Přejít na obsah

Recenze hodinek Alpha skeleton


Vit

Doporučené příspěvky

Rozhodl jsem se že něco napíšu i o modelu, který ve své ?sbírce? pokládám za nejslabší. Koupil jsem je krátce po svém vstupu na chronomag, v období divokých nákupů. Prostě jsem nutně potřeboval hodinky s alespoň ročním kalendářem. Navíc ještě se skeletonem.

post-147-030852500 1304174966.jpg

Hodinky vlastním už 3 roky. Koupil jsem je nové od jednoho zdejšího člena.

post-147-012818100 1304174972.jpg

Pouzdro

Je leštěné s vroubkovanou pevnou lunetou. Má průměr 40mm a vysoké je 12mm

post-147-068536700 1304174976.jpg

Líbí se mi modřené ručičky.

post-147-076023900 1304174981.jpg

Zadní dýnko je šroubovací s průhledem na strojek.

post-147-075669500 1304174985.jpg

Sklíčko

Sklíčko je ploché, pravděpodobně minerální, ale zatím škrábancům úspěšně odolává.

post-147-003845300 1304174990.jpg

Kalibr

Kalibr je čínský. Roční kalendář má podstatnou chybu, měsíce nepřeskakují samy, ale musí je za pomoci tlačítka přepnout nositel hodinek. Budiž mu útěchou, že je to potřeba provést jen jedenkrát za měsíc.

Je jasné, že kalibr jinou délku měsíce než 31 dní nezná, tudíž je potřeba občas provést i korekci dne v měsíci.

post-147-024860500 1304174993.jpg

Řemen

Hodinky jsem koupil s hnědým koženkovým řemenem s vyraženým krokodýlím vzorem. Tenkrát jsem ho pokládal za kvalitní. Navzdory tomu, jaký to byl šunt mi sloužil asi dva roky.

Čínští soudruzi mě hodně potrápili při výměně řememenu. S vystěžejkovávačem jsem zápasil asi hodinu a pořád jsem nebyl schopen řemen sundat. Nakonec jsem řemen rozřízl v oblasti stěžejky a konečně jsem pochopil, proč byl můj boj s vystěžejkovávačem marný. Čínský konstruktér nechal v řemenu do otvoru pro stěžejku vložit tuhou plastovou trubičku přes celou šířku řemenu. Díky tomu nešel řemen zmáčknout a stěžejka vytáhnout. Asi s výměnou řemenu vůbec nepočítali. Aby člověka zmátli ještě víc, vytlačili z vnější strany nožky profil hlavy šroubu (na to jsem jim neskočil, protože poloha osy imaginárního šroubu se o několik mm lišila od osy rotace stěžejky).

post-147-090501300 1304174997.jpg

V současnosti mám hodinky na meshi, na kterém se mimoc líbí. Myslím, že se vroubkovaná luneta hodí k jemnému vzoru tohoto tahu.

post-147-058815200 1304175001.jpg

Co říci závěrem? Hodinky s mechanickým strojkem s cenou míň než 2000 Kč po několika letech stále bez problémů fungují. Zpracování pouzdra pokládám za vcelku slušné.

Používám je jako pracovní hodinky, které se nebojím nechat přes noc v kanceláři. Používám je, když jezdím do práce na kole. Dražší hodinky bych v kanceláři nenechal a zároveň bych jim nerad ubližoval jízdou na kole.

Ruku na srdce, kdo z vás by chtěl být v práci bez hodinek?

post-147-073180100 1304175005.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ačkoliv si tyto hodinky nedovedu představit jako svoje jediné, tak účel ke kterému je mám plní zatím bez chyby.

Počítám s tím, že jakákoliv porucha znamená konec hodinek, protože mě s nimi asi každý hodinář vyhodí. Toto pokládám za největší nevýhodu těchto hodinek.

 

 

 

Omuvte kvalitu fotek, je to foceno mobilem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník km.kmk

Skeleton obecně moc nemusím, a tyhle se mi možná líbí víc zespodu než zvrchu. Jediné, co musím pochválit, je ten mesh k nim a pokud šlapou tak dlouho, tak i poměr cena x výkon

Upraveno uživatelem km.kmk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změň si prosím velikost fotek v souladu s pravidly. Fakt je to opruz na pomalém připojení bez výstrahy tahat takovýhle bago. Udělej tak do 24 hodin, jinak to máznu. Díky, BERT.

 

Nemám možnost editace příspěvků, jak to mám tedy opravit?

(pokud mi řekneš jak, tak to opravím)

Pokud mě paměť neklame, tak se ve vláknech Recenze, Prodej a Fotogalerie se velké fotky vždy tolerovaly.

Pokud smažeš fotky, tak to vlákno smaž zrovna celé.

 

 

Aká je presnosť a rezerva náťahu? Dajú sa ručne naťahovať?

 

Přesnost okolo 15 s/den, ruční nátah a hacking funguje.

Rezerva nátahu necelé dva dny.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemám možnost editace příspěvků, jak to mám tedy opravit?

(pokud mi řekneš jak, tak to opravím)

Pokud mě paměť neklame, tak se ve vláknech Recenze, Prodej a Fotogalerie se velké fotky vždy tolerovaly.

Pokud smažeš fotky, tak to vlákno smaž zrovna celé.

 

Pravidla: Velikost vkládaných obrázků omezte na 800x600 nebo menší. Bez omezení jen ve fotogalerii, případně v prodejních vláknech.

 

Zkusím to zeditnout tedy já.

 

Edit: jsem fakt na mizerným připojení, kašlu na to .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Pokud smažeš fotky, tak to vlákno smaž zrovna celé.

 

Nemusíš se chovat ukřivděně, na velikost fotek se tady upozorňuje furt dokola, mohl bys to vědět. Fotky jsem zmenšil, ale podruhé to dělat nebudu, dá to moc práce.:P

 

Škoda, že strojek není trochu zdobený z přední strany pod číselníkem, vypadalo by to dobře. Mesh jim opravdu sluší.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusíš se chovat ukřivděně, na velikost fotek se tady upozorňuje furt dokola, mohl bys to vědět. Fotky jsem zmenšil, ale podruhé to dělat nebudu, dá to moc práce.:P

 

 

Děkuju za ochotu.

Pravda je to, že ty fotky nestojí za moc a to rozlišení bylo fakt zbytečné.

 

Fotky jsem si v počítači zmenšil, ale nebyl jsem schopen původní příspěvek editovat.

Jak jsem to měl udělat?

 

Škoda, že strojek není trochu zdobený z přední strany pod číselníkem, vypadalo by to dobře.

 

Škoda je i to, že téměř všechnu plochu v rádoby skeletonovém průhledu zabírá nějaká plotna, která drží kolečka (omluvte amatérskou terminologii), tzn. skoro žádný pohyb není vidět. Pro skeleton jsou daleko vhodnější modely bez komlikací (s málo kolečky).

 

Mesh jim opravdu sluší.:)

 

Mám troje hodinky s roztečí nožiček 20mm (Alpha, Certina a Pojot - viz podpis). Jediné ke kterým mi tento mesh sednul byly Alphy, asi kvůli té vroubkované lunetě.

Na těch dalších dvou hodinkách vypadal blbě. Možná by to bylo jiné, kdyby nebyl ukončen tím plným dílem s otvorem pro stěžejku.

 

Víte, prosímtě, subciferník na poloze 3, to je čínskej ukazatel fází měsíce? Je zpřevodovaný nebo ho taky musíš posouvat ručně?

 

Subciferník na pozici 3 je den v měsíci, Subciferník na pozici 6 je indikace 24 hodinového cyklu (ukazatel den / noc). Není to GMT - ručička je je pevně spojena s hodinovou ručičkou.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..........

Fotky jsem zmenšil, ale podruhé to dělat nebudu, dá to moc práce.:P

..........

 

Odpustím ti i to, že jsi mi ty obrázky zpřeházel. (u popisu dýnka je fotka zepředu)

Prosím neber to vážně - díky, že jsi to předělal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
  • Po roku...

Víte, máš ještě tyhle brutální skeletonády? Jak šlapou po těch letech?

 

Ne, šly z domu viz ZDE.

Jirko, prodal jsi už tu krabici na Orisky?

Nepasovala by k těm Oriskám, které mám od tebe?

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...