Přejít na obsah

Fotka
* * * * - 16 Hlasů

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5152 odpovědí na toto téma

#41 watch

watch

Závislák

• Member_50
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 10:37

Lukasi, dik za informace. Neco na tom asi je. Mam hodinky s cal 68, ktere jsem koupil nekdy kolem roku 90. A uprava strojku nic moc. Ale funkce ok. smile.gif

#42 Guest_Kamil_*

Guest_Kamil_*
  • Guests

Publikováno 19.leden.2006 - 10:39

Že já jsem se líp neučil, taky jsem mohl dostávat staré Primky, takhle je musím kupovat smile.gif

Poněvadž mě všichni štvete s novými přírůstky a mám dnes volno, udělám si pořádný kafe a vyrážím na nákupy. V Praze už mě nic nenapadá, jedu na Kladno. Pár zastáváren jsem tam kdysi viděl, budu referovat.

Btw začínám se setkávat s dvěma velmi odlišnými postoji ke starým Primkám. Občas se stane, že někteří antikvariátníci a zastavárníci požadují přemrštěné ceny, které samozřejmě odmítám platit. A častým opačným přístupem bývá, že mi řeknou, že staré Primky ani nevykupují, za ceny pod 100Kč to pro ně nemá vůbec smysl.

#43 watch

watch

Závislák

• Member_50
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 10:45

Kamile, uz se tesim na Tvuj report z drancovani kladenskych zastavaren. smile.gif

Zacatkem brezna budu v Bratislave, myslite, ze se tam da neco najit??

#44 Lukáš

Lukáš

Závislák

• Member_50
  • 897 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Tábor

Publikováno 19.leden.2006 - 11:00

to watch: Není za co smile.gif

#45 Lukáš

Lukáš

Závislák

• Member_50
  • 897 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 11:01

Přesně tak v celém Táboře mi zastavárníci řekli, že Primky neberou, znělo to dost pohrdavě........burani smile.gif

#46 odklizec

odklizec

Megazávislák

• Root Admin
  • 2 415 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zilina (Ostrava)

Publikováno 19.leden.2006 - 11:06

QUOTE(Lukáš)
to Watch: tady bych s Primem nesouhlasil, řekl bych, že nejlépe provedené strojky jsou vždy z první generace. Např.66 - 1 je napohled krásná upravená brusem, frézovaný nápis "Prim - Czechoslovakia", kdežto kal.66-4 matná ůprava strojku, bez nápisů, na pohled nic hezkého, alespoň ne pro mě. Samozřejmě zachovalost pouzdra může napovědět i o strojku, ale také to není pravidlo. Jinak i společenské hodinky se šroubovacím dýnkem měli i obyč. úpravu strojků, moje zkušenost.

Musim souhlasit. Strojky verze "4" vypadaji jednoznacne hur, nez treba serie 1. Stejne tak nektere starsi, rekneme do konce 60 let vypadaji mnohem lip, nez novejsi strojky ze 70 a pozdejsich let. Zaden brus, casto ani zadne "PRIM Czechoslovakia" proste hola ucelnost, ovsem co se tyka kvality na tom muzou byt treba lip? Celkem se neni co divit, ze povrchova uprava pozdejsich strojku uz neni tak pekna, jako u nekterych starsich? Nac se delat s povrchovou upravou, kdyz to stejne nikdo nevidi, ne? A kdo mohl tehdy tusit, ze se za 20 let nekdo bude snazit stare storjky repasovat a pouzivat v novych hodinkach? wink.gif
QUOTE(Lukáš)
to odklizeč: Co si o tom myslíš? Já mám teď něco kolem 30 hodinek, ale zatím mi chybí TV, ta Tvá je moc hezká i barevná smile.gif

Nemyslim si o tom nic wink.gif "TV" nedam. Druhy automat co mam klidne, ale tuhle TV ne biggrin.gif
"I repeat, this is not a drill. This is the apocalypse. Please exit the hospital in an orderly fashion. Thank you."

#47 Lukáš

Lukáš

Závislák

• Member_50
  • 897 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 11:14

to odklizeč: Promiň, špatně jsme si rozuměli. Vím, že je fuk kolik mám hodinek, Tvojí Tv nechci, na co bys pak koukal smile.gif

Zajímal mě názor právě na tu úpravu strojků.

Pošlu Ti private mail, potřebuju rychlou radu. Mrkni na to prosím.

#48 odklizec

odklizec

Megazávislák

• Root Admin
  • 2 415 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zilina (Ostrava)

Publikováno 19.leden.2006 - 11:27

QUOTE(Lukáš)
to odklizeč: Promiň, špatně jsme si rozuměli. Vím, že je fuk kolik mám hodinek, Tvojí Tv nechci, na co bys pak koukal smile.gif

Ja myslel ze narazis na vymenu tech mych novych PRIM "TV-look"..sorry wink.gif Mail jsem ti odpovedel..
"I repeat, this is not a drill. This is the apocalypse. Please exit the hospital in an orderly fashion. Thank you."

#49 Ondraj

Ondraj

skoro vyléčený

• Member_50
  • 2 606 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 19.leden.2006 - 12:22

Tak jsem se zastavil v jednom bazaru cestou na P6 a měli tam Prim kal 66, 68 tak od 500-700 a víš. Sdělili mi tam, že v republice Švýcaři skupují hodinky Prim, že o ně je ve Švýcarsku velký zájem kvůli kvalitě a že jejich hodnota proto stoupá. Není někdo z vás náhodou Švýcar ? :-) Tak klobouk dolů pane Prokope, prestiž značky Prim se za krátký časový úsek vyšplhala do kosmických sfér, tedy alespoň v českých bazarech a zastavárnách. Nic jsem nekoupil, zatím tak zle ještě není. Pokud tyto ceny začneme akceptovat, není návratu zpět.
Toto fórum navštěvuji velmi zřídka a nerad, vlastně jen když mě donutí žena.

#50 Lukáš

Lukáš

Závislák

• Member_50
  • 897 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 13:11

to Ondraj: No pěkně Tě tam nakrmili!!! žádní švýcaři, zastavárník je pěkná k...a, tak to vidím já.

#51 Guest_Kamil_*

Guest_Kamil_*
  • Guests

Publikováno 19.leden.2006 - 17:09

Tak na Kladně nic moc, i když ty Sporty jsou ve slušném stavu:

Menší hodinky jsem koupil od hodináře, byla to tři roky nevyzvednutá oprava, jsou po repasi s novými ručkami, chodí jak hodinky. smile.gif Je to kalibr 66 a nesháněl ho tady někdo na Ch l. e.? V nutném případě přenechám tongue.gif

Vyšly každé na 250,- Kč.

#52 watch

watch

Závislák

• Member_50
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 17:13

A jake ceny maji na Kladne??smile.gif

#53 Smolik

Smolik

Začátečník

• Members
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 17:50

Ja nemam kalibr 66, nebot se valim doma po urazu. Jestli muzu, tak si ho zamlouvam. Ale pokusim se i sam neco sehnat, jen co mi seberou berle.

#54 Ondraj

Ondraj

skoro vyléčený

• Member_50
  • 2 606 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 19:04

Tak jsem dnes sehnal dvoje Primky ale v pěkném stavu.
Jinak nabízím výměnou svoje funkční Poljoty (mají smazaný ciferník) z mládí za nějaké Primky.

#55 Ondraj

Ondraj

skoro vyléčený

• Member_50
  • 2 606 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 19:08

QUOTE(odklizec)
To Ondraj..
Sezen PRIM SPORT I v dobrem stavu a 1x96 je tvuj biggrin.gif

Ty mám na každý ruce desatery :-)

#56 Danton

Danton

Učedník

• Member_50
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 19:37

Ty Poljoty jsou budíčky?

#57 Ondraj

Ondraj

skoro vyléčený

• Member_50
  • 2 606 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 19:52

QUOTE(Danton)
Ty Poljoty jsou budíčky?

jo jo, ten mechanický budík

#58 georg

georg

Závislák

• Member_50
  • 763 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kutná Hora

Publikováno 19.leden.2006 - 22:18

to nardin: byly by k mání ty jedny Prim Automatic - kalibr 96?
Pokud ano, jsem zájemce!
Nejlepší věci na světě nejsou věci.

#59 Ondraj

Ondraj

skoro vyléčený

• Member_50
  • 2 606 příspěvků(y)

Publikováno 19.leden.2006 - 22:22

QUOTE(georg)
Pokud ano, jsem zájemce!

Jsem zájemce dřív

#60 georg

georg

Závislák

• Member_50
  • 763 příspěvků(y)
  • Bydlí:Kutná Hora

Publikováno 19.leden.2006 - 22:32

QUOTE(Ondraj)
QUOTE(georg)
Pokud ano, jsem zájemce!

Jsem zájemce dřív

Toť se rozumí - nikoho předbíhat nechci a proto se taky stavím do fronty takto obnažen na fóru! Já totiž "pasu" po těch leteckých Sportkách a když je neseženu, zkusím alespoň kalibr 96 a Prim mi kolem něj udělá zbytek (snad).
Nejlepší věci na světě nejsou věci.