Přejít na obsah

puvodni Prim Spartak - jejich hodnota?


Doporučené příspěvky

Muze mi nekdo z pritomnych (pan Prokop? ;) ) poradit, jaka je dnesni objektivni hodnota puvodnich Prim Spartak pripadne Orlik? Ne ze bych vedel kde sehnat nejake Orliky, ale jeden nikdy nevi, co na nej pri lovu vykoukne, ze? ;) Zrovna vykoukly jedny Spartaky, ale rad bych znal nazor na to, kolik za ne dat? Doted jsem bral PRIMKy jako seriovku nezasluhujici vetsi pozornosti, i kdyz je pravda, ze po Orlikach jsem koukal vsude kde se dalo.

 

Schvalne nereknu cenu, za jakou mi je dotycny nabizel, tu prozradim az se vylihnou nejake vase nazory ;) Jen reknu, ze mi je dotycny clovek chce prodat za vic nez 200KC, co je takova moje vicemene pevna cena na vykup funkcnich strojku. Nebojte..ty Spartaky bych samozrejme barbarsky nerozebral! :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spartaky jako takové nemají o moc větší cenu, než následné PRIMKy s kalibrem 50. Přeci jen jich bylo docela dost, aby se dalo vybírat. Rozhodující pro stanovení správné ceny bude spíše jejich stav, než samotný fakt jejich fyzického nalazení. Velmi zachovalé Spartaky s první verzí loga (ozdobným psacím písmem) by měly cenu možná 3000,-Kč.

 

Co se týče Orlíků, jejich cena za zachovalý kus by dle mého názoru přesáhla 40.000,-Kč a pokud by šly hodinky do aukce na tomto serveru, kde už všichni víte o jaký kousek jde a jak je těžké ho sehnat, myslím že by se cena přehoupla hravě přes 100.000,-Kč.

 

Naštěstí já jsem docela v klidu. V archivu máme myslím 3kusy, takže my už bychom se dostihů na legendární Orlík aktivně zúčastňovat nemuseli.

 

Chronomagem anoncovaná cena 1000,-Kč se vztahuje na jiné hodinky. Chronomag se dle mého v identifikaci hodinek Diplomat mírně zmýlil. Diplomat bude mít určitě vyšší cenu, ale i tady je důležitou součástí celého oceňování jejich stav. Nemusí mít hodnotu také vůbec žádnou.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...