Přejít na obsah

Oprava a tunning Orient SK Crystal


1KeNnY1

Doporučené příspěvky

Nazdar vsetci,

 

chcel som sa s Vami podelit o mojom malom "tunningu" a opravi Orient SK Crystal hodiniek, ktore som dostal do daru. Hodinky maju urcite tych +-20 rokov, ale inak drzia excelentny cas, v priemere +10 sekund na den. Zapacili sa mi, a chcem si ich opravit a pridat do mojej zbierky.

 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

 

Ako vidite, strojcek je v "excelentnej forme". Ziadna hrdza alebo spina. Jediny problem je poskriabane sklicko, konstrukcia a viecko hodiniek. Ale vsetko sa da vylestit s Cape COD utierkou a malymi brusnymi blokmi, kedze cele hodinky su z nehrzavejucej ocele. Budem postupne pridavat v novych prispevkoch moje postupy.

 

Moj modding sa bude skladat z:

1. Výmeny sklicka (ktorý povodne v hodinkach je ciste sklo ! ziadny mineral!) za Mineralne, alebo mozno rovno Zafirove sklicko (rozdiel je cca 10?)

2. Prebrusit hornu cast konstrukcie a prelestit leskle casti spolu s vieckom hodiniek

3. Pliesok s datumom na na strojceku je troska mimo okienka, tak ho dat spravne na miesto a pozriet pod vrchnu stranu ci tam nieje daaky "bordel"

4. Urobit ich vodeodolne aspon do 30M. Je to mozne, zadne viecko ze skrutkovatelne, korunka ma na zadnej "stene" gumicku a funkne gombiky tiez, takze tych 30M je realnych.

5. SUPERLUME cifernik a vnutornu lunetu ! :) To znamena natiahnut fluorescencny material. Mam doma Tritec BG-W9 a C3 Superluminova + moj mix fluorescencneho materialu, takze pouzijem tie. Tu mate obrazok, ako idem dane hodinky vylepsit na moj standard (zboznujem svietiace hodinky v noci!). BG-W9 svieti okolo 10-12 hodin a C3 okolo 12-15 hodin pri plnom nabiti, takze by to malo svietit celkom fajn :)

 

Ako vidite na tomto obrazku co som urobil v photoshope, chcem ich spravit podobne ako su hodinky IWC Aquaracer (tiez ma fluorescencnu lunetu).

 

Posted Image

 

Po tomto vsetko ich navleciem na jubilee strieborny remienok od SEIKA ale vyklapaci mechanizmus vezmem z Orient remienka.

 

Posted ImagePosted Image

 

Nuz a potom uvidime ako to bude kompletne vyzerat :) a mam paradne hodinky, ktore snad vydrzia v mojej zbierke par rokov.

 

A kontaktoval som Orient v Japonsku, ci mi nevedia povedat, kde mozem kupit sklicko a samozrejme som im napisal, co chcem s danymi hodinkami urobit a ich odpoved ma naozaj potesila !

 

Dear Mr.*********,

Thank you very much for your reply and address information.
We have our official distributor in Prague.
And company information is as follows.

Company : TULIPAN spol. s.r.o.
Address : Marakova 252/2, Prague 6, 160 000
Phone : +420-233-322-169
Email: info@interwatch.cz

We already asked Tulipan to support you , and they kindly accepted this matter.
[b]Therefore, we will send case, bracelet and spring bar for your watch to Tulipan.[/b]

And also we will ask Tulipan to contact you later.

Thanks and best regards,
ORIENT WATCH CO.,LTD.

Necakal som od nich takuto milu odpoved !

Tulipan sa mi uz ozval, ze dane komponenty premna budu mat koncom Maja, tak uvidime..

 

Hodinky uz som rozobral a cakam na dane suciastky... coskoro ked budem mat cas, Vam pridam daake fotografie mojho postupu.

 

Dakujem Vam za pozretie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 58
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vdaka eskimak, tieto niesu moje prve hodinky, co idem vylepsovat. Dane sklicko je bohuzial uz v konstrukcii, a kedze som zistil, ze to je ciste sklo a ziadny mineral, radsej si zohnam mineral alebo zafir. Uvidime, ci dany zafir bude takej hrubky. Mineral urcite zohnam, zafir sa uvidi. Orient posiela sklicka kompletne s konstrukciou hodiniek (aspon mne tak posielaju, ale daju sa zohnat aj stare sklicka).. ked som daval dole stare sklicko, tak sa rozdrvilo na 3 casti + dalsie miniaturne casti skla, co sa mi stalo prvy kraz zivote nieco take..K lunete sa nedostanem bez toho aby som dal najprv dole sklicko.

Upraveno uživatelem 1KeNnY1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je nějaký rozdíl mezi "čistým sklem" a minerálem? Dodnes jsem žil s přesvědčením, že minerální sklo je označení pro úplně obyčejné sklo a že jen prodejci potřebovali nějak odlišit sklo plastové, sklo skleněné a sklo safírové, tak skleněné nazvali minerální, aby to bylo jasně srozumitelné. Ale třeba se pletu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On je nějaký rozdíl mezi "čistým sklem" a minerálem? Dodnes jsem žil s přesvědčením, že minerální sklo je označení pro úplně obyčejné sklo a že jen prodejci potřebovali nějak odlišit sklo plastové, sklo skleněné a sklo safírové, tak skleněné nazvali minerální, aby to bylo jasně srozumitelné. Ale třeba se pletu.

 

urcite je rozdiel medzi trvdenym mineralom a mineralom a zafirom, ale na tuto odpoved skutocne neviem odpovedat.. kazdopadne toto sa mi stalo prvy krat, ze pri vytlacani sklicka z konstrukcie, sa mi sklicko doslova rozdrvilo. Len nepochopim preco teda pisu vsade popisu na tieto hodinky CRYSTAL: GLASS.

 

Mozno mas pravdu prave ty, ze sklo = mineral :) a pletiem sa ja.

 

onney dakujem :)

Upraveno uživatelem 1KeNnY1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem hodinář, ale jestli se ti sklíčko při vyndávání rozsypalo, klidně tam mohlo být nějaký pnutí a ty jsi při vytlačování už jen překonal hranici pevnosti skla a tak popraskalo. Četl jsem tady na fóru, že někomu prasklo minerální sklo v hodinkách samo od sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem hodinář, ale jestli se ti sklíčko při vyndávání rozsypalo, klidně tam mohlo být nějaký pnutí a ty jsi při vytlačování už jen překonal hranici pevnosti skla a tak popraskalo. Četl jsem tady na fóru, že někomu prasklo minerální sklo v hodinkách samo od sebe.

 

moze byt, alebo ci uz nebolo daak narusene, alebo inac poskodene, tak to proste puklo... inac to lepidlo co bolo pouzite, drzalo naozaj pevne, aj po namoceni v horucej vode, drzalo stale pevne.. nuz ked zoberem ako dlho tam bolo a ked este mozno UV :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze tu su fotky + VIDEO zatial co som urobil. Skrabance som vylestil ako sa dalo.

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Ked som dal strojcek s cifernikom prec z hodiniek bolo nacase dat dole krystal, ktory sa rozdrvil na male casti (uvidite vo videu).

 

Cas na prve lestenie konstrukcie a viecka.

Tieto fotky uz su po prvom lesteni (cca pol hodinka, hodinka).

 

Posted Image

Posted Image

 

Potom som este raz danu konstrukciu vylestit, asi dalsi polhodinku, kde sa mi podarilo vyhladit nedostatky. Tie hlbsie ryhy su este troska vidno, ale len na priamom svetle a pod urcitym uhlom. S vysledkom som spokojny, nemam nafoteny tento vysledok, ale video bude ked spravim svetiacu lunetu :)

Cas na zarovnanie datumovnika aby bol pekne v strede oknienka. Takisto strhnutie stareho slabeho fluorescencneho materialu. Fotky predtym a potom. (casti nemam v mojom dustcovery, kedze mam tam rozobrane trojo hodiniek lol)...

 

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

 

Vyzera to vsetko v poriadku, som spokojny :) Najprv som sa zlakol, preco nemozem manualne natacat hodinky, potom som si spomenul, ze Orienty tuto funciu nemaju... uz som hladal, co mi tam vypadlo.. heh :D

 

Posted Image

Takisto som urobil generalku hlavneho prvku na hodinky, jeho rotoru, ktory je genialne spraveny a rotor sa nataca do obidvoch stran a v podstate tam niesu ziadne zlozite prevody ! :) Ked mi mal niekto zaujem, je video na youtube a mozem ho sem hodit.

 

Vsetko co bolo urobene daake sumarne video :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=TLyEnsL92R4

 

Konstrukcia mala na tomto videu len prve lestenie, tak to nieje este uplne dokonale. Zatial som nemal cas nafotit a natocit video ako to je teraz.

 

Dalsie fotky a video budu ako nanasam svietiaci material.

 

Dakujem za pozretie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsem zvědavý na finální výsledek - Orient je pro mě srdeční záležitost, protože to byly moje první automaty, které bez přestávky sloužily snad 10 let (a do drsnějších akcí slouží i teď). A druhé vytoužené Orienty (s PowerReserve, viz obrázek) jsem si nedávno pořídil.

 

post-14317-093319500 1304451342.jpg

Upraveno uživatelem Radik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobne som take male cisla este nerobil, kazdopadne budem musiet este dokupit Noctilumina Tints aby som mal cervenu dennu farbu a modru nocnu farbu. Urcite by sa mi to lepsie nanasalo daakym tlakovym pristrojom, ale ten mam v plane si kupit az v buducnosti, a budem musiet takisto ziskat v tom prax. Vybaveny som digitalnym mikroskopom, aby som si bol isty, ze to je presne :) treba len mat dobre svetelne podmienky, stabilnu ruku a hlavne vela, vela spravenych hodiniek. Clovek sa naozaj nauci nieco nove po kazdy raz.

 

BTW na videu vidite moj lume mixing tray :D

Upraveno uživatelem 1KeNnY1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...