Přejít na obsah

MIRAXEL potápky ze 70. let 20. století


pikec

Doporučené příspěvky

Tak předem se omlouvám za foto.

post-7277-002159800 1296852437.jpg

 

Co dodat. Asi jen, že díky zdejšímu členovi (kterému opět děkuji) jsem se dostal k velice pro mě pěkným hodinkám.

Rozměr včetně korunky 45mm, luneta má 40mm, šířka včetně sklíčka 12,5mm bez sklíčka 10,5mm. Korunka a dýnko šroubovací. Sklíčko plastové. Stěžejky pro řemen 20mm. Strojek ETA 2783. Info o strojku třeba zde. Co potřebují k dokonalosti, tak asi jen obnovu černých čísel a indexů na lunetě, tak jak mají ty na obrázku z netu. No a sklíčko by také bodlo nové, ale to bude asi problém.

 

post-7277-073905800 1296852453.jpg

post-7277-052374800 1296852466.jpg

 

Tady vypůjčeno foto z netu.

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je pro mě trochu španělská vesnice. Sundat jde, ale bohužel mě né. Musím za hodinářem nerad bych něco pokakal. Tady v odkazu je dole.

No a s tím laserem, tak to díky za nápad, já to chtěl nechat barvit, ještě najít někoho kdo to udělá včetně toho v tom programu. Jestli o někom někdo víte budu rád za kontakt. Předem díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dlouho mě prudilo, že ani hodináři se nepovedlo sundat lunetu. Jelikož jsem jí chtěl dle info BAKERA oživit laserem. Už jsem chtěl i hodinky poslat do světa, ale co se nestalo. Zvítězilo trochu, no trochu, hodně moc hrubého násilí. A luneta je dole. Předal jsem to a budu čekat jestli se to povede. Až bude hotovo, jestli bude, tak se samozřejmě pochlubím fotem. Sklíčko by taky neškodilo nové, ale to bude asi už nemožné.

post-7277-004200400 1304963078.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ako to dopadlo s tou lunetou?

Dlouho mě prudilo, že ani hodináři se nepovedlo sundat lunetu. Jelikož jsem jí chtěl dle info BAKERA oživit laserem. Už jsem chtěl i hodinky poslat do světa, ale co se nestalo. Zvítězilo trochu, no trochu, hodně moc hrubého násilí. A luneta je dole. Předal jsem to a budu čekat jestli se to povede. Až bude hotovo, jestli bude, tak se samozřejmě pochlubím fotem. Sklíčko by taky neškodilo nové, ale to bude asi už nemožné.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak dnešním dnem to je už skoro 9 měsíců co jsem předal lunetu na pokus o opravu indexu a čísel po obvodu. :suicide_anim: No celkově si myslím, že jsem člověk co dokáže být, když chce trpělivý, ale tady už asi mám smůlu. Kolega co jsem mu jí předal už nějak moc dlouho mlží. A na mojí otázku jestli se ztratila nebo nepovedla, tak ať to klidně řekne. Odpovídá, že jí donese jen co se dostane k tomu co to dělá. Nevím, už je to dosti dlouho. Ale třeba když si ulevím tímto příspěvkem se ledy hnou. :smile_anim:

To Mischa zatím sem si jich ve vodě moc neužil. :crying_anim:

Ale nosím je aspoň, tak nějak doma.

Tímto prosím čtenáře tohoto vlákna, kdyby se Vám tato luneta někde mihla před očima, tak dejte vědět. Rád jí koupím.

Tady je to co mě inspirovalo na netu, už opravdu jen a jen ta luneta. :crying_anim:

post-7277-063418600 1328375662.jpg

 

A tady důkaz, že se to celkově už už blíží. Stále tvrdím, že kdo si počká ten se dočká. :worried_anim:

post-7277-098221400 1328375564.jpg

 

post-7277-061948400 1328375592.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak naštěstí luneta konečně zpět. Bohužel ve stejném stavu, jako když odcházela. :crying_anim:

 

Tak až bude čas a chuť :worried_anim: začnu otravovat zase někoho jiného. :crying_anim02:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak naštěstí luneta konečně zpět. Bohužel ve stejném stavu, jako když odcházela. :crying_anim:

 

Tak až bude čas a chuť :worried_anim: začnu otravovat zase někoho jiného. :crying_anim02:

 

Prosímtě nech to tak jak to je, jsou to starý hodiny, nevadí, když to na nich je vidět. Každý radikální zásah je potřeba 3x zvážit, zvlášť pokud je nevratný.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všiml jsem si jich až dneska - moooc povedenej kousek a přidávám se do fronty mezi potencionální zájemce, kdyby...

 

No zatím se snažím oživit dle předlohy tu lunetu. :wallbash: Když se nezadaří nebo nebude nálada :crying_anim: už to dál řešit, tak třeba i budou. :crying_anim02: Ale asi výměna zase za něco hodinkového. Tak malá rada, začni shánět pěkný, funkční, seřízený strojek UNITAS 6498. :rolleyes:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak dnes vyzvednuto od hodináře (pan Frýdl) provedeno přetěsnění, leštění a nandání lunety. Hodinky zůstanou, tak jak jsou, není už sil na obnovu těch indexů. :crying_anim:

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...