Přejít na obsah

Hamilton Khaki Pilot PVD vs Officer Chrono


rancor

Doporučené příspěvky

ahoj, rozhoduju se mezi dvema Hamiltonama - Pilot Auto PVD vs Officer Auto Chrono

mate nekdo zkusenosti s upravou PVD od Hamiltonu, resp. s jeji trvanlivosti a odolnosti vuci poskrabani?

plus jestli nekdo vite jak je to se sponou k temto hodinkam.. vetsinou jsem oboje videl na "klasicky" zapinani, ale radeji bych sponu, na kterou jsem zvykly.

 

diky.

 

 

obr 1 hamilton pilot auto 46mm black PVD

obr 2 hamilton officer auto chrono

post-14764-074796300 1298732335.jpg

post-14764-011825700 1298732349.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se týče PVD pouzdra a spony Ti nepomůžu. Ale před časem jsem zatoužil také po Hamiltonech. V jejich poměrně široké nabídce typů jsem dlouho vybíral. Nakonec jsem skončil u zakladního modelu Hamilton Khaki automatic s Etou 2824-2 a průměrem 42mm. U ostatních mi něco pořád vadilo. Tyto dva typy co jsi tu postnul jsou jako vždy u této značky desingově na vysoké úrovni, ale u každých by se našel detail, který bych těžko zozdejchával. U těch pilotek je to ta neštastná datumovka která je hodně viditelná a na ciferníku jakoby navíc. U těch Officer chrono je zase datumovka z mýho pohledu v pořádku, je v protiváze dvouřádkové nápisu v levé části dialu. Na druhou stranu, co provedly ty dva subciferníky se 6 a 12, to není tedy nic moc. U chrono hodinek je to častý problém. Asi proto mě žádné chrona moc neberou. Moc jsem Ti nepomohl, co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no moc ne no :))

 

mas kus pravdy, ze u spousty hamiltonu je neco malo v neporadku..u hodne modelu mi proste neco nesedi:) datumovka mi u tech pilotek ani moc nevadi..vic si nejsem jistej tema minutovejma cislama.. u tech officeru mi trochu prekazej ty velky cisla, to ze sou urizly mi nevadi, mam chrona od certiny a taky sou trochu urizly a nevadi ;)

 

hlavne u tech pilotek resim to PVD, protoze preferuju cerno-cerny nebo cerno-bily hodinky a ty proste v nabidce pilotek od hamiltonu nejsou:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z těchto dvou modelů bych si dal ty pilotky, ale asi ne černočerný, ale klasické. Kdysi je tady někdo prodával...

 

tyhle cerno-cerny jsou v tuto chvili jedny pilotky v nabidce hamiltonu s tema typickyma "cvockama" na pasku :/

takze mozna koupit jiny a vymenit pasek z officer auto :))

 

k tomu PVD nevite nikdo?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.bussiprez...na/hamilton.php

A řemen s cvokama na pásku seženeš kdekoli...nebo jeden mistr ti ho ušije ;)

 

jojo asi to tak dopane..pokud nepujdu cestou archimede pilot chrono - trosku mi dneska zamotaly hlavu :))

http://www.archimede-uhren.de/US/Pilot-Chrono.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

omluvte moji neznalost, ale stale se ucim - dotaz k tem officer chrono

 

respektive ke vterinovce - dva budiky chrona - spodni (stupnice 1-10) meri desetiny vteriny a horni (1-30) meri minuty. tenka rucicka na ciferniku (standardne v poloze 12) meri vteriny chronografu...

znamena to tedy, ze hodinky jako takove nemaji vterinovku nebo ji jen nikde nevidim? :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Horní subdial měří minuty chrona, dolní subdial jsou vteřiny a vteřinovka chrona je ta velká, tenká, centrální ručička.

 

dik..koukam, ze neumim cist - dolni subdial je do 12 a ne do 10, jak jsem si myslel Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo pilot chrono od archimede..kraasa..

od koho mas ten remen? :)

 

to je di-model tornádo, koupený přímo s hodinkami od kubsona. Je parádní, akorát je tak masivní, že nemám košili která by dokázala při zapnutém knoflíku hodinky skrýt. Ale zase , proč je schovávat, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Mám Hamiltony v PVD (quartz khaki air chrono). Dva roky je nosím každý den a PVD se ošoupalo pouze na kousku písmena H, kterým je signována korunka. Vždy když je odkládám, pokládám je na bok a opírám právě o korunku. Navíc mi přijde, že na korunce a tlačítkách je ta vrstva nějaká jiná - slabší než na těle a lunetě, jestli je na ní vůbec skutečné PVD. Jinak PVD drží, na lunetě mám i malý ťukanec do hloubky a i v místě důlku barva odolala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

asi to máš už vyřešené - přesto přidám svůj názor:

 

jednak moc nerozumím tomu rozhodování "mezi" těmito modely - každý nje dizajnovaný zcela pro jiný účel a vzhled je věcí vkusu, tam těžko radit...

ale čistě z technického hlediska bych se přikláněl k officerům, jelikož je tam velmi úspěšná, hodně používaná, léty ověřená a osvědčená mašinka Valjoux 7750 s u Hamiltonů navýšenou rezervou 46 hod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...