Přejít na obsah

PRIM kalibr 94


Doporučené příspěvky

Díval jsem se na přehled strojků Prim na firemních stránkách. Dlouhodobě chovám náklonnost ke strojkům s ručním nátahem, které jsou v dnešní době ohroženým druhem. Zajímalo by mě proto, zda tu má někdo zkušenosti s Prim kalibrem 94 z r. 2009. Jak kvalitní je povrchová úprava, jaká je stabilita a přesnost chodu, jak příjemně se natahuje? A jak by dopadlo srovnání třeba s Nomos kalibrem beta? Jen si chci rozšířit obzory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jsou zde tedy dva názory na původ kalibru 94, což je dobře, protože střet ideí může přinést něco nového :-) Nicméně zatím žádný názor někoho, kdo s ním má nějakou přímou zkušenost. Zdá se, že mezi vlastníky nových Primek je to vzácný pták :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc 94 i 64 mají frekvenci 21600 bph, zatímco 68 má stejně jako ostatní starší kalibry 18000 bph. To znamená i jiné převody. Takže se taky přikláním k názoru, že s kal. 68 to nebude mít mnoho společného.

 

Tohle mi nenapadlo zdůrazňovat, ale je to tak, zase kalibr 96, který vycházel z kalibru 68 má už taky frekvenci 21600. Ale dle mého je hlavní podoba ve sloučení těch dvou můstků v jeden a odlišná koncepce strojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc 94 i 64 mají frekvenci 21600 bph, zatímco 68 má stejně jako ostatní starší kalibry 18000 bph. To znamená i jiné převody. Takže se taky přikláním k názoru, že s kal. 68 to nebude mít mnoho společného.

 

 

Odlišnosti strojku PRIM kal. 94 od dřívějšího PRIM kal. 68

 

- průměr strojku upraven na standartizovaný rozměr 25,6mm

- stop funkce

- vyšší frekvence setrvačky což umožňuje dosáhnout lepší přesnost chodu hodinek

- jiný tlumič nárazů. Místo KIF je INCABLOC

- zlacený strojek v základním provedení

- dekorovaný strojek v základním provedení

- leštěné hlavy šroubků

- větší rezerva chodu na jedno natažení

Upraveno uživatelem accutron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za další fundované informace ke kořenům tohoto kalibru. Jen se zatím neozval nikdo s jeho hodnocením (kvalita zpracování, přesnost, stabilita chodu a další dojmy). Nejsem fandou hodinek Prim (třeba jednou, kdo ví), ale o různých zahraničních kalibrech toho tady na fóru nebo jinde na internetu nacházím dost, jen o zkušenostech s novými kalibry Prim prakticky nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odlišnosti strojku PRIM kal. 94 od dřívějšího PRIM kal. 68

 

- průměr strojku upraven na standartizovaný rozměr 25,6mm

- stop funkce

- vyšší frekvence setrvačky což umožňuje dosáhnout lepší přesnost chodu hodinek

- jiný tlumič nárazů. Místo KIF je INCABLOC

- zlacený strojek v základním provedení

- dekorovaný strojek v základním provedení

- leštěné hlavy šroubků

- větší rezerva chodu na jedno natažení

 

Nevím, co je stop funkce - je tím myšleno, že se hodinky po vytažení korunky zastaví?

Jinak mám stále pocit, že i tím průměrem a i tou vyšší frekvencí a tím spojeným můstkem je to přímý nástupce kalibru 64.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak mám stále pocit, že i tím průměrem a i tou vyšší frekvencí a tím spojeným můstkem je to přímý nástupce kalibru 64.

 

Pohledem mírně poučeného laika říkám: "musím s Tebou souhlasit". A protože jsem 94ku neměl rozebranou, a s 64kou ji srovnávám tedy pouze zvenčí, naskýtá se nepěkná otázka: a v čem vlastně teda spočívá ten vývoj?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

K založení tohoto vlákna mne vedla zvědavost na vlastnosti a kvalitu našich domácích kalibrů. A nakonec jen u zvědavosti nezůstalo. Hmotným výsledkem pozvolného vývoje mého vztahu k Primkám jsou hodinky Elegant, jejichž popis a hodnocení jsem právě vložil do sekce Recenze hodinek. Zkušenosti ostatních uživatelů kalibru 94 však nadále uvítám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

K založení tohoto vlákna mne vedla zvědavost na vlastnosti a kvalitu našich domácích kalibrů. A nakonec jen u zvědavosti nezůstalo. Hmotným výsledkem pozvolného vývoje mého vztahu k Primkám jsou hodinky Elegant, jejichž popis a hodnocení jsem právě vložil do sekce Recenze hodinek. Zkušenosti ostatních uživatelů kalibru 94 však nadále uvítám.

To hodnocení jsem bohužel nikde nenašel...

Myslím že 94 mám asi v těch svých nových Elton Sport. Šlape bez problémů, v krabičce jsou přesné, ale na ruce ještě nebyly, takže zatěžkávací zkoušky veškeré žádné :unsure: a vzhledem k ceně to tak asi zůstane, budou jen ve sbírce. Už teď si rvu vlasy, že jsem si neobjednal taky průhledové dýnko, protože ten dekorovaný strojek s modřenými šroubky bych taky rád viděl- asi s tím zajdu k hodináři, nechci to otvírat sám, už vidím jak bych to dýnko orýpal..

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To hodnocení jsem bohužel nikde nenašel...

Myslím že 94 mám asi v těch svých nových Elton Sport. Šlape bez problémů, v krabičce jsou přesné, ale na ruce ještě nebyly, takže zatěžkávací zkoušky veškeré žádné :unsure: a vzhledem k ceně to tak asi zůstane, budou jen ve sbírce. Už teď si rvu vlasy, že jsem si neobjednal taky průhledové dýnko, protože ten dekorovaný strojek s modřenými šroubky bych taky rád viděl- asi s tím zajdu k hodináři, nechci to otvírat sám, už vidím jak bych to dýnko orýpal..

 

:suicide_anim: :D :D to já ty svoje zase prakticky nesundal z ruky... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To hodnocení jsem bohužel nikde nenašel...

Myslím že 94 mám asi v těch svých nových Elton Sport.

Už teď si rvu vlasy, že jsem si neobjednal taky průhledové dýnko, protože ten dekorovaný strojek s modřenými šroubky bych taky rád viděl- asi s tím zajdu k hodináři, nechci to otvírat sám, už vidím jak bych to dýnko orýpal..

 

No ja myslim že v ES dekorovaný strojek mít nebudeš a modřené šroubky taky ne pač ve špecifikaci bylo: "strojek v barvě bílého kovu"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...