Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Fotografii z aukra vložit můžeš. Začít v dnešní době sbírat Primky je šílenost a pro naprostou většinu jedinců finanční sebevražda, "rozumné" ceny jsou už spíš výjimkou, i na antikprimu (ne)pěkně stoupají. Na aktuální cenu má však vliv i stav hodinek. A sjezdové primky (XV. sjezd, nikoli XVII.) se nabízejí i za třicet tisíc.

Děkuji i za opravu sjezdu. Mám teda ceny na antikprimu brát jako reálné a vhodné k porovnání, když najdu podobné hodinky jinde? Mně se dotěď zdály ceny na antikprimu hodně vysoké..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu srovnávat ceny mám možnost prakticky jen poslední víc jak rok, o současných cenách Primek z pohledu rozumnosti či adekvátnosti by asi bylo možné vést sáhodlouhé debaty, nicméně rostoucí tendence je zjevná. Na druhou stranu i vyšší/vysoká prodejní cena ne každých hodinek bude nerozumná, jak už jsem psal, záleží na stavu, výjimečnosti, dostupnosti toho kterého modelu/kusu. (Někteří) prodejci zvedají laťku poměrně vysoko a čistě teoreticky bude záležet na kupujících, budou-li ochotni tento trend akceptovat. Pokud ano, stanou se za dobu, již si netroufám odhadnout, takové ceny zcela reálným meřítkem prodejnosti, v současné době tomu tak, aspoň dle mého soudu, (ještě) není. Ceny na antikprimu lehce (u některých prodejců těžce) stoupají taky, ale lze tam stále ještě pořídit hodinky v odpovídajícím stavu za cenu poměrně rozumnou. Ve zdejší inzerci jsou ceny ještě velmi přátelské, zaplaťpánbu. Říká se taky, že každé zboží má svého kupce, a bude-li se dvaceti lidem zdát nějaká cena přemrštěná, přijde jednadvacátý a koupí bez mrknutí oka. V tomto ohledu není lehké (je poněkud ošemetné) radit, bo sto lidí - sto chutí...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko si dovolim nesouhlasit, i zde mi ceny některých Primek připadají někdy úsměvné.

Ale je to jak píšeš, otázka poptávky. Na druhou stranu, je zde jistota, že tady nekoupíš fejk.

Odborníci to pohlídají :notworthy:  :cheers: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji i za opravu sjezdu. Mám teda ceny na antikprimu brát jako reálné a vhodné k porovnání, když najdu podobné hodinky jinde? Mně se dotěď zdály ceny na antikprimu hodně vysoké..

Jdi na Aukro. Tak jsou ceny zatím nejlepší ze všech. Má to samozřejmě háček v tom, že tomu musíš  rozumět, jinak si z tebe někdo udělá dobrý den. Jinak na tomto je založen byznys okolo Primek. Koupit za levno konvolut a nebo špatně vyfocené hodinky, následně je vyčistit krásně nafotit a máš vyděláno.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Malinko si dovolim nesouhlasit, i zde mi ceny některých Primek připadají někdy úsměvné.

Ale je to jak píšeš, otázka poptávky. Na druhou stranu, je zde jistota, že tady nekoupíš fejk.

Odborníci to pohlídají :notworthy:  :cheers:

Takže tady nám někdo hlídá jestli někdo nenabízí fejky ? A co složeniny?  Nebo je to tak, že mám někoho přímo oslovit ať se na to podívá?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jdi na Aukro. Tak jsou ceny zatím nejlepší ze všech. Má to samozřejmě háček v tom, že tomu musíš  rozumět, jinak si z tebe někdo udělá dobrý den. Jinak na tomto je založen byznys okolo Primek. Koupit za levno konvolut a nebo špatně vyfocené hodinky, následně je vyčistit krásně nafotit a máš vyděláno.  

To už jsem zjistil. Z Aukra mám asi nejvíc hodinek, ale už se mi stalo, že jsou to složeniny. Naštěstí mám bibli, tak se to snažím podle ní korigovat, ale taky to někdy není stoprocentní. Někdy nesedí ručičky nebo je menší odlišnost ciferníku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vždycky jsem našel radu u Honzy Manty, Staník ví,  Docent.Tečka ví, Berta ví , Tolja ví, Mischa ví... napiš jim..

Děkuji. na tebe se můžu taky obrátit? Patříš k těm megazávislákům, minule jem tady o tom něco četl...Tak snad tomu nepropadnu...Taky jsem se díval na ty limitované edice, moc pěkné, ale zatím mimo moje možnosti, ale jednou snad..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Byznys okolo Primek, koupit za levno konvolut a nebo špatně vyfocené hodinky, následně je vyčistit krásně nafotit a máš vyděláno.

On je to s primkama ohromný byznys a ty ceny na Aukru poslední dobou stojí za to.Kolik vyděláš s pár primkama?Pokud jsi jich nenakoupil za levno,plnou kabelu,tak Ti to bude stěží stačit na pivo.Jinak ses pěkně odkopal překupníku.To jsou dneska móresy,prodali by babičku ještě za živa.Pak se divíme,že se sem všichni chodí ptát jen na cenu.

Upraveno uživatelem bohus76
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je to s primkama ohromný byznys a ty ceny na Aukru poslední dobou stojí za to.Kolik vyděláš s pár primkama?Pokud jsi jich nenakoupil za levno,plnou kabelu,tak Ti to bude stěží stačit na pivo.Jinak ses pěkně odkopal překupníku.To jsou dneska móresy,prodali by babičku ještě za živa.Pak se divíme,že se sem všichni chodí ptát jen na cenu.

když už mě někdo cituje, tak prosím vše co jsem napsal a nevytrhávat z kontextu. Byla to rada, jak nakoupit ještě za normální ceny. Kdyby mi šlo o kšeft, tak nikomu neradím a už vůbec nedávám návod. To, že o mě napíšete, že jsem překupník, je pro mě celkem úsměvné. Primárně ale nechápu pohnutek od Vás, citovat jen druhou polovinu a ještě s jiným slovosledem toho co jsem napsal, to mě celkem zarazilo.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když už mě někdo cituje, tak prosím vše co jsem napsal a nevytrhávat z kontextu. Byla to rada, jak nakoupit ještě za normální ceny. Kdyby mi šlo o kšeft, tak nikomu neradím a už vůbec nedávám návod. To, že o mě napíšete, že jsem překupník, je pro mě celkem úsměvné. Primárně ale nechápu pohnutek od Vás, citovat jen druhou polovinu a ještě s jiným slovosledem toho co jsem napsal, to mě celkem zarazilo.  

Smysl Tvého příspěvku zůstal stejný,za levno koupit a za draho prodat.Pak se divíš,jaké jsou ceny u bazarníků,děláte /už to jde mimo mě/ si ty ceny sami. Už to zkrátka není lidovka.Dát pár tisíc za ožužlané /rozuměj slezený chrom/ a nevodotěsné hodinky je zkrátka mimo.To si raděj nechám přeskládat např.Prim sport do nerezu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smysl Tvého příspěvku zůstal stejný,za levno koupit a za draho prodat.Pak se divíš,jaké jsou ceny u bazarníků,děláte /už to jde mimo mě/ si ty ceny sami. Už to zkrátka není lidovka.Dát pár tisíc za ožužlané /rozuměj slezený chrom/ a nevodotěsné hodinky je zkrátka mimo.To si raděj nechám přeskládat např.Prim sport do nerezu.

Nikdo si ceny sám nedělá. Je to daleko jednoduší, poptávka je daleko vyšší než nabídka a tím pádem letí ceny nahoru (hlavně kultovní modely diplomat, sport). Je otázka, aby bylo časem co přeskládávat. Za pár let se klidně může stát, že originál Igen ve šrotovním stavu bude stát stejně nebo víc, než nové hodinky v Eltonu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...