Přejít na obsah

Hamilton Khaki SkyMaster UTC


Fargo

Doporučené příspěvky

Na Hodinkee.com jsem našel vcelku zajímavé Hamiltony Khaki SkyMaster UTC. Udivující je vodotěsnost, která je hodná pořádných diverů, t.j. 300m, která je u hodinek ztvárněných jako pilotky snad až udivující. Dalším netradičním prvkem je ztvárnění GTM, místo měst jsou zkratky letišť. Cena 1245$ je odpovídající, hádám, že na ebay se dostane pod 1000$.

 

post-14683-050334200 1298439851.jpg

source http://www.hodinkee....rdable-gmt.html

 

 

 

 

 

Edit zmenšil jsem obrázek

Upraveno uživatelem Fargo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pak mi hlava nebere, proč tam je ta sekundová škála 0 - 60 dvakrát.

 

Je to vnitřní otočná luneta ovládaná jednou z korunek.

 

Druhá korunka ovládá jen ty letiště v okně nalevo - bez vazby na GMT. Prostě jen tak.

Z toho plyne, že skutečně funkční luneta je ta třetí.

 

Průser je, vycentrovat tu vnitřní lunetu když člověk ještě musí zašroubovat korunku. Korunka se ne vždycky po jejím zamáčknutí k závitu "vypojí" z převodu.

 

edit: ještě pikoška: když si nastavíš letiště v okně na devítce a pak otočíš vnitřní lunetou, tak výřez už neni na devítce, ve výřezu máš jiný letiště a celý je to v hajzlu :D

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Chápu tedy správně, že jednou korunkou točím vnější lunetou, druhou korunkou nastavuji letiště zobrazené v průzoru, ale relativní GMT čas si musím nastavit sám? Tzn. nastavím si -6 hodin a následně si pokaždé vypočítám, kolik zrovna je? To se mi zdá celkem na nic...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...