Přejít na obsah

STOWA MO dilema


azeppelin

Doporučené příspěvky

Tak nějak řeším jaký typ STOWA MO vzít. Matovaná verze má hezčí korunku, leštěná verze se mi zase asi víc líbí k černému aligátorovi/ještěrce, verze s centrální sekundovkou je minimalističtější a sek. má pěkný tvar, ale logo to nějak "desymetrizuje" (chci bez datumu), mimostředovka z toho dělá zase víc vintage... co s tím? Jaký je pro vás favorit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se nejvíc líbí Marine automatik s centrální vteřinovkou, stříbrný cifr, s datumovým okýnkem (i bez něj jsou fajn). Korunky nemusíš řešit, dá se objednat jakákoliv, třeba mně se ty cibulový moc nelíbí. Plus bych chtěl plný dýnko, což je taky možný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm korunkám... já to s tou cibulovou neviděl naživo, ale na ofiko fotkách to vypadá že je pod korunkou mírné zahloubení a obávám se že by to ukončení korunky bez zahloubení mohlo vypadat trochu nejapně. I když je taky pravda že ta cibulová asi víc patří k pilotům.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mým favoritem je MO s bílým ciferníkem v matném pouzdru. Líbí se mi na tom šedým krokodýlu, a to tak, že moc. Jediný zádrhel vidím v tom, že nevím jak by sedly na moje docela úzké zápěstí a bez předchozího vyzkoušení se mě do nákupu na blint vůbec nechce. Takže kdyby někdo z Brna a okolí byl majitelem MO, dejte prosím vědět. Díky:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle jsem resil asi mesic. Nakonec to vyhrali matne bile s arabskyma a mimostredkou.

 

 

Taky zvažuji variantu mat/lesk z praktického hlediska. Zdá se mi, že zatímco lesklé se dá lehce a bazproblémově po nějakém čase nošení přetáhnout, tak s tím matem by mohl být problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediný zádrhel vidím v tom, že nevím jak by sedly na moje docela úzké zápěstí a bez předchozího vyzkoušení se mě do nákupu na blint vůbec nechce.

 

Já bych se toho ani nebál těch 40/41 beru jako fajn univerzální velikost. Velkým budíkům neholduji a dost nosím vintage i kolem 35, ale 40 mi přijde ještě v pohodě v podstatě na jakoukoli ruku.

 

Každopádně až to zrealizuji, snad do toho nevleze nákup nějakého vintage co budu "nutně" potřebovat, tak se můžeme potkat na vyzkoušení. Ale někdo z Brna se tu určitě najde už teď.

Upraveno uživatelem azeppelin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, během pár dní by mě měly přijít flígry, tak podle nich uvidím. Nejem na velké hodinky zvyklý, moc se mi to nelíbí a je to myslím i docela nepraktické. Ten průměr 40 s výškou 10 mm snad bude pro mě ještě v pohodě. MO jsou sice jen 41mm, ale mají lug to lug už přes 50 mm a jsou vyšší....

A hlasuju pro arbské číslice!

Upraveno uživatelem algy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi to nechám nějak uležet. Už jsem byl takřka rozhodnutý pro mimostředovku. Pak jsem se z nerozumu zeptal přítulkyně a odpověď mě rozsekala: " tyhle jsou hnusné, to spodní kolečko je tam takové natlačené". Kua rovnou hnusné? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nakonec vidím na sub sekundovku - vychází to víc z marine předlohy a chci spíš ruční nátah. Arabské číslice a lesklé pouzdro. Cibulová korunka padá protože pro tu je na automat verzi malé zapuštění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odkaz, ale čím víc se na to dívám, tak mám pocit že by té korunce prospělo lepší napojení. Třeba formou krátkého "krčku", který měly vintage pilotky. A taky mám pocit že ty onion korunky jsou k matovanému pouzdru. Ale zase ta korunka není tak dramatická investice, že by se to nedalo vyzkoušet a nechat si kterou budeš víc chtít.

 

No a co vlastně tvé "flígry"? Už je máš doma a spokojenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Tak to zase jde. Jen překonat tu okamžitou potřebu. Jen se ptám, protože jsem četl že to čekání je leckdy mnohem delší. Tak díky za info.

 

Mě to čekání taky čeká)) tento týden jsem si objednal fliegery v manualu a pišou max do konce srpna, tak jsem na to zvědavej ))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...