Přejít na obsah

Hamilton Spirit of Liberty


MarcelG

Doporučené příspěvky

Zajímalo by mě, co ukazuje horní subciferník. Vypadá to, že má stupnici do 60, že by tedy průběžné sekundy? Kde je potom minutový sčítač chronografu? Bez něj jsou stopky celkem k ničemu. Nebo to je minutový sčítač do 60? V tom případě by zase dost vadilo, že šestina stupnice chybí.

 

Mrzí mě, že se tak často objevují hodinky, kde designer jako by ani nechápal, že všechny rafičky a příslušné stupnice mají taky nějakou funkci - tedy kromě té estetické. Ale uznávám, že tady to není tak zlé, jsou mnohem horší případy.

 

Aby to nevyznělo přiliš kriticky, hodinky se mi dost líbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jo, o to mi právě šlo, že prvních 5 minut si člověk musí tak nějak domyslet, to je dost naprd teda. Tak dobré hodinky a tímhle to zabijou.

 

tahle malickost pro mne hodinky rozhodne nezabije.. nevim, jak ses na tom ty, ale kolikrat mesicne pouzivas chrono k dulezitymu mereni? :))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to uz je samozrejme filozoficka debata. preco napriklad clovek ma matna ciferniku "AUTOMATIC" popripade "VECNA USTRICA" alebo nebodaj "ROLEX - ORIGINALNY HELLIOVY VENTIL" po celom obvode ciferniku...

 

No protoze to souvisi s hodinkami, bud to rika, ze je to automat, nebo značka "oyster", apod. To je prece rozdil od citátu o svobodě
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No protoze to souvisi s hodinkami, bud to rika, ze je to automat, nebo značka "oyster", apod. To je prece rozdil od citátu o svobodě

 

pre mna to rozdiel neni ale to zalezi samozrejme od uhla pohladu. tie podla teba "uzitocne" napisy by mohli byt rovnako na dne hodiniek..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Přiznám se, že jsem nadšený. Vůbec s radostí pozoruji novinky, které Hamilton připravil pro letošní rok. Líbí se mi odklon od humpoláckých hodinek typu Hamilton X-Wind.

Zajímal by mě strojek. U modelu Pan Europ byl kalibr H31 vypíchnutý. V tomto případě se patrně jedná o jeho ekvivalent s označením H21 díky posunutí sčítačů z trojky a devítky na šestku a dvanáctku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pre mna to rozdiel neni ale to zalezi samozrejme od uhla pohladu. tie podla teba "uzitocne" napisy by mohli byt rovnako na dne hodiniek..

 

Aha, takze nevidis rozdil mezi citátem a informaci, ze v hodinkach je heliovy ventil, nebo je to automat. No evidentne je to o uhlu pohledu Posted Image
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takze nevidis rozdil mezi citátem a informaci, ze v hodinkach je heliovy ventil, nebo je to automat. No evidentne je to o uhlu pohledu Posted Image

 

ten citat je na rozdiel od tych ostatnych veci aspon trochu uzitocny :) je to taka podprahovka, cloveku to udrie do oci zakazdym ked sa na hodinky pozrie, mozno ho to nakoniec oslobodi...

 

zato rolex to vyriesil tiez dobre clovek aspon nezabudne ze si treba davat pozor na svoj gas escapement valve - v preklade: nesadat si na studenu zem aby clovek nedostal vlka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, takze nevidis rozdil mezi citátem a informaci, ze v hodinkach je heliovy ventil, nebo je to automat. No evidentne je to o uhlu pohledu Posted Image

 

Hele Františku už přestaň prudit. :) Ty hodinky vypadají výborně, citát je možná klišé, ale kterej není, že? A jeho umístění je naprosto elegantní a podle mě i nerušivé.

A musím říct, že souhlasím s jankem. V tomto případě má obecný citát stejnou vypovídací hodnotu jako informace o tom, že kdosi kdysi spatřil v systému vodotěsnosti paralelu s nějakým mořským mlžem. To by přece taky stačilo dát do návodu, ne? Něco jako breitlingovský povídání o významu bakelitu pro rozvoj Žvástala Polního :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten citát je v pohodě. Je hezky provedenej, dobře umístěnej a hlavně se s ním i dokážu ztotožnit.

Je totiž ze stejného soudku, jako můj oblíbený od Benjamina Franklina: "Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost." A jak krásně se hodí do dnešní doby - brzy budeme pro naše "dobro" sledování i na záchodě a necháme si to líbit.

 

Osobně mi na ciferníku vadí ty obligátní nápisy typu automatic, 25 jewels a podobně. Tak snad vím, že jsem si koupil automaty, ne? Tak proč bych si to měl ještě připomínat pokaždé, když se podívám, kolik je hodin.

 

A slohové práce na Rolexkách bych tady odboural :)

Třeba na Explorerech by se krásně vyjímalo: "Člověk by vlezl i do pekla, jen aby ho objevil." Prostě by to vystihlo naprosto dokonale ducha těch hodinek. A možná by to bylo i kratší než to, co tam píšou teď :)

Upraveno uživatelem NIGHTinGALE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Zajímalo by mě, co ukazuje horní subciferník. Vypadá to, že má stupnici do 60, že by tedy průběžné sekundy? Kde je potom minutový sčítač chronografu? Bez něj jsou stopky celkem k ničemu. Nebo to je minutový sčítač do 60? V tom případě by zase dost vadilo, že šestina stupnice chybí.

 

Mrzí mě, že se tak často objevují hodinky, kde designer jako by ani nechápal, že všechny rafičky a příslušné stupnice mají taky nějakou funkci - tedy kromě té estetické. Ale uznávám, že tady to není tak zlé, jsou mnohem horší případy.

 

Aby to nevyznělo přiliš kriticky, hodinky se mi dost líbí.

 

 

Jsou dizajnovány především "na krásu" jako elegantní retro zdůrazňující tradici, ale je tam vše funkční:

horní chronograf počítá minuty

spodní chronograf počítá hodiny

velká vteřinovka počítá klasicky vteřiny

průběžná vteřinovka není - nakonec k čemu taky

 

Souhlasím s názory, že jsou krásné

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou dizajnovány především "na krásu" jako elegantní retro zdůrazňující tradici, ale je tam vše funkční:

horní chronograf počítá minuty

spodní chronograf počítá hodiny

velká vteřinovka počítá klasicky vteřiny

průběžná vteřinovka není - nakonec k čemu taky

 

Souhlasím s názory, že jsou krásné

 

 

A datum taky chybí, hodinkám to prospělo. Velice vážně o nich přemýšlím. Co jsem prodal Spartaky, je mi smutno po něčem se světlým ciferníkem :crying_anim: . Pár kousků se ještě dá sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se, že jsem nadšený. Vůbec s radostí pozoruji novinky, které Hamilton připravil pro letošní rok. Líbí se mi odklon od humpoláckých hodinek typu Hamilton X-Wind.

Zajímal by mě strojek. U modelu Pan Europ byl kalibr H31 vypíchnutý. V tomto případě se patrně jedná o jeho ekvivalent s označením H21 díky posunutí sčítačů z trojky a devítky na šestku a dvanáctku.

 

 

..něco k prvnímu odstavci - není to žádný odklon, ani změna, je to jen potvrzení filosofie Hamiltonu - mají totiž dvě základní řady:

- American classic, kteá se dělí ještě na

* timeless

* jazzmaster

* shaped

 

- Khaki, dělenou na

* aviation (sem patří také X-wind)

* field

* navy

... řada khaki by se dala označit také jako military, nebo sportovně-vojenská (prosím nebrat za slovo), takže tzv. "humpoláctví" nebo-li masívnost je namístě; řada classic jsou právě opakem khaki řady a zdůrazňuje spíše tradici a eleganci

Duch svobody patří do řady American classic - Jazzmaster

 

(jinak celkový přehled zde - gents collection)

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...