Přejít na obsah

Fotka
* * * * - 16 Hlasů

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5129 odpovědí na toto téma

#4741 M.a.t.e.s.

M.a.t.e.s.

Začátečník

• Members
  • 35 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Frýdek-Místek
  • Fanoušek značky:PRIM

Publikováno 11.leden.2018 - 12:58

Fotografii z aukra vložit můžeš. Začít v dnešní době sbírat Primky je šílenost a pro naprostou většinu jedinců finanční sebevražda, "rozumné" ceny jsou už spíš výjimkou, i na antikprimu (ne)pěkně stoupají. Na aktuální cenu má však vliv i stav hodinek. A sjezdové primky (XV. sjezd, nikoli XVII.) se nabízejí i za třicet tisíc.

Děkuji i za opravu sjezdu. Mám teda ceny na antikprimu brát jako reálné a vhodné k porovnání, když najdu podobné hodinky jinde? Mně se dotěď zdály ceny na antikprimu hodně vysoké..

#4742 colommbo

colommbo

Megazávislák

• Member_50
  • 1 404 příspěvků(y)
  • Bydlí:v úrodném Polabí
  • Fanoušek značky:Omega - nejen na zápěstí, i na čtyřech kolech
    a taky původní Primky

Publikováno 11.leden.2018 - 14:19

Trochu srovnávat ceny mám možnost prakticky jen poslední víc jak rok, o současných cenách Primek z pohledu rozumnosti či adekvátnosti by asi bylo možné vést sáhodlouhé debaty, nicméně rostoucí tendence je zjevná. Na druhou stranu i vyšší/vysoká prodejní cena ne každých hodinek bude nerozumná, jak už jsem psal, záleží na stavu, výjimečnosti, dostupnosti toho kterého modelu/kusu. (Někteří) prodejci zvedají laťku poměrně vysoko a čistě teoreticky bude záležet na kupujících, budou-li ochotni tento trend akceptovat. Pokud ano, stanou se za dobu, již si netroufám odhadnout, takové ceny zcela reálným meřítkem prodejnosti, v současné době tomu tak, aspoň dle mého soudu, (ještě) není. Ceny na antikprimu lehce (u některých prodejců těžce) stoupají taky, ale lze tam stále ještě pořídit hodinky v odpovídajícím stavu za cenu poměrně rozumnou. Ve zdejší inzerci jsou ceny ještě velmi přátelské, zaplaťpánbu. Říká se taky, že každé zboží má svého kupce, a bude-li se dvaceti lidem zdát nějaká cena přemrštěná, přijde jednadvacátý a koupí bez mrknutí oka. V tomto ohledu není lehké (je poněkud ošemetné) radit, bo sto lidí - sto chutí...  

#4743 klasik51

klasik51

Závislák

• Member_50
  • 519 příspěvků(y)
  • Bydlí:jih
  • Fanoušek značky:Prim, Longines, Seiko

Publikováno 11.leden.2018 - 17:13

Malinko si dovolim nesouhlasit, i zde mi ceny některých Primek připadají někdy úsměvné.

Ale je to jak píšeš, otázka poptávky. Na druhou stranu, je zde jistota, že tady nekoupíš fejk.

Odborníci to pohlídají :notworthy:  :cheers: 

I rozbité hodiny ukazují dvakrát za den správný čas.

#4744 stenly

stenly

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 250 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Prim,Seiko

Publikováno 12.leden.2018 - 09:41

Děkuji i za opravu sjezdu. Mám teda ceny na antikprimu brát jako reálné a vhodné k porovnání, když najdu podobné hodinky jinde? Mně se dotěď zdály ceny na antikprimu hodně vysoké..

Jdi na Aukro. Tak jsou ceny zatím nejlepší ze všech. Má to samozřejmě háček v tom, že tomu musíš  rozumět, jinak si z tebe někdo udělá dobrý den. Jinak na tomto je založen byznys okolo Primek. Koupit za levno konvolut a nebo špatně vyfocené hodinky, následně je vyčistit krásně nafotit a máš vyděláno.  

#4745 M.a.t.e.s.

M.a.t.e.s.

Začátečník

• Members
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 21:13

Malinko si dovolim nesouhlasit, i zde mi ceny některých Primek připadají někdy úsměvné.

Ale je to jak píšeš, otázka poptávky. Na druhou stranu, je zde jistota, že tady nekoupíš fejk.

Odborníci to pohlídají :notworthy:  :cheers:

Takže tady nám někdo hlídá jestli někdo nenabízí fejky ? A co složeniny?  Nebo je to tak, že mám někoho přímo oslovit ať se na to podívá?

#4746 straspol

straspol

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 357 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 21:30

Vždycky jsem našel radu u Honzy Manty, Staník ví,  Docent.Tečka ví, Berta ví , Tolja ví, Mischa ví... napiš jim..

#4747 M.a.t.e.s.

M.a.t.e.s.

Začátečník

• Members
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 21:34

Jdi na Aukro. Tak jsou ceny zatím nejlepší ze všech. Má to samozřejmě háček v tom, že tomu musíš  rozumět, jinak si z tebe někdo udělá dobrý den. Jinak na tomto je založen byznys okolo Primek. Koupit za levno konvolut a nebo špatně vyfocené hodinky, následně je vyčistit krásně nafotit a máš vyděláno.  

To už jsem zjistil. Z Aukra mám asi nejvíc hodinek, ale už se mi stalo, že jsou to složeniny. Naštěstí mám bibli, tak se to snažím podle ní korigovat, ale taky to někdy není stoprocentní. Někdy nesedí ručičky nebo je menší odlišnost ciferníku..

#4748 M.a.t.e.s.

M.a.t.e.s.

Začátečník

• Members
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 12.leden.2018 - 21:40

Vždycky jsem našel radu u Honzy Manty, Staník ví,  Docent.Tečka ví, Berta ví , Tolja ví, Mischa ví... napiš jim..

Děkuji. na tebe se můžu taky obrátit? Patříš k těm megazávislákům, minule jem tady o tom něco četl...Tak snad tomu nepropadnu...Taky jsem se díval na ty limitované edice, moc pěkné, ale zatím mimo moje možnosti, ale jednou snad..

#4749 bohus76

bohus76

Závislák

• Member_50
  • 7 870 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 12.leden.2018 - 23:25

Byznys okolo Primek, koupit za levno konvolut a nebo špatně vyfocené hodinky, následně je vyčistit krásně nafotit a máš vyděláno.

On je to s primkama ohromný byznys a ty ceny na Aukru poslední dobou stojí za to.Kolik vyděláš s pár primkama?Pokud jsi jich nenakoupil za levno,plnou kabelu,tak Ti to bude stěží stačit na pivo.Jinak ses pěkně odkopal překupníku.To jsou dneska móresy,prodali by babičku ještě za živa.Pak se divíme,že se sem všichni chodí ptát jen na cenu.

Tento příspěvek byl upraven od bohus76: 12.leden.2018 - 23:26

Odesláno pomocí dvou ruk,sedíce na zadeli a popíjíce pivo.

Co je to par minut v zivote lidskem ? /Filo-boxer/.

Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.

#4750 stenly

stenly

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 13.leden.2018 - 01:31

On je to s primkama ohromný byznys a ty ceny na Aukru poslední dobou stojí za to.Kolik vyděláš s pár primkama?Pokud jsi jich nenakoupil za levno,plnou kabelu,tak Ti to bude stěží stačit na pivo.Jinak ses pěkně odkopal překupníku.To jsou dneska móresy,prodali by babičku ještě za živa.Pak se divíme,že se sem všichni chodí ptát jen na cenu.

když už mě někdo cituje, tak prosím vše co jsem napsal a nevytrhávat z kontextu. Byla to rada, jak nakoupit ještě za normální ceny. Kdyby mi šlo o kšeft, tak nikomu neradím a už vůbec nedávám návod. To, že o mě napíšete, že jsem překupník, je pro mě celkem úsměvné. Primárně ale nechápu pohnutek od Vás, citovat jen druhou polovinu a ještě s jiným slovosledem toho co jsem napsal, to mě celkem zarazilo.  

#4751 Jan_Jan_2006

Jan_Jan_2006

Megazávislák

• Member_50
  • 1 251 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Prim

Publikováno 13.leden.2018 - 07:37

Tak zpět k tématu bazarovách úlovků...  :flex:

#4752 bohus76

bohus76

Závislák

• Member_50
  • 7 870 příspěvků(y)
  • Bydlí:Uherské Hradiště

Publikováno 13.leden.2018 - 11:37

když už mě někdo cituje, tak prosím vše co jsem napsal a nevytrhávat z kontextu. Byla to rada, jak nakoupit ještě za normální ceny. Kdyby mi šlo o kšeft, tak nikomu neradím a už vůbec nedávám návod. To, že o mě napíšete, že jsem překupník, je pro mě celkem úsměvné. Primárně ale nechápu pohnutek od Vás, citovat jen druhou polovinu a ještě s jiným slovosledem toho co jsem napsal, to mě celkem zarazilo.  

Smysl Tvého příspěvku zůstal stejný,za levno koupit a za draho prodat.Pak se divíš,jaké jsou ceny u bazarníků,děláte /už to jde mimo mě/ si ty ceny sami. Už to zkrátka není lidovka.Dát pár tisíc za ožužlané /rozuměj slezený chrom/ a nevodotěsné hodinky je zkrátka mimo.To si raděj nechám přeskládat např.Prim sport do nerezu.

Odesláno pomocí dvou ruk,sedíce na zadeli a popíjíce pivo.

Co je to par minut v zivote lidskem ? /Filo-boxer/.

Nastal čas, kdy nové nevyhovující je nahrazováno starým osvědčeným.

#4753 stenly

stenly

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 13.leden.2018 - 12:27

Smysl Tvého příspěvku zůstal stejný,za levno koupit a za draho prodat.Pak se divíš,jaké jsou ceny u bazarníků,děláte /už to jde mimo mě/ si ty ceny sami. Už to zkrátka není lidovka.Dát pár tisíc za ožužlané /rozuměj slezený chrom/ a nevodotěsné hodinky je zkrátka mimo.To si raděj nechám přeskládat např.Prim sport do nerezu.

Nikdo si ceny sám nedělá. Je to daleko jednoduší, poptávka je daleko vyšší než nabídka a tím pádem letí ceny nahoru (hlavně kultovní modely diplomat, sport). Je otázka, aby bylo časem co přeskládávat. Za pár let se klidně může stát, že originál Igen ve šrotovním stavu bude stát stejně nebo víc, než nové hodinky v Eltonu. 

#4754 michigan5

michigan5

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 93 příspěvků(y)

Publikováno 13.leden.2018 - 15:29

Dnes jsem na burze narazil na tenhle zajímavý kousek.

Přiložený soubor (y)

#4755 Felsenberg

Felsenberg

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 63 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Prim, Suunto

Publikováno 13.leden.2018 - 15:45

Zajímavé jsou zejména tím, jak dostaly zabrat a 5 rubínama :)

Prim Sport II Humberto, Prim 51 Elast Blok, Suunto Traverse Alpha Stealth

#4756 Karlos

Karlos

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 6 801 příspěvků(y)
  • Bydlí:nikde

Publikováno 13.leden.2018 - 15:54

Co je to za divné okénko pro datum?

Jazykový koutek: Hodinky dnes dorazily.

Koho - mě, komu - mně.

Koho - ji, komu - jí.

Na koho - na ni, na kom - na ní.

#4757 saida

saida

Závislák

• Member_50
  • 973 příspěvků(y)
  • Bydlí:Svoboda
  • Fanoušek značky:Kde co

Publikováno 13.leden.2018 - 16:06

Tys ještě neslyšel prim malá televize!?

,, V čem je rozdíl mezi dobrou a prvotřídní kávou ? "
,, V reklamě , "odpopvěděl Tracy

doxa.jpgeterna.jpgpost-11102-0-73536700-1397211671.jpg

#4758 michigan5

michigan5

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 93 příspěvků(y)

Co je to za divné okénko pro datum?

No právě :)

#4759 kerob

kerob

Závislák

• Member_50
  • 634 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Prim,IWC,Seiko,Revue Thomen,Eta,BMW

Někdo se snažil vyčistit cifr a takhle to dopadlo,logo pokroucene,1ka vypadla,ty dopadly

#4760 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 655 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 14.leden.2018 - 22:47

To okénko tam někdo musel doprasit, asi se mu nelíbilo to komolé padesátkové.

Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz