Přejít na obsah

Ondřej Berkus #19 - GMT


Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

 

popis to asi říká všechno - tyhle hodinky jsem tenhle týden dodělal pro kamaráda v Rusku, pouzdro, korunka a spona jsou z damasteelu, ciferník, kroužek kolem strojku a rotor na 2893-2 ETA jsou z modřeného damašku Miloše Kislingera.

Řemen je krokodýl od Ondry Šímy.

 

Budu rád, když mi dáte vědět, co vy na to :)

 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

 

Díky za kouknutí, mějte se,

O'p'B

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Díky :)

 

průměr je 45mm

 

ten nápis je reminiscence na značení nožů, které používám už odjakživa, a je na hodinkách pro kamarády, kteří už ode mě nějaké nože mají.

 

Takže se to s tímhle snad přežít dá :)

 

O'p'B

 

Ale jo, to značení samotné je ok - to je svaté právo výrobce, signovat si svojí práci :) Ale kdyby to nesvítilo, tak by byl po tmě ten číselník naprosto geniálně čistý! A na čistotu, na tu si já potrpím - uklízečka na koleji by asi tvrdila opak, ale to sem nepatří :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Perfektní, líbí se mi to moc. Kdybych to chtěl pro sebe, tak bych asi chtěl menší průměr, 45mm je z mého pohledu hodně. K tomu logu, asi bych jej zkusil bez lumi a takové divoké, jak to máš u rotoru. Mohlo by to být zajímavé.

Upraveno uživatelem Radek K
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se to lumi lgoo líbí :), snad kdyby to byly hodinky pro mě, tak bych si tě nechal ještě trochu vyhrát s rotorem (jestli je to vůbec možný), materiálově super, ale chybí mi tam nějaký rytí nebo ho trochu vykrájet :) ... ale to už je hnidopišení :) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 12345

Dobrý,

snad jen ty oškubané šroubky dýnka,a připadá mi jako by nebyly pravidelně od středu ven,teda hlavně ten jeden na třetí fotce,vpravo od korunky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako celek se mi to vůbec nelíbí ale to není důležitý. Klobouk dolů nad provedením - detaily nožiček a myšlenka jejich zakomponování do pouzdra, unikátní rotor a hlavně ten super precizní sendvičovej ciferník, to je teda maso! Gratuluju, kdyby se setina z toho kdy povedla mně, důsledně bych tady vyžadoval vykání. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chválí Tě tu všichni, já budu opak: Orvané šroubky ( to už tu někdo vzpomněl) Tento nešvar už jsme Ti vytkli u předešlého výtvoru - bude to chtít investici do nástroje a pak malá výtka - mohly být delší ručičky.

Jinak ale samozřejmě klobouk dolů, Mistře!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velmi zajímavé hodinky, ale uchycení dýnka je "nepovedené" - šroubky měly být rozhodně víc ke středu, aby nebyly vidět okraje děr při bočním pohledu a určitě by neměly být "ožvýkané".

Každopádně klobouk dolů :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za chválu :)

 

Pro ty, kterým se něco nelíbí, to máte tak. Ono se to postupně vyvíjí, každé hodinky jsou (doufám) lepší než ty předchozí, postupem času si můžu dovolit lepší vybavení (třeba přesnější otočný stůl, který tyhle nezažily).

Ve finále to ale stejně skládá blbec, který se po půl roce výroby nemůže dočkat, až je uvidí složené, takže (skoro vždycky !!!! :suicide_anim: ), zapomene ještě přeleštit a přebrousit šroubky.

Napíšu si to na ceduli na zeď přímo před očima u kompletovacího stolu, a příště už to bude lepšejší :)

 

K dotazům - ciferník není sendvič, je to dělané stejným způsobem jako pouzdra - podle CNC šablony na mojem pantografu. Další už budou ale frézované přímo na CNC, protože ten pantograf není zdaleka tak přesný, robustní, a na tyhle cvrčky lehce ovladatelný, jak bych si představoval. Takže udělám ústupek ve svojí averzi k cnc, ale jenom proto, aby hodinky vypadaly líp. Navíc, je to jedna operace, zbytek stejně budu dělat ručně :)

 

A ručky... mě krátké nepřipadají, majiteli taky ne... tak teď babo raď :) Každopádně umím udělat i vlastní ručky (brzo uvidíte), takže tenhle 'problém' už by neměl nastat :)

 

O'p'B

Upraveno uživatelem Ondrej Berkus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník 12345

No ty ručky..

Ondro jsi nožíř,naprostá bomba by bylo kdybys to home made dotáhl k dokolnalosti a ty ručky byly v provedení jako nožíky nebo kudličky.

Já vím že to asi není tak jednoduché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Velice se mi líbí Tvá práce. Navíc oceňuji Tvé reakce na případnou kritiku k nějakým případným detailům. Je vidět, že to máš v hlavě srovnaný. Znám lidi, kteří si myslí, že spolkli Šalamounovo hov.o a na sebemenší i pravdivou kritiku vyskakují jako papírovej čert.

Klobouk dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...