Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

K perům patří i různé doplňky, kteřé dotváří atmosféru. Mě zaujaly tyto stolní kožené doplňky (desk set) :

 

http://www.giardino.it/leather/leather.htm...accessories.htm. Takové věci nutí udělat si pořádek na stole, pod hromadou papíru jejich krása nevynikne. Zejména Notaro a Antuqua je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K perům patří i různé doplňky, kteřé dotváří atmosféru. Mě zaujaly tyto stolní kožené doplňky (desk set) :

 

http://www.giardino.it/leather/leather.htm...accessories.htm. Takové věci nutí udělat si pořádek na stole, pod hromadou papíru jejich krása nevynikne. Zejména Notaro a Antuqua je super.

To me by se tedka hodilo neco z tohohle:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To DM100 vypadá moc hezky, podobné pouzdrům Meisterstück od MB, ale ta nejsou, pokud vím, dostupná v jiné barvě než černé.

 

Mimochodem, neví někdo o mikrotužce, která by měla klasické sundávací víčko jako mívají pera a některé propisky? Ideálně v designu podobném Cross Townsend. Ty twist mechanismy a podobné  imitující nasazené víčko mne odpuzují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To DM100 vypadá moc hezky, podobné pouzdrům Meisterstück od MB, ale ta nejsou, pokud vím, dostupná v jiné barvě než černé.

 

Mimochodem, neví někdo o mikrotužce, která by měla klasické sundávací víčko jako mívají pera a některé propisky? Ideálně v designu podobném Cross Townsend. Ty twist mechanismy a podobné  imitující nasazené víčko mne odpuzují.

Kdyby se v dnešní době nedovážely v zimě jahody z Maroka, tak si budu myslet, že jsi zlá macecha, co vysílá na mráz Marušku. Nedalo mi to a trochu jsem brouzdal. Jediné čeho jsem si všiml tak víčko má Waterman. Zkoušel jsem zajít dál a hledal jsem i se šroubovacím víčkem, ale to už je asi opravdu z říše kouzel (zatím). Typoval bych, jestli se mikrotužkám věnují ví bůh, že by něco takového mohli mít u Namiki. Zkusím ještě nějaké prověřené servery. Docela mě to zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obnovenie témy ma potešilo. Ak niekoho zaujíma renovácia pier, prišiel mi mail od Penshop. Môj vintage Soennecken Präsident 1 zrenovovať nedokážu, no môžu zabezpečiť opravu mechaniky v Anglicku. Cena - poštovné + poistka 2x 500 korun, oprava cca 50- 100 libier.

Myslím, že to není špatná cena, vzhledem k tomu, za kolik se prodává po síti a nikde není záruka v jakém je stavu. Je ovšem možné, že se mýlím. Jde taky o to, jestli to bude dodrženo. Jestli to má pro tebe ještě jinou hodnotu (psal si tuším, že je to památka po prarodičích), asi bych do toho šel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obnovenie témy ma potešilo. Ak niekoho zaujíma renovácia pier, prišiel mi mail od Penshop. Môj vintage Soennecken Präsident 1 zrenovovať nedokážu, no môžu zabezpečiť opravu mechaniky v Anglicku. Cena - poštovné + poistka 2x 500 korun, oprava cca 50- 100 libier.

Myslím, že to není špatná cena, vzhledem k tomu, za kolik se prodává po síti a nikde není záruka v jakém je stavu. Je ovšem možné, že se mýlím. Jde taky o to, jestli to bude dodrženo. Jestli to má pro tebe ještě jinou hodnotu (psal si tuším, že je to památka po prarodičích), asi bych do toho šel.

Ak by som ho aj dal zrenovovať, asi by som ním nepísal a ani ho nenaplnil. Na to mám dosť iných, za ktorými by ma toľko nemrzelo. Uvažoval som aj nad tým, že by som dal mierne ohnutý hrot narovnať zlatníkovi a funkčnosť mechaniky by som oželel. Vzhľad by bol pôvodný, veď aj tak s ním nepíšem. Ale nakoniec by ma to štvalo, že nie je funkčné. Môže to byť aj dobrá investícia - na nete sa max. cena za zrenovovaný kus v perfektnom stave vyšplhala na 900 dolárov, kým cena za nezrenovovaný bola len 350. A plus k tomu ešte aj citová hodnota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by som ho aj dal zrenovovať, asi by som ním nepísal a ani ho nenaplnil. Na to mám dosť iných, za ktorými by ma toľko nemrzelo.

Hm, já mám zase přesně opačný přístup. Osobně mám daleko větší požitek a radost z toho, že staré věci mohu používat tak, jak je použivali lidé přede mnou (i když třeba občas omezeně, dávám na ně větší pozor apod.). Všechny svoje funkční hodinky, včetně kapesních nosím* (pochopitelně že na kolo si neberu renovované Prim Cal 50, na Eterny z roku 1912 dávám větší pozor než na konfekční Fortisy či Poljoty apod). To samé manžetové knoflíčky z dob c. a k. monarchie, které jsem zmiňoval ve vedlejším threadu. I z těch hrníčků po pradědečkovi se občas napiju.

 

A abych nebyl úplně off-topic - příští týden letím zase do NY a čím dál tím víc mám chuť koupit si a používat nějaké pěkné plnicí pero ze dvacátých let. Neseženu-li černého Chuchilla, nejspíš to tak dopadne, protože pera ze dvacátých let mívají často styl velmi podobný.

___

* Proto jsem například ve Violinu napoprvé nepochopil Kamilův dotaz, zda svoje Prim Sport I nosím, nebo zda jsem si je vzal jen zvlášť při příležitosti toho setkání, abych je mohl ukázat :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zase jednou našel něco co nadchne, navíc je to s troškou exotiky:

 

http://www.nakaya.org/eproductnew2.html

 

Škoda, že na našem trhu toho moc není.

Take jsem neodolal a jedno levnejsi Maki-E pero koupil. Skutecne to vypada exoticky a ne poutove, jak by se mohlo dle nekterych obrazku zdat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čí je to výrobek? Je to opravdu nádherný kousek, taky uvažuji, že bych si ještě pořídil něco ze Země vycházejícího slunce. Příjde mi, že většinou to musí dobře padnout do ruky.

Vyrobek by Platinum (Japan). Cena primerena, neco pres 100USD. Prodejce mi na nem vymenil i hrot (18Kt), puvodni byl M a pritelkyni ma radeji F. Pero prislo v kompletni vybave, kraicka, jedna velka napln (Japonci maji jine nez u nas), konvertor na evropskou velikost, jedna evropska bombicka a sroubovaci nastavec pro ty, co maji radeji lahvicku inkoustu. Pise se s nim opravdu hezky.

 

Podobna MAKI-E pera dela take napriklad Pilot ci Sailor. Muzu doporucit tento obchod: http://search.ebay.com/_W0QQfgtpZ1QQfrppZ2...5QQsassZengeika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyrobek by Platinum (Japan). Cena primerena, neco pres 100USD. Prodejce mi na nem vymenil i hrot (18Kt), puvodni byl M a pritelkyni ma radeji F. Pero prislo v kompletni vybave, kraicka, jedna velka napln (Japonci maji jine nez u nas), konvertor na evropskou velikost, jedna evropska bombicka a sroubovaci nastavec pro ty, co maji radeji lahvicku inkoustu. Pise se s nim opravdu hezky.

 

Podobna MAKI-E pera dela take napriklad Pilot ci Sailor. Muzu doporucit tento obchod: http://search.ebay.com/_W0QQfgtpZ1QQfrppZ2...5QQsassZengeika

engeika má opravdu zajímavý výběr. Od Sailora je tam "zatím" za super cenu Professional Gear a King of the Pens

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...