Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Z "Blešáku" jedinečné pěkně malované Primky na světě. Když někomu nevyhovovaly "strohé" Primky, jako na obrázku uprostřed, tak si je pomaloval podle svých představ. Ty vlevo, podle ošoupaných konců nožiček, někomu dělaly radost jistě hodně dlouho - možná i někoho připomínaly.

post-19465-0-25042900-1573210224_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojáci měli tehdy vytvořenou celou vlastní kulturu. Od různých pasování (na půlročáka a mazáka) a s tím spojenými různými výhodami a poznávacími znaky, až po takovéhle všelijaké připomínky a upomínky. Slavily se "kulatiny" dle zbývajících dnů do civilu, k tomu se vyráběly bankovky (třeba třístovka, stovka), různá tabla, malovalo se na kdeco, byla toho spousta. Myslím že nejrozšířenější to bylo právě v 60. a 70. letech, pak už to upadalo.

 

Ten ze Znojma byl částečně i hrdý na to, že byl u pohraničářů.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krásný úlovek a Karlos má pravdu, většinou to vznikalo na vojně. Já našel uměleckou tvořivost po pohraničníkovi, asi si nezasloužil originál psa, tak si ho namaloval:)

Ty a jak se ten pes u PS zasluhoval? To jsou tvoje vzpomínky ze služby u PS? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zabudol si:

Výroba metra a jeho strihanie!

Potom heslo:číslo kleslo! (odpočet dní na metri a do civilu) a pod

A metr musel být uloženej v obalu tvaru pivního sudu nebo rakve. A byla povinnost ho mít furt u sebe  Jako zobák jsem dělal metr mazákovi a ten chtěl na každej centimetr barvičkama namalovat dámský přirození do detailu  :) Tzn, namalovat 100 centimetrových frnd  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vojáci měli tehdy vytvořenou celou vlastní kulturu. Od různých pasování (na půlročáka a mazáka) a s tím spojenými různými výhodami a poznávacími znaky, až po takovéhle všelijaké připomínky a upomínky. Slavily se "kulatiny" dle zbývajících dnů do civilu, k tomu se vyráběly bankovky (třeba třístovka, stovka), různá tabla, malovalo se na kdeco, byla toho spousta. Myslím že nejrozšířenější to bylo právě v 60. a 70. letech, pak už to upadalo.

 

Ten ze Znojma byl částečně i hrdý na to, že byl u pohraničářů.

Ne ne, kamaráde, já jsem nastoupil výkon té čestné občanské povinnosti v 88 roce a všechno,co zmiňuješ fungovalo na 100 až 110 procent. A každý ty kulatiny jak mazáků nebo nás zobáků se musely pořádně zapít  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Takovej armovací kroužek mají PS 2 s černým chromem, ale hodinový indexy mají kratší. Toto mi připomíná renovační kroužek bílej, kde hodinový indexy jsou taky takový.Kroužek nelícuje s ciferníkem, což znamená, že tam něco není jak by mělo být.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...