Přejít na obsah

Ondřej Berkus #21


Doporučené příspěvky

Zatím jenom takhle, než budu moct pokračovat na tomhle dílu nebo pouzdru, čeká mě rozebrání a seřízení soustruhu (pustil jsem k němu tátu, neptejte se :) ). Ale pokračování bude určitě už tento týden.

 

Co to asi bude až to bude?

Posted Image

 

O'p'B

 

Jestli to má být koza, tak to má tu ťučku na opačné straně. Asi si to budeš muset opravit :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otvírák? ne :) Koza? ne :)

Kdo hádal rotor samonátahu, hádal správně. u strojku sice byl, ale rozhodli jsme se udělat nový, snad trochu hezčí. Ještě musím převrtat středovou díru na 5.2mm, udělat si přípravek do soustruhu, a můžu pokračovat.

Tehnle typ rotoru je uchycenný jenom nalisováním na ložisko, takže samotná výroba bude poměrně jednoduchá. Ve srovnání s rotorem na 2895... který je uchycený závlačkou a kdoví čím ještě, takže vyrobit jej přesně je noční můra.

 

Posted Image

 

Díky za kouknutí,

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska konečně dorazil 5.2mm výstružník, takže jsem mohl upravit díru v polotovaru na rotor na správný rozměr, udělat si přípravek, a přilepit a přišroubovat polotovar...

 

Posted Image

 

a hurá do soustruhu, změřit všechny rozměry originálu, a vytvořit je na polotovaru...

Posted Image

 

Teď už jenom ořezat a vytvarovat okraj rotoru, upravit všechny povrchy, namodřit, a šup s ním zpátky na strojek.

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska konečně dorazil 5.2mm výstružník, takže jsem mohl upravit díru v polotovaru na rotor na správný rozměr, udělat si přípravek, a přilepit a přišroubovat polotovar...

a hurá do soustruhu, změřit všechny rozměry originálu, a vytvořit je na polotovaru...

Teď už jenom ořezat a vytvarovat okraj rotoru, upravit všechny povrchy, namodřit, a šup s ním zpátky na strojek.

Posted Image

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

 

hmmm, uctiva poklona :)

len dotaz od lamy, to na tom rotore su Tatry, Alpy alebo nieco v Cechach? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska pokračoval v dloubání do rotoru...

 

bohužel jsem se zapomněl, a nenafotil jsem se při pilování, broušení, a podobných masochistických kratochvílích, mám tady jenom fotku při odmašťování před modřením (původní obsah nahrazen technickým lihem, ale jenom čichem to stejně nikdo nepozná :D :D :D )

Posted Image

 

Namodřený rotor s nalisovaným ložiskem.

Posted Image

 

a namontovaný na strojku, čekající až ho bude kam dát :)

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pánové, jsem rád, že se líbí :)

 

Co se týká použití kamenů na rotor, neumím si představit, jak bych to v domácích podmínkách zvládl. za zkoušku by to možná stálo, kombinace kamene a kovu...

 

A pokud by někdo měl nutkavou potřebu a hříšné myšlenky (co se hodinek týká :) ), víte, kde mě najdete :)

 

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pánové, jsem rád, že se líbí :)

 

Co se týká použití kamenů na rotor, neumím si představit, jak bych to v domácích podmínkách zvládl. za zkoušku by to možná stálo, kombinace kamene a kovu...

 

A pokud by někdo měl nutkavou potřebu a hříšné myšlenky (co se hodinek týká :) ), víte, kde mě najdete :)

 

O'p'B

 

 

Hříšný myšlenky tímto směrem už mám chvilku. Dokonce vím že by to byly oblekovky. Zatím odolávám, ještě pár takových kousků a máš mě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...