pro Rolexy od "poctivého německého obchodníka", který inzeroval hodinky včetně všech papírů a boxů. Nakonec z papíru vylezl jakýsi obskurní "certifikát" hodinkového vetešnictví, který zaručuje asi tak jen to, že hodinky jsou kupované u tohoto vetešníka. Takhle si v tom obchodě představují "all papers" :suicide_anim:. Jo a krabička byla od jiného modelu, vyráběného jindy... :D Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná si nerozumíme, znáš někoho s označením Trusted Seller Premium z Čech?

 

Tohle označení má hodnotu asi jako Red dot na Omegách :). Stačí kapka laku na nehty :)))

Ale nikomu neberu jeho šanci spálit si se sám. Nevím jaký osobní zkušenosti máš Ty, já svoje napsal.

Plus jsem přidal historku mého známého, kterého nalákal prodejce s označením Trusted Seller Premium Giga Mega Super Hyper.

Jen ty jeho papers, vyrobila laserová tiskárna jeho vetešnictví :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to označení Trusted Seller zase tak moc neznamená. 

 

Ale opravdu, když ten server člověk využije jako takovou výkladní skříň a když jej něco fakt zaujme a nejlépe u nějakého registrovaného obchodníka, tak si tam zajde osobně a jedná s ním jako při normálním prodeji, tak se to dá. Já si zatím nemohu stěžovat.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si naopak myslím, že to označení znamená dost a většinou se jedná o kamenné prodejny a mají své vlastní stránky. Chrono24 používají pouze jako reklamní web a od jednoho z prodejců jsem koupil již několik hodinek. Poslední hodinky mi dorazily ve stejný den domů kdy odešla platba z účtu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Já na chrono 24 našel svoje Vulcarin Cricket, byl to kamenný obchod z Amsterdamu, komunikovali přes mail, na vyžádání nafotili, co jsem chtěl, dost neobezřetně jsem jim převedl na účet plnou cenu a za týden jsem měl hodinky na ruce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to označení Trusted Seller zase tak moc neznamená. 

 

Ale opravdu, když ten server člověk využije jako takovou výkladní skříň a když jej něco fakt zaujme a nejlépe u nějakého registrovaného obchodníka, tak si tam zajde osobně a jedná s ním jako při normálním prodeji, tak se to dá. Já si zatím nemohu stěžovat.

 

Možná mám jen špatnou zkušenost, každopádně pro mě je Chrono24 uzavřená kapitola. Věřím lidem na Chronomagu, a občas si troufnu na eBay, další šanci ode mě Chrono24 nedostane.

Mohl bych sem dát spoustu linků na veselé historky z Chrono24, ale vlastně je to jenom ztráta času. Někomu chodí hodinky téměř ještě před zaplacením, a někdo má holt smůlu. Je li to tedy smůla...

 

HOWK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě nedůvery lze samozřejmě do prodejny zajet. Inzeruje tam např. obchodník z Berlína, kam jezdí od nás lidé často nakupovat, nebo z Nizozemí lex-watches.com atd. Podvodníci se najdou všude, to je jasné a v době krize, kdy někomu mají za týden zabavit dům, tak takový člověk udělá všechno, aby se zachránil.... (to ho samozřejmě neomlouvá)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si naopak myslím, že to označení znamená dost a většinou se jedná o kamenné prodejny a mají své vlastní stránky. Chrono24 používají pouze jako reklamní web a od jednoho z prodejců jsem koupil již několik hodinek. Poslední hodinky mi dorazily ve stejný den domů kdy odešla platba z účtu!

 

No tak napiš se kterým shopem máš dobré zkušenosti, to snad neodporuje ničemu a taková informace se vždycky ostatním může hodit.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Zaplaťpánbůh, že mě Cyber podpořil, už několikrát jsem na fóru tvrdil, že je chrono24 nebezpečnější než ebay. Nikdy jste mi nevěřili.

 

Musím však doplnit, že jsem jednu akci na chronu uskutečnil. Byla však velmi specifická, nakupoval jsem přímo od továrny UTS.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam vyborne zkusenosti joseph-watches.com, ted dost komunikuji s Lsu Hamburg, v Berline je oblibeny prodejce Rolex, ted to nedohledam, pouze jsme si parkrat volali. Tim chci rici, ze si clovek musi vybrat a ani ebay neni vsemocny a jsou situace, kdy sve penize nemusite dostat zpet i presto, ze je platba pres PayPal, ale bude to vyjimka. Resil jsem pouze jednu reklamaci a uspesne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čtu zde spoustu zkušeností. Já koupil na Chronu bondovky. Jel jsem pro ně osobně do Německa a byl jsem spokojen. Jen nevím jestli za mnou nedorazí ještě poplatek za nedovolené parkování :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já přes chrono koupil asi patery hodinky a vždy bez problémů. Reagoval jsem ale pouze na nabídky prodejců s kamenným obchodem, kteří byli prověřeni buď členy chronomagu, nebo jsem jejich butik v minulosti navštívil. Pravidla pro získání trusted seller jsou opravdu pofiderní, ale jednou jsem to risknul u prodejce z Nizozemí. Měl dobrý web, kladné reference, je zpsaný v tamní obchodní komoře od roku 1996 a kominikace byla velmi profesionální, ze strany jeho zaměstnanců. Obchod proběhl bez problémů a dodnes jsem s nimi v kontaktu. Byl to ale z mé strany risk. Chrono24 bych rozhodně nezatrcoval, ale doporučuji si prodejce ověřit na netu a případně se optat zde na foru, členové už mají značné zkušenosti s prodejci po Evropě a také nenakupuji mimo EU, ať je cena jákákoliv ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...