Přejít na obsah

Ondřej Berkus #21


Doporučené příspěvky

Pánové,

 

tůze se omlouvám, ale právě opice a plesání zamezily mi postnout obrázky už včera. Byl jsem bohužel odtažen do víru juchání zrovna když jsem se na to chystal.

 

Pozdě ale přece:

 

Začátek sice decentní, ale postupně bude fotek přibývat.

Všechny materiály vyložené na stole - dva hranoly titanu 6Al4V, damašek na ciferník a r.... no nechte se překvapit :) Samozřejmě tam není všechno, skla, nějaké další titanové plechy...ale všechno bude.

Posted Image

 

Protože jsem nebyl včera v rozpoložení na hrubování pouzdra, pustil jsem se do přípravy ciferníku - přípravek na točení vystředěný ve svěráku na frézce:

Posted Image

 

Ciferníkový polotovar se středovou dírou se přilepí na přípravek, šroubkem uprostřed se vystředí, a pomocí posuvů se odměří polohy děr pro ručky malých subciferníků. Troufne si někdo odhadnout jaký strojek v hodinkách bude, jenom podle tohohle obrázku?

Posted Image

 

všechny díry se pak přenesou na plátek 0.5mm silného titanu

Posted Image

 

a oba plátky se slepí a přilepí zpátky na přípravek, tentokrát s podložkou - aby se síla přítlaku šroubku rozložila, a plechy držely co nejlíp, až je budu dneska stáčet do kulata na soustruhu.

Posted Image

 

Zátím všechno, ale těšte se na pokračování :)

 

O'p'B

Upraveno uživatelem Ondrej Berkus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokračování....

 

 

Nejdřív hrdina dnešního dílu, můj milion let starý soustruh... tyhle hodinky jsou pravděpodobně jeho labutí píseň, bude snad do konce Března nahrazen novým... no není nad odchod ve velkém stylu ;)

Posted Image

 

a tady i se svým side-kickem, mojí maličkostí.

Posted Image

 

Ciferník jsem stočil do kulata, aby seděl do pouzdra...

Posted Image

 

rozloupl obě poloviny, očistil od zbytků lepidla (odlakovač to jistí)

Posted Image

 

a vypiloval okénko pro datum a den. zatím jenom nahrubo, fazonu dostane až později při dokončování

Posted Image

 

Díky za kouknutí,

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád jsem nevěděl kam, ale teď už stopro vím, že sem.

Když jsem se rozhodoval, jaké hodinky koupím měl jsem pár hodinek ve výběru.Doufám, že nakonec na některé přesto dojde, ale přesto jsem se rozhodl pro hodinky od Ondřeje.Chtěl jsem, aby hodinky vyjadřovaly to co mám rád, aby když se na ně kouknu neukazovaly jen čas, ale třeba to že zase bude líp a pojedu po práci na hory nebo na lyže.Ostatní hodinky bych časem určitě prodal nebo vyměnil, ale tyto budou definitivní.Už jen proto, že k ním budu mít vztah, že jsem stál u jejich zrodu, samozřejmě jen poznámkami na papíře:), ale i to mi k ním dává jiný postoj.

Projekt jsme pojmenovali snow and mountains a i jejich číslo je mé oblíbené:) (díky Ondro).

Hodinky jsou pro mě koníčkem, rád je nosím a sleduji co se děje kolem nich(takových koníčků mám víc, včetně mého oblíbeného alkoholu:)))), a doufám nebo vím, že hodinky od Ondřeje byly dobrá volba a že mi udělají velkou radost.

Díky Ondro, těším se na další fotky z výroby a určitě se stavím, abych viděl naživo jak vznikají:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky :)

 

Nepořádek? Já preferuju označení organizovaný chaos... a na moji obhajobu, soustruh mám v dílně u táty, takže ten hegeszh co tam je...není tak úplně moje dílo :)

 

A Petře, myšlenka že hodinky, které vyrobím, budou pro někoho definitivní, je pro mě obrovská motivace, díky :)

 

Dneska jenom trocha práce na ciferníku, zprovozňoval jsem nový otočný stůl, a navíc mám pondělí vždycky takový úřední den, takže práce dostává na frak. Každopádně stůl je ready na zítřejší vrtání a frézování indexů, takže bude ciferník zase o krok blíž finiši.

 

tady zvětšuju díry pro subciferníky, právě proto aby šel ciferník přišroubovat na přípravek a vyindexovat.

Posted Image

 

jenom takové črtání, samotné operace budou odpočítané na fréze, ne takhle od oka a šuplery :)

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych neviděl některé Ondrovi výrobky, řekl bych, že si z nás dělá srandu. Ke každým hodinkám by měla vzniknout malá publikace jak vznikaly včetně fotografií místa výroby a certifikátu pravosti. Je to fakt obdivuhodné!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...