Přejít na obsah

Plnicí pera a doplňky


Pepino65

Doporučené příspěvky

Tak jsem u Jana Petra Obra objednal Dárkové balení obálek DL (dlouhých), barva Chamois a 25 archů papíru A5. za 660 Kč. To mám pro tchána k Vánocům. Dnes jsem tam volal a slíbili mi, že to do Vánoc stihnou. Zítra mi pošlou vzory písem na slepotisk, abych si mohl vybrat, rozhodl jsem se, že si koupím 50 obálek DL a 50 listů papíru A4, slepotisk (monogram) za cenu cca 3900 Kč. Bál jsem se, že to bude podstatně horší. Slepotisk je to vytlačované písmo v papíru, ocelotisk je potom totéž, ale z papíru vystupuje i barva. Cena je o něco dražší než slepotisk, kolik? Na to jsem se zapomněl zeptat, ale počítám, že to bude bratru za cca 4500 Kč. Máte někdo přehled za kolik to dělají Velké Losiny? Jestli jste si všimli, tak ti Taliáni chtějí za holý papír, který není ani velikosti A4 za 10 ks 14 ? bez porta, za 100 ks 120 ? bez porta, 129 ? s portem. to je 35 Kč za list bez obálek a bez tisku. Přitom tisk je nejdražší na celé záležitosti.

 

Takže J.P.O. vychází z cenového souboje lépe než cizina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem po dlouhé době pořídil zase flaštičkový inkoust, dokonce i u nás na vesnici se to pořád dá koupit, hurá! No ale k věci: Lamy T52 BLBLK, tedy černo modrý. 50ml balení za rovných 5 Euro. Flaštička je velmi praktická, má to v sobě i namotané papírky na otírání pera po plnění. Barva inkoustu moc pěkná a co mne zaujalo je naprosto minimální rozpíjivost i na horším papíru. Když na stejném papíru udělám čáru inkoustem z originálních bombiček Cross, je to chlupaté a rozpité až hrůza, s tímhle inkoustem bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem po dlouhé době pořídil zase flaštičkový inkoust, dokonce i u nás na vesnici se to pořád dá koupit, hurá! No ale k věci: Lamy T52 BLBLK, tedy černo modrý. 50ml balení za rovných 5 Euro. Flaštička je velmi praktická, má to v sobě i namotané papírky na otírání pera po plnění. Barva inkoustu moc pěkná a co mne zaujalo je naprosto minimální rozpíjivost i na horším papíru. Když na stejném papíru udělám čáru inkoustem z originálních bombiček Cross, je to chlupaté a rozpité až hrůza, s tímhle inkoustem bez problémů.

Tak tento atrament by som chcel vyskúšať. Včera v noci som mal nervy, ako mi rozpíjalo modrý Parker na firemných tlačivách. Len či na Slovensku Lamy dostanem. Občas dostať perá, ale náplne žiaľ nie. Mám taký problém s náplňou Lamy M 16. S akým hrotom si atrament skúšal?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem to s originálním nibem na tom Conway Stewart, o kterém jsem psal výše. Je to Duro, dle C-S medium, ale je o něco širší než medium u nových per.

 

Jestli chceš, tak Ti mohu jedno balení koupit a poslat po kolegovi do Čech. Odtamtud pak už asi klidně poštou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli myslíš design, tak ano, udělal jsem si radost - mám vlastnoruční template do OpenOffice.org Writeru. S obrázkem dokonce...

Můžeš sem hodit vzorek? Rád bych to viděl.

Udělal jsem jenom screenshot... snad to pro představu stačí. Ten obrázek jsem přihodil extra. Vytvořil jsem jej sám po cca dvou hodinách zkoušení různých efektů v GIMPovi. Na obrázku je můj dům - na počátku byla fotka, pak ořez, zrušení okolí a nakonec nějaký ten efekt, akorát už si nepamatuju který (a to jsem ho dělal na jaře...)

Ještě mám jeden, na obyčejné psaní, s více kontakty vč. e-mailu a telefonu - na tomto je pouze fyzická adresa, je takový více old-fashioned :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tady je kalkulace, kterou mi zaslali od Jana Petra Obra s.r.o.:

 

Položka cena/ks Množství Množství cena

bílá cream

Zákazník

 

Dopisní konfekce 50 ks Náz.

Adr.

 

ruční papír A4 6,80 50 340,00 Tel.

příslušná obálka DL 9,50 50 475,00 Fax

 

 

T I S K O V Ý S E R V I S Cena bez DPH 2 965,00

iniciály slepotisk 1 000,00 1 1 000,00 Cena vč.DPH 19% 3 528,35

 

Dodací lhůta:

10 - 15 pracovních dní od korektury

Ostatní a úhrady zálohové faktury,

grafické práce 150,00 1 150,00 5-9 pracovních dní: + 50%

litografie 150,00 1 150,00 méně než 5 prac. dní: + 100%

slepotisková raznice 850,00 1 850,00 Platební podmínky:

Do 20.000 Kč platba v hotovosti

při převzetí zakázky.

Při vyšší hodnotě zakázky

50% I. zálohovou fakturou při

zadání zakázky,

doplatek II. zálohovou fakturou

splatnou do dne předání zakázky.

 

Na 100 ks to vychází lépe: 4.498,-- Kč., tj. o 970,-- Kč víc.

 

Jinak používám modročerný Montblanc v Meisterstücku, ale považuji to za zbytečný přepych, za 50 ml dát 320,-- Kč, ten Lamy určitě výjde levněji i u nás. Obyčejný centropen dokumentní stojí cca 20 Kč, ale zatím jsem ho nikdy nevyzkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkoušel jsem to s originálním nibem na tom Conway Stewart, o kterém jsem psal výše. Je to Duro, dle C-S medium, ale je o něco širší než medium u nových per.

 

Jestli chceš, tak Ti mohu jedno balení koupit a poslat po kolegovi do Čech. Odtamtud pak už asi klidně poštou.

Ďakujem za ochotu, ale vraj ich majú v Penshope a dcérin priateľ je v Prahe a môže mi ho doniesť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jelikož jsem to přetáh a nemohu usnout budu reagovat i na toto vlákno. Protože se potřebuji vyjadřovat v v grafický formě a není mou prioritou jen parafovat smlouvy, tudíž potřebuju něco co má jistou výrž. Oni totiž ani Blanc, Lama, Parker a hromada jiných" ala luxusních značek"( i když Lamu jsem měl opravdu rád je to kvalitní nástroj a není lux) nejsou schopny držet krok s mojí rukou. Tady je tedy můj vozovej park jenž obnovuji cca po 14 dnech. To je taky přístup ne... ( ten centropen je tam pro jeho cenu, vůbec ti nevadí udělat čáru na beton a pak ho vyhodit)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už niekoľko rokov používam v prevádzke LAMY Logo v oceľovom prevedení s náplňou M 16 a stále drží. Výhodou je max. jednoduchosť, minimum dielov a extra odolný klip s otočným krúžkom na konci - nederie vrecko. A nemusím schovávať zo stola, tak ako plniace, keď si chce niekto na chvíľu požičať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
@ railmaster: tak tady je šance, jak získat Sönnecken za babku, je vidět, že prodejce neví co dal do aukce.

 

http://cgi.ebay.com/German-Giant-MONSTER-F...1QQcmdZViewItem

Naozaj zaujímavá ponuka a smiešna suma za pero so zlatým hrotom, aj keď tento model som ešte na dražbe nevidel. Vyzerá to na pero z posledných rokov výroby, staršie kusy majú hroty s iným vzhľadom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ JJ: tak v polovině ledna očekávám ruční papír a obálky s ocelotiskem. Už se na to třesu. Bohužel dárkové balení pro tchána dorazilo až po Vánocích, tak jsem ten papír nemohl osahat, abych se potěšil. Jo, šlo to více než týden - 10 dní, prostřednictvím jedné nejmenované firmy, která má reklamu, dnes podáte, zítra dodáme.

 

Stále uvažuji, že k pěkným perům patří i držák per a kalamář (nejlépe dost starý nebo i nový, ale jak bych řekl vintage), co vy na to?

 

Edit: Dnes podáte, zítra dodáme mi dodali fakturu za ruční papír druhý den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já trochu uvažuju o té stolní sadě Cross, ale nějakému autentickému stojánku na klasická pera ze začátku 20. století bych rozhodně dal přednost.

Máš na tu sadu někde odkaz? Docela rád bych se na to podíval. Včera, ač střízlivý jsem necelou hoďku před timeoutem na ebayi koupil Souveräna 1000, v černé barvě, úplně nového za 309 USD včetně porta. Řekl jsem si, že by se ještě jedno pero hodino, jedno na doma a jedno na cesty. Tak budu mít pořádné kousky 2. Jsem zvědav kdy mi to příjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...