Přejít na obsah

Seiko Premier Automatic SPB003J1


Doporučené příspěvky

Dobrý deň všetkým chronomagorkám a chronomagorom!

Dnes sa mi splnil jeden z mojich chronosnov a rád by som sa s Vami podelil o svoju radosť :clap: . Radu Seiko Premier Automatic som prvý krát zaregistroval a naživo uvidel Roku Pána 2007. Stalo sa tak v jednom zlatníctve v malebnom anglickom meste Coventry. Bola to láska na prvý pohľad, ďalej to nie je potrebné asi vysvetľovať - myslím že tie pocity pozná každý, kto sa niekedy stretol so svojou chrono-láskou . Hodinky ma na prvý pohľad až neuveriteľne zaujali, očumoval som ich cez výklad vždy, keď som mal cestu okolo. Jedného dňa na to moje očumovanie zareagoval majiteľ obchodu, vyšiel von a spýtal sa ma, čo tam také úžasné v ich výklade vidím :) . Priznal som farbu, gentleman sa chápavo usmial, pozval ma do obchodu a podal mi Premierky na odskúšanie. Vtedy som mal na ruke tradičné Seiko 5 a po odskúšaní Premier som veľmi zosmutnel - hodinky sa mi zdali na moju ruku príliš veľké. Predsa len, bol som zvyknutý na maximálny priemer 38 +/- 2mm a 42mm u rady Premier sa mi zdalo už priveľa :crying_anim02: . Návrat k Seiko 5 bol trošku bolestivý po skúsenosti s tými nádhernými Premierkami a táto kapitola môjho chronoživota sa mi odvtedy zdala byť uzavretá.

Hodinky si však napriek tomu dokázali počas nasledujúcich rokov nájsť ku mne cestičky pomocou všemocného internetu - a je viac než pravdepodobné, že som ich podvedome stále hľadal a nikdy som na ne nezabudol. Pár mesiacov dozadu som sa rozhodol rozšíriť svoju chronozbierku a výber sa obmedzil na Hamilton Jazzmaster Chrono a Oris Artelier. Počas rozhodovania sa som prednedávnom zablúdil na nemecký ebay a do vyhľadávacieho riadku som zo zvyku napísal tieto tri slová: "Seiko Premier Automatic". To čo nasledovalo neviem presne popísať, pretože od okamihu stlačenia klávesy Enter a potvrdení vyhľadávania som prestal racionálne uvažovať. Moja japonská milenka spred štyroch rokov sa predo mnou zjavila v celej svojej kráse a predajca ponúkal môj sen za veľmi prijateľnú štartovnú cenu v aukcii. Samozrejme, že všetky myšlienky na Hamiltony a Orisky išli okamžite do ......, no proste do preč :D . Po kontaktovaní predajcu vysvitlo, že nechce poslať hodinky na Slovensko, pretože sa mu poštovné služby zdajú byť nebezpečné a neisté. Po dlhšom prehováraní nakoniec pristúpil na možnosť poslania hodiniek pomocou DHL s tracking number a splnenie môjho sna začínalo nadobúdať ostrejšie kontúry. Zostával jediný, ale zato dosť podstatný problém - vyhrať aukciu. Pri mojom šťastí som vedel, že nejaký dobrák mi určite hodinky vyfúkne spred nosa prihodením do aukcie 3 sekundy pred jej koncom, tak som majiteľovi navrhol, že od neho hodinky za patričnú cenu okamžite kúpim. Aukcia už síce bežala, ale nikto neprihadzoval. Majiteľ nakoniec súhlasil, PayPal preniesol požadovanú sumu behom pár sekúnd a aukcia sa skončila...

Niekedy v tých chvíľach som sa začal ako keby prebúdzať a neveriacky som čítal maily v schránke potvrdzujúce splnenie môjho dávneho sna...Hodinky prišli nepoškodené za 4 dni a predajca mi ako bonus pribalil mierne extravagantný čierny remienok. Pocity počas rozbaľovania balíka snáď nie je treba popisovať, každý o tom vie svoje. Po rozbalení ma moja japonská milenka očarila presne tak isto, ako vtedy pred štyrmi rokmi v Anglicku. Čakanie stálo za to - je len málo vecí na svete, ktoré dokážu človeka rozveseliť tak, ako splnený sen :clap: .

 

Zopár technických údajov:

Seiko Premier SPB003J1

Automatic Movement

Power Reserve Indicator

208 Parts

29 Jewels

Hand Winding Capability

Engraved Rotor

See through back case

White/Silver Dial

Sapphire Crystal Glass

Stainless Steel Case

Leather Strap

Threefold Clasp with push button release

Case Width: 42mm

Case Height: 12mm

100 Meter Water Resistant

 

Prikladám zopár amatérskych fotiek :whistle: - bohužiaľ na viac sa s mobilom nezmôžem a je mi to ľúto, pretože také nádherné hodinky si zaslúžia pána fotografa. Recenziu plánujem napísať v najbližších dňoch a objaví sa buď vo vlákne Seiko, alebo vo vlákne Recenze hodinek. Plánujem tiež výmenu pôvodného hnedého remeňa za čierny, po výmene sem hodím zopár ďalších fotiek.

Chcel by som touto cestou poďakovať predajcovi "alexissorbas1967" z nemeckého ebay za korektné a priateľské jednanie. Alexander, Ein herzliches Dankeschön!

post-2881-064951600 1300200527.jpg

post-2881-067636400 1300200538.jpg

post-2881-080831400 1300200545.jpg

post-2881-005040700 1300200550.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 14 dní starou podobnou zkušenost a nechválim hodinky protože o ně jde až v 2 řadě, jde o ten pocit a protože již jsi nakažen tak ho budeš opakovat pořád a pořád a pořád a pořád a pořád a pořád a stále výš a výš. Užij si je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 14 dní starou podobnou zkušenost a nechválim hodinky protože o ně jde až v 2 řadě, jde o ten pocit a protože již jsi nakažen tak ho budeš opakovat pořád a pořád a pořád a pořád a pořád a pořád a stále výš a výš. Užij si je.

 

Vďaka :D máš pravdu, momentálne mi je aj dosť jedno, že hodinky ukazujú blbý čas a dátum...ide o ten pocit :) neviem z nich spustiť oči :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou moc pěkné, gratuluji! A cena vypadá docela zajímavě - vzhledem k tomu, že nutně potřebuji něco se světlým cifrem, tohle bude jeden z žhavých kandidátů... pro vše z Japonska mám slabost Posted Image

 

Martzi, miř vysoko - já myslel, že příštím kandidátem bude Grand Seiko! ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naozaj gratulujem, mam ich na wishliste uz davno... .

Chcel by som ich vidiet na zivo, podla fotiek som do nich tiez zamilovany.

GRATULUJEM!

 

Vďaka! Ak budeš mať cestu do Trnavy, tak nie je problém sa stretnúť. Naživo sú neopísateľne krásne a podľa mňa určite jedny z najkrajších hodiniek vôbec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...