Přejít na obsah

Co rikate na Beatu?


Doporučené příspěvky

Jak já bych primu přál, aby se chytlo, ale fakt prostě nemůžu ty ženský takhle podceňovat :D

 

Ty obstehované krejčovské jsou oborové a s ideou, uznávám a rozumím tomu. Sice si nedovedu představit, která nekrejčová by je nosila, snad by se fanynka našla, vyžadují značnou dávku stavovské cti, ale mají téma, vtip, jistou nedotaženou primáckou eleganci ( proto bych na ně prim i dal) i ženskou umanutost ( ta kdovíproč zvýrazněná čísla ) - nepátrám, nepřepínám, sponzoruju .... gůůůůt. Jak již napsáno.

 

Ale ty quartzky ...... dráp paznecht kopyto bolíto .... tomu se pudově vpírám uvěřit !! :D :D Prim na ně sedí jen díky té úpadkové tradici osmdesátých let, jen proč se k ní tak vehementně hlásí ?? Nebo je to trend ?? - když kouknu na to žehlící prkno, tak to sametové sáčko na něm, jako by vypadlo z thrilleru , mrkváče taky štimujou, ono to fakt bude schválně - prostě swočky za dvacku pro holky, co si ty originály svého času na učňáku nemohly dovolit !!! Já se picnu :D :D

 

Ještě s tím útěrkovým vzorem na ciferníku mě to nedá - jakou asi vaří beáta rajskou ?

Upraveno uživatelem cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 141
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Třeba tomu jenom nerozumíme chlapi. Beata vystavuje po celém světě, designérka Lenka Súkupová taky jistě není žádné ořezávátko, takže třeba je kolekce na letošní rok vyprodána a našim názorů se v Prim jenom smějí.

 

Jiný počin L. Súkupové :

 

Posted Image

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je totiž tolik příspěvků, že se v tom už nevyznám.

 

Promiň, v telefonu se mi blbě cituje...

tedy: tharvi píše, že se možná pleteme s čísly a ty píšeš, že tomu designu možná nerozumíme.

A já říkám, že se nepletu ani nepotřebuju rozumět designu. Buď mi věřte nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Promiň, v telefonu se mi blbě cituje...

tedy: tharvi píše, že se možná pleteme s čísly a ty píšeš, že tomu designu možná nerozumíme.

A já říkám, že se nepletu ani nepotřebuju rozumět designu. Buď mi věřte nebo ne.

 

Já ti sice věřím, ale říkám si, že takto poskytované informace mají téměř nulovou vypovídací hodnotu.

Příště nám napiš, že sis koupil Rolexky, ale nepostuj fotky, ani nepiš žádné postřehy. Důležité je, že ti to budeme věřit.

:(

 

Furt má ten Prim nějaký úlevy, jen tvrdě do nich :D

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vlákno o ničem - respektive o Beátě neBeátě - tyhle hodinky si nikdo při smyslech nekoupí = nekoupí si je nikdo kdo strčil jednou rypák na chronomag nebo do nějaké chrono knihy a pokud jo, tak je to regulérní cvok

 

?

 

takze kdy je das do prodejni sekce? jak se nosi? :))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Dotace z EU fondů pro Elton hodinářská a.s.

 

ja osobne si myslim, ze Prim si dobre funguje hlavne z te dotace z EU 50 mega..

 

Hmm. A na co dostali tu dotaci? Na Beatu?

 

Tak se na ty EU dotace pro Elton hodinářská a.s. podíváme trochu zblízka. Toto se mi podařilo narychlo sestavit (a někde odhadem doplnit) podle veřejně dostupných informací:

 

1)

 

Fond EU: Evropský sociální fond

 

Operační program: Lidské zdroje a zaměstnanost

 

Poskytovatel: Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

 

Název projektu: Kvalifikovaní zaměstnanci -předpoklad úspěšného rozvoje

 

Doba trvání projektu: 2009 - 2012

 

Částka hrazená z veřejných zdrojů: 2 017 241,- Kč

 

Celkový rozpočet projektu: ?

 

Poměr dotace EU / celkový rozpočet: ?

 

 

2)

 

Fond EU: Evropský fond pro regionální rozvoj

 

Operační program: Podnikání a inovace

 

Program: Marketing

 

Poskytovatel: Czechinvest (příspěvková organizace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR)

 

Název projektu: Podpora nové exportní strategie tradiční české značky PRIM zaměřené na státy EU, USA a Austrálie

 

Doba trvání projektu: 2008 - 2009

 

Částka hrazená z veřejných zdrojů: 600 000,- Kč

 

Celkový rozpočet projektu: 1 428 000, - Kč

 

Poměr dotace EU / celkový rozpočet: 42%

 

 

3)

 

Fond EU: Evropský fond pro regionální rozvoj

 

Operační program: Podnikání a inovace

 

Program: ICT v podnicích

 

Poskytovatel: Czechinvest (příspěvková organizace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR)

 

Název projektu: Modernizace podnikového informačního systému

 

Doba trvání projektu: 2008 - 2009

 

Částka hrazená z veřejných zdrojů: 2 663 000,- Kč

 

Celkový rozpočet projektu: 5 311 541, - Kč

 

Poměr dotace EU / celkový rozpočet: 50,1 %

 

 

4)

 

Fond EU: Evropský fond pro regionální rozvoj

 

Operační program: Podnikání a inovace

 

Program: Inovace - Inovační projekt

 

Poskytovatel: Czechinvest (příspěvková organizace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR)

 

Název projektu: Inovace výroby náramkových hodinek

 

Doba trvání projektu: 2007 - 2010

 

Částka hrazená z veřejných zdrojů: 31 216 000,- Kč

 

Celkový rozpočet projektu: 62 016 059, - Kč

 

Poměr dotace EU / celkový rozpočet: 50,3 %

 

 

5)

 

Fond EU: Evropský fond pro regionální rozvoj

 

Operační program: Podnikání a inovace

 

Program: Nemovitosti

 

Poskytovatel: Czechinvest (příspěvková organizace Ministerstva průmyslu a obchodu ČR)

 

Název projektu: Inovace výroby náramkových hodinek

 

Doba trvání projektu: 2010 ? 2012 (? odhad)

 

Částka hrazená z veřejných zdrojů: 24 920 000,- Kč

 

Celkový rozpočet projektu: 49 840 000, - Kč (? odhad)

 

Poměr dotace EU / celkový rozpočet: cca 50 % (? odhad)

 

 

Suma sumárum v letech 2007-2012 Elton hodinářská a.s. obdrží celkem cca 61 milionů Kč z evropských fondů. Ale pozor zhruba dalších cca 60 milionů Kč musí vydat ze svých zdrojů!

 

Musím přiznat, že při pohledu na tyto čísla se mi Elton hodinářská a.s. jako firma líbí čím dál tím více (bez ironie). Jsou to velcí kluci a pochopili, jak se hraje první profi liga v rámci EU/národních dotačních programů pro malé a středních průmyslové podniky.

 

O tom si jiné české společnosti, které si hodinky nechávají vyrábět v Asii (nebo jsou jenom obchodními subjekty zastupující renomované světové značky), mohou nechat zdát. Na přístup k těmto dotacím musíte totiž mít vlastní kapitál, pár desítek zaměstnanců, vlastní marketing, prodej, vývoj, inovace a výrobu.

 

A teď to důležité ? podobná hra se hraje v rámci celé EU. Takže si lze tipnout, že menší hodinářské firmy v EU to dělají podobně. Zatímco v EU je hodinářský průmysl asi relativně malým oborem, tak ve Švýcarsku to musí být jeden exportních hospodářských tahounů. Docela by mě zajímalo, jak bohaté Švýcarsko se silným svazem hodinářských výrobců řeší státní dotační podporu v tomto oboru. Že by neexistovala, se mi osobně nechce věřit.

 

A kde bere Elton ten svůj podíl na rozpočtech projektů. Nevím, ale něco více naznačuje tato mediální zpráva z 30.3. 2010: ? Společnost ELTON hodinářská, a.s. dosáhla v roce 2009 objemu tržeb ve výši 43 mio korun (09), což je meziročně o 55 % více (09/08). Prodej nejdražších hodinek, které stojí statisíce korun, vzrostl v roce 2009 z osmi na 20 kusů. Celkem společnost prodala 3760 kusů hodinek. Pětinu z toho tvořily ocelové hodinky s mechanickým strojkem, které stojí až 90 000 korun.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostat 60 mega na dotacích a vyrobit quartzky s jehlou pro Beátu, to je dobrej úlet :)

 

Ty nový strojky, ke kterým se prodávaly certifikáty, jsem nějak nezaregistroval.

Jak to vlastně dopadlo? Hodinky byly předány, nebo se to celé posunulo? A kolik těch certifikátů se vlastně prodalo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem zvědavej jak bude dlouho tvrvat, než někdo napráská z nějaké nepravosti ELton a přijede jim tam přísná kontrola na vyúčtování. Přecijen jsme v Čechách (Elton spíše na Moravě) a 61 milionů je na závist větší afodiziakum než Masserati na 20ti letou holčinu :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dostat 60 mega na dotacích a vyrobit quartzky s jehlou pro Beátu, to je dobrej úlet :)

 

 

Je to fakt paradox.. Elton produkuje neuvěřitelný brak! Já hlupák ho kritizoval, že jen oprašují staré modely, ale to se teď jen potvrdilo, že vždycky může být hůř... :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na beatu nerikam absolutne nic, jenom se bavim.

 

Z dotacich EU je mi na bliti, zcasti se okolo toho motam (skoly) a tak stupidni a zneuzitelnej system musel vymyslet nekdo bez volebniho prava. Elton v tom asi chodit umi, resp. asi si umi zaplatit lidi, co v tom chodit umi, ale umeni "spravne" vyuzit dotace z EU mi trosku prijde jako umeni spravne "vyuzit" socialni davky. Takze s Beatou nebo bez, Elton me zajima cim dal mene, setrim na rolady ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...