Přejít na obsah

Bulova Accutron Astronaut


Návštěvník Tada

Doporučené příspěvky

Návštěvník Tada

Dlouho jsem si pohrával s myšlenkou napsat článek o hodinkách Accutron Astronaut a objasnit jejich úlohu při americkém vesmírném programu. Nakonec se mi podařiloz USA sehnat fotografie a informace a dát dohromady menší článek.

 

http://info.photowatches.eu/2011/03/bulova-accutron-astronaut-a-dobyvani-vesmiru/

 

Teď ještě pracuji na více všeobecném článku věnovaném ladičkovým hodinkám, speciálně modelu Accutron Astronaut.

post-4392-076350400 1300187590.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 89
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník Tada

Hele to je docela nevděk ne?

 

Léta tady opruzuješ (ber s rezervou ;) ) a když to můžeš všem tak trochu vrátit, udělat něco pozitivního, tak tu recenzi nedáš sem...

 

Jak nevděk? Kibiho jsem zase kolikrát do pozdních večerních hodin o víkendech angažoval focením svých hodinek... Chronomag má své profesionální redaktory, kteří publikují na titulce... :) Navíc to není ani tak recenze, recenze Accutron Astronaut teprve přijde, tumožná dám i sem do kategorie recenzí. Uvidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

super clanok, dik..minule som prave tiez hladal info a robil si resers preco to nakoniec Bulova prehral..

 

Škoda. Bulova Accutron Astronaut jsou naprosto úžasné hodinky.

 

Možná další meta by byl srovnávací test s Omegou Speedmaster professional :) I když by se asi jen jednalo o dojmy z nošení a funkcí, protože asi nikdo by mi nepůjčil původní Můnvoče z 60tých let a nějaký perfektní kus astronatů pro testy dle specifikací NASA - přetížení, teplota, mráz, voda... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda. Bulova Accutron Astronaut jsou naprosto úžasné hodinky.

 

Možná další meta by byl srovnávací test s Omegou Speedmaster professional :) I když by se asi jen jednalo o dojmy z nošení a funkcí, protože asi nikdo by mi nepůjčil původní Můnvoče z 60tých let a nějaký perfektní kus astronatů pro testy dle specifikací NASA - přetížení, teplota, mráz, voda... :D

 

to ano..inak co som niekde v tych "starych" textoch cital, tak Bulova bol ohodne lepsi ako Omega v tej dobe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Já si jen ze zajímavosti přečetl starý článek na chronomagu, ve kterém se psalo o hodinkách ve vesmíru a nestačil jsem se teda divit, většina informací, které jsem z USA získal tam buď chybí, nebo je v příkrém rozporu s tím, co jsem zjistil já.

 

Hlavně to porovnání, kdy měl Gordon Cooper ve vesmíru Omegy a Astronauty, Omega si sveřepě jede svojí PR písničku, že je Cooper zhodnotil o třídu lépe než Astronauty a přitom Cooper sám ve svém životopise uvádí, že Omegy se rozbily při startu a i ono slavné přistání načasoval podle hodinek Accutron... :D

 

Accutron Astronaut se výběrového řízení na oficiální hodinky NASA v roce 1965 ani nezůčastnili, protože nespňovaly požadavek na chronograf, Bulova tam měla jiný model, který neprošel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

hej su spekulacie, ci to nebolo site na omegu

 

Já si myslím, že v tom výběrovém řízení hrála svojí roli i cena. Nevím kolik tenkrát stály Cosmograph Daytona, ale určitě byly dražší než Speedmastery za 86 dolarů. Přecejenom i 100 dolarů byly tenkrát úplně jiné peníze a byl to kus vybavení, který se měl možná po každém letu odepisovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tada neviem to posudit, kedze NASA nie je trochar a uz vobec nie co sa tyka "drobnosti" ako hodiniek za 100 USD

 

"While Buzz Aldrin might have trusted Omega on his wrist, NASA as a whole put their faith in Bulova. Every instrument panel clock, every time-keeping device, every timer on the Apollo space missions was Bulova Accutrons with tuning fork movements."

 

Inak tu je celkom fajn clanok a prepis konverzacie pocas "Man on the Moon"

Upraveno uživatelem shore
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Jo, tenhle článek jsem taky četl, zajímavé je tam to, že s Apollem 15 byly na povrchu Walthamy, když jim selhaly palubní hodiny a jedny Speedmastery, tak druhé Speedmastery nechali v kabině a Walthamy šly na měsíční procházku

Upraveno uživatelem Tada
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

na tohle tema (Bulova versus Omega) jsem se tady hadal asi tak pred dvema lety :) ja to rikam furt, bulova je nedocenena kraska.

 

Nojo, tehdy se to hádalo velmi těžko, když se tady tenkrát většinou vycházelo z článku na titulce chronomagu, který buď některé věci opomíjí slovy "nepodařilo se zjistit" nebo píše PR pro Omegu. Jak mohl třeba (dle článku na titulce) Gordon Cooper hodnotit Omegy o třídu výše, když se mu hned po startu rozbily a celou dobu ve vesmíru používal Accutrony (což uvádí ve sví autobiografii), mi zůstává záhadou :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...