Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Jo jo, už jsem na to někde narazil a tohle by snad u Joona mít měli. Já bych radši hladké provedení, ale třeba mne toto in natura přesvědčí. Každopádně jsem zase v NY, objednané serverové vybavení nedorazilo, tak budu mít na procházení obchodů víc času :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ebayi jsem koupil pero, protože vypadalo jako Cervantes od Montblancu. Po zaplacení (pouhých 10 USD včetně porta) jsem si na obrázku všiml, že na vrchu uzávěru je známá hvězdička. jj, co můžu čekat z Hong Kongu, tam vyrobí sporťáka z papíru a potom na něj nalepí znak se vzpínajícím se koněm z Maranella. Synovi to na úvod musí stačit, lepší než si kazit rukopis propiskama.

Tak takhle to vypadá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na ebayi jsem koupil pero, protože vypadalo jako Cervantes od Montblancu. Po zaplacení (pouhých 10 USD včetně porta) jsem si na obrázku všiml, že na vrchu uzávěru je známá hvězdička. jj, co můžu čekat z Hong Kongu, tam vyrobí sporťáka z papíru a potom na něj nalepí znak se vzpínajícím se koněm z Maranella. Synovi to na úvod musí stačit, lepší než si kazit rukopis propiskama.

Tak takhle to vypadá

Nekde jsme nasel zajimavy clanek o cinskych perech. Lze pry mezi vyrobci najit i slusne firmy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekde jsme nasel zajimavy clanek o cinskych perech. Lze pry mezi vyrobci najit i slusne firmy.

Jestli někde ten článek najdeš, dej prosím tě vědět, může to být docela zajímavé. Až to pero vyzkouším, tak dám vědět, jak se s tím píše, ale v popisu je tuším rhodiový hrot, což považuji za velmi slušný materiál, nemusí být všechno zlato s platinou.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli někde ten článek najdeš, dej prosím tě vědět, může to být docela zajímavé. Až to pero vyzkouším, tak dám vědět, jak se s tím píše, ale v popisu je tuším rhodiový hrot, což považuji za velmi slušný materiál, nemusí být všechno zlato s platinou.;)

Nasli, tady je: http://www.rickconner.net/penspotters/chinese.html

 

Docela se mi libi pera znacky Hero. Jen ty zminovane typy jsem na eBay u nenasel. Asi casto meni vyrobni artikl. Dej vedet, jestli je budes testovat. O vikendu jsem zjistil, ze pritelkyni delam sbirku per. Uz jsem koupil tri (jednoho Watermana ma vlastniho) . Takze je ted ze me skoro sberatel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čí je to výrobek? Je to opravdu nádherný kousek, taky uvažuji, že bych si ještě pořídil něco ze Země vycházejícího slunce. Příjde mi, že většinou to musí dobře padnout do ruky.

tak si kup samurajský meč. Nejdokonalejší chladná zbraň na světě a taky padne dobře do ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si kup samurajský meč. Nejdokonalejší chladná zbraň na světě a taky padne dobře do ruky.

To jo, ale nemá klip, tak by mohl vypadnout z náprsní kapsy, navíc má pouze hrot EF, takže dělá, bohužel, jen jemné a precizní řezy. A co hůř, neváží do 35 gramů a nechtějí nikoho s tímto "perem" pouštět na palubu letadla. To je bordel, co?:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi přišlo to pero z Hong Kongu, zdařilý padělek Cervantese včetně hvězdičky od Montblancu na víčku. Víčko je šroubovací, uvnitř pera konvertor. Je 14.5 cm dlouhé zavřené, tloušťka jako u LeGranda a oproti mému Meisterstücku Chopinovi je o dost těžší. Hrot je podle mě ocelový. Škoda, že ho jakožto dárek nemůžu vyzkoušet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si kup samurajský meč. Nejdokonalejší chladná zbraň na světě a taky padne dobře do ruky.

To jo, ale nemá klip, tak by mohl vypadnout z náprsní kapsy, navíc má pouze hrot EF, takže dělá, bohužel, jen jemné a precizní řezy. A co hůř, neváží do 35 gramů a nechtějí nikoho s tímto "perem" pouštět na palubu letadla. To je bordel, co?:D

V Streleckej revue č.12 je reklama na 6 kg ťažký nôž Buff Head Khukuri s 92 cm čepeľou na odtínanie byvolích hláv. Ten by sadol do ruky a z vrecka určite nevypadol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak si kup samurajský meč. Nejdokonalejší chladná zbraň na světě a taky padne dobře do ruky.

To jo, ale nemá klip, tak by mohl vypadnout z náprsní kapsy, navíc má pouze hrot EF, takže dělá, bohužel, jen jemné a precizní řezy. A co hůř, neváží do 35 gramů a nechtějí nikoho s tímto "perem" pouštět na palubu letadla. To je bordel, co?:D

V Streleckej revue č.12 je reklama na 6 kg ťažký nôž Buff Head Khukuri s 92 cm čepeľou na odtínanie byvolích hláv. Ten by sadol do ruky a z vrecka určite nevypadol.

Pánové toto je thread o plnicích perech a ne o nástrojích, které připravují kohokoliv o pééééro. Prosím, abyste se trochu drželi tématu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tu repliku Cervantese vyzkoušel, kupodivu se s tím číňanem moc dobře píše, průsšvih je, že do toho nejdou malé bombičky (klechtají v tom) a tak jsem musel mladýmu naplnit konvertor černomodrým Montblancem, trochu se mi to zajídá, jemu dokumentační inkoust není k ničemu, musím koupit flašku něčeho obyčejného, modrý, aby to šlo zmizíkovat. Chci taky vyzkoušet, jestli tam nepůjdou větší bombičky, třeba ty od Parkera. Konvertor je pěkně velký a hrot je EF, dělá slabý linky, tak by to mohlo dlouho vydržet.

20PNF0080MONTY069CUT15.jpg

20PNF0080MONTY06.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tu repliku Cervantese vyzkoušel, kupodivu se s tím číňanem moc dobře píše, průsšvih je, že do toho nejdou malé bombičky (klechtají v tom) a tak jsem musel mladýmu naplnit konvertor černomodrým Montblancem, trochu se mi to zajídá, jemu dokumentační inkoust není k ničemu, musím koupit flašku něčeho obyčejného, modrý, aby to šlo zmizíkovat. Chci taky vyzkoušet, jestli tam nepůjdou větší bombičky, třeba ty od Parkera. Konvertor je pěkně velký a hrot je EF, dělá slabý linky, tak by to mohlo dlouho vydržet.

http://imagehost.vendio.com/bin/imageserve...NTY069CUT15.jpg

http://imagehost.vendio.com/bin/imageserve...0080MONTY06.jpg

Jestli je to pero na velke japonske bombicky s kulickou, tak bych se pridal k budoucimu nakupu. Popripade by to chtelo sehnat maly plastovy krouzek, diky nemuz do pera pasuje i evropska velikost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je to pero na velke japonske bombicky s kulickou, tak bych se pridal k budoucimu nakupu. Popripade by to chtelo sehnat maly plastovy krouzek, diky nemuz do pera pasuje i evropska velikost.

To je dobrý nápad. Změřím průměr otvoru u trnu, mohlo by to být na tyhle velký bombičky. Pak se poohlédnu, kde koupit ty větší bombičky, asi na netu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažoval už někdo z Vás o vlastním (nefiremním) dopisním papíru? Jak se k tomu stavíte?

Stavím se k tomu rozhodně kladně a chystám se na to. Předběžně počítám s tím, že se zastavím ve Velkých Losinách, tam by to prý měli dělat (ruční papír pochopitelně) a měli by i být schopni zajistit výrobu pečetidla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvažoval už někdo z Vás o vlastním (nefiremním) dopisním papíru? Jak se k tomu stavíte?

Stavím se k tomu rozhodně kladně a chystám se na to. Předběžně počítám s tím, že se zastavím ve Velkých Losinách, tam by to prý měli dělat (ruční papír pochopitelně) a měli by i být schopni zajistit výrobu pečetidla.

Ve Velkych Losinach jsem byl v lete na exkurzi. Opravdu je tam delaji a vyborne se na ten papir pise perem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíš design, tak ano, udělal jsem si radost - mám vlastnoruční template do OpenOffice.org Writeru. S obrázkem dokonce...

Můžeš sem hodit vzorek? Rád bych to viděl.

Jinak JJ má recht, ve Velkých Losinách dělají super papír, zajímalo by mě, jestli to dělají s hlubotiskem a vodotiskem, zkusím najít jejich web a omrknout to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si včera udělal radost Conway-Stewartem. Sice to není Churchill, ale zato sira Winstona pamatuje. Model 55, označovaný někdy jako 475. Je ve výborném stavu, nedávno velmi citlivě zrenovované. No a ještě jsem ušetřil - byl jsem smířen s ca 400 librami, tohle mne přišlo na 80.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 JJ: tak to je nádherná, precizní práce. Téměř dokonalý tvar. Jinak jsem se díval na stránky Velkých Losin. Jelikož to patří Olšanským papírnám, nic neříkající odkaz spíš na museum. Zato stránky Jana Petra Obra, ty toho napoví víc. Budu hledat dál. Dobrá pera si zaslouží dobrý papír.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...