Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Co je to přesně za model? Nedaří se mi to najít, našel jsem jen podobné. Díky

Měl by to být model 50 022 1 (zdroj kniha Prim).

Tento model se začal vyrábět v roce 1959 a pouzdro mělo fazetky.

Mnou zakoupené hodinky fazetky nemají.

Buď tedy došlo postupem času k výměně pouzdra, nebo se pozdější produkce do těchto pouzder dávala již z výroby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Jedny od Bazaristy. Typové označení 66 628 1 (v knize asi chyba, a má být 68 628 1 - vzhledem k datumce), rok vzniku 1993, velikost pouzdra průměr 28 mm (tedy dětské). Ve velmi pěkném stavu, a velmi málo kdy viděné. Za mnoho let, co prolézám Blešáky a Bazary, jsem je nikdy na živo neměl v ruce, a tak jsem nyní (i když jsou to hodinky pro děti) je ihned bral. Pojmenoval jsem je z legrace "Bankrotářky", nikoliv že by mne finančně zruinovaly (vzhledem ke své výjimečnosti - šesté od konce výroby mechanických strojků v Eltónu, podle pořadového čísla typu v evidenci výrobce - výjimečná, jako by dětsky ručně psaná čísla na ciferníku), na to nebyly vůbec tak drahé, ale "Bankrotářky" protože tyhle, myslím poctivé mechanické hodinky, vyráběné tenkrát sériově v mnoha typech, přivedly začátkem devadesátých let výrobce Eltón téměř k bankrotu - vzhledem tenkrát k dovozu všelijakých líbivých baterkových hodinkových "výtvorů" - jestlipak dneska ještě fungují a kde je jim dneska konec? Kousek textu o zajímavé historii Eltónu v letech 1993 a 1994 (což se váže právě k těmto hodinkám) také přikládám (z knihy "Dějiny československého hodinářského průmyslu" autora Zdeňka Martínka).

 

Edit: Slovosled.

post-19465-0-08451400-1548248544_thumb.jpg

post-19465-0-64990100-1548248562_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Mipa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...