Přejít na obsah

Report z dnešního drancovani bazarů a zastaváren..


Doporučené příspěvky

Mno, ja bych se mozna jeste zkusil podivat pod ten cifr. Zda se mi, ze jedna z upevnovacich nozek muze byt ulomena. Tim by doslo k pootoceni cifru doleva. Odpovida tomu i vychylene datumove okno. Pokud ovsem neni uz v brzke pozici preklopeni data pred 24 hod.

Takze to sesumiruju:

Pokud je datumovka OK = pouzdro z Humbert.

Pokud je NG = pouzdro cajk, cifr zlomena nozka.

Armovak renovacni, Prischera ma spoustu fotek s timto armovakem na svych renovacnich PS2 s inverzni datumovkou.

Toz jsem se vykecal. V kazdem pripade jsem jenom clovek, ktery se muze mylit, tak me v pripade omylu neukamenujte. B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naposled to byly Traktory. Bohuzel jsem je jiz vcera rozlozil a hodil do krabice k dilum. Nicmene, kdyz jsem si je prohlizel, tak ciselnik nebyl top, stroje potreboval opravu, ale rikal jsem si pekne pouzdro, tak alespon to ma venu a za ty penize pouzitelne. Pak prijdu domu a kdyz je jdu cistit, tak zjistim, ze maj zohybane nozicky, takze ani to pouzdro neni k nicemu. Ja se picnu a prostr se nenaucim zkontrolovat vsechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem nedávno na "Blešáku" naletěl. Říkal jsem si stojek tiká, ciferník pohledově pěkný, něco jsem usmlouval na ceně, tak dobrý. Ale když jsem začal očistu, tak jsem páčil ciferník od strojku - protože ciferník měl ulomené nožičky a byl přilepenej lepidlem! No to je hnus velebnosti. Ještě že zaschlé lepidlo šlo acetonem setřít bez poškození strojku. Chlácholím se alespoň tím, že strojek je neporejpanej "třetišroubek".

post-19465-0-17842500-1574980042_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pěknej nález. Jedná se o hodiny se strojem typ10 z období mezi 1975 až 1984 a těchto strojů bylo vyrobeno zhruba ke 2milionu kusů. Zajímavostí je, že na vývoji těchto hodin dělala kapacita jménem Jaroslav Skála, který byl u zrodu ladičkových hodinek. Tyto konkrétní hodiny jsou skleněné z roku 1977, kde pouzdro dodávalo Sklo Železný Brod. Byl to prý prodejní propadák a tudíž se jedná opravdu o raritní nález:) Citoval jsem: :HOVORKA, Libor. Primky. Druhé rozšířené vydání. Brno: Host, 2018. ISBN 978-80-7577-584-9.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...