Přejít na obsah

PRIM kalibr 94


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 55
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Bylo mi sděleno, že Elton samostatné strojky nenabízí.

pred dvema lety nebo tak nejak jsem se ptal ohledne modelu brusel a ruznych kombinaci. Rikali, ze cena strojku je cca 20tis. ale ze zatim neni v prodeji. Tedy asi ani nebude. Divil bych se pokud by ho prodavali samostatne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Pokud in-house nenabízí nic navíc oproti etalonu jako ETA, potom je naprosto zbytečný. Mám obavy, že Prim in-house prohrává ve všech pomyslných kritériích.

Proč by měl tento kalibr existovaT? V čem je vyjímečný?  V technologii? Cenou? Servisními intervaly? Exkluzivitou? Dobou nátahu? Použitými materiály? Použitím nástaveb?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Pokud in-house nenabízí nic navíc oproti etalonu jako ETA, potom je naprosto zbytečný. Mám obavy, že Prim in-house prohrává ve všech pomyslných kritériích.

Proč by měl tento kalibr existovaT? V čem je vyjímečný?  V technologii? Cenou? Servisními intervaly? Exkluzivitou? Dobou nátahu? Použitými materiály? Použitím nástaveb?

...stejně, jako je zbytečný číst Tvoje příspěvky, protože se člověk dozví to co už dávno ví, že seš úplně mimo.

Napíšu Ti jednu jeho vyjímečnost: Není to ETA ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maxipes: Jo takhle. A proč vlastně musí být výjimečný, nebo nabízet něco navíc? Bez toho nemá důvod existovat? To by se na světě muselo zrušit 95 % produkce všeho, protože vždy se dá to samé koupit už někde jinde a často i mnohem levněji. Je prostě možnost volby a pokud to někdo koupí, tak je vše v pořádku. Problém by byl, kdyby to nikdo nekoupil.

 

Ed: Jaký mobil používáš a jaké máš třeba auto? Jaké nosíš oblečení a boty? Někdy prosté vlastnosti nejsou hlavním kritériem naší volby, někdy ano. Každý jsme jiný, pro každého z nás je při výběru důležité něco jiného. Svět je pestrý a to je dobře.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať si existuje, já jsem za to rád, akorát mi u něho chybí to "něco". 

Mně zase chybí "něco" u Ety, miliony identických strojků v hodinkách jak za pár tisíc, tak i za stovky tisíc. Je to opravdu jen subjektivní pocit, to je hra, která se dá hrát donekonečna.

Na druhou stranu je tak nějak i potřeba, aby nic nebylo dokonalé, aby všemu něco málo chybělo, protože to je vlastně hlavní motor k dalšímu nakupování. Kdybychom všichni byli spokojení s tím co máme, tak bychom nic dalšího nekupovali a náš svět založený na koloběhu peněz by se zhroutil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník maxipesfik

Ta ETA byl jen odrazový bod. Spíše jde o to, že je spousta in-house strojoven, které používají zajímavé technologie, design apod. U Prim to prostě není. 

Dokonce bych řekl, že je to podvod na lidi; za ty prachy. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem to psal u ruských hodinek - dnešní svět je založený především na virtuální hodnotě, vlastní výrobní hodnota tvoří jen malou část ceny výrobku.

Švýcarské hodinky (německá auta, jablečná elektronika,...) mají tu virtuální část ceny obrovskou, protože lidé tomu uvěřili.

 

ED: Já když se podívám třeba na Panerai za 150 tisíc, ve kterých je Unitas, tak to taky vnímám jako podvod na lidi. Ale lidé té hodnotě věří a kupují to, tak je asi vše v pořádku.

Nejspíš je to tím, že i peníze dnes mají jen virtuální hodnotu. Je to jen kus papírku s nějakou číslicí. Pro někoho má hodnotu obrovskou, pro jiného skoro žádnou. To je pak těžké určovat nějakou hodnotu, nebo říkat co je podvod  či kolik má co stát.

Vtipné je spíš to, že na této vymyšlené hodnotě dnes stojí celý svět, veškeré naše životy. Přitom je to jen vzduch. Například by stačilo jen na pár dní vypnout proud. A úplně bychom slyšeli, jak nám ten vzduch fičí mezi prsty pryč :)

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na švýcarské hodinky a německá auta věřil ještě před pěti lety... nešlo o nějakou  virtuální hodnotu, ale o dobrou pověst značek, jejichž výrobky užíváním zničit dalo fakt práci. To až poslední dobou se to nějak pokazilo... šlo o tradičně  dobrou pověst výrobků, které se pohybovaly na technické a trvanlivostní špičce řadu let. 

 

Virtuální hodnota peněz je bohužel pravda. O to větší výhodou je že se dají vyměnit za hodinky.

 

Vymazlený Unitas s mikroregulací a různými individualizacemi  v mnohých hodinkách je stroj, který se pořád pohybuje na opravdu velmi vysokém standardu hodinařiny. Jeho laciná, holá  verze se s těmi opravdu potuněnými moc srovnat nedá, ale i tak máš pravdu, že některé hodinky jím osazené jsou předražené. Podvod na lidi to je, jakmile začne fabrika předstírat, že jde o inhouse... Pořád je to ale Stroj.  

 

Eltonu by slušelo zapracovat na vlastním originálním stroji úplně odznovu- od nové základní plotny. Zdálo by se, že vše je už vymyšleno, ale spousta hodinářských firem dokáže přijít s mnoha zajímavými technickými řešeními. Jak už jsem mockrát psal- chtělo by to mít v hodinářské firmě hlavně hodináře, a to i takové, kteří jsou schopni vymýšlet, konstruovat, sledovat nejnovější trendy a neustále se učit a profesionálně růst...Takové je nutno zaplatit.  Fakt je, že dobrý manažer dokáže prodávat třeba i  sloní trus v zoo. Ale- narozdíl od sloníka- když se vys..ou hodinky, prodat se to nedá a u soudů uhádat taky ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...