Přejít na obsah

Nomos Club


Doporučené příspěvky

Zdravim kolegovia. Ani po navrate ma neopustaju chrono-chutky a tak som sa dopracoval k niecomu novemu. Nomos Tangente Sport boli fajn, ale puzdro mi na ruke moc nesedelo. Tazko povedat cim to bolo, proste nepreskocila dlhsie trvajuca iskricka. Fotky sa budu niest v duchu nomos je mrtvy, nech zije Nomos :) Zial neupravene. Nemam so sebou svoj pocitac.

post-8088-050558900 1311343454.jpg

post-8088-028629000 1311343460.jpg

post-8088-010921600 1311343466.jpg

post-8088-008507400 1311343475.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jsi si mohl pořídit rovnou s průhledem, ne? Já mám úplně stejné, ref. 701, nosí se skvěle a nejen k obleku.

 

Slo o vymenu za Tangente Sport a Club-y s priehladom zial neboli v ponuke :)

 

Nosia sa naozaj perfektne. Prave som sa vratil zo zahrady a aj tam obstali..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze s nejakym krokodilom by sa celkom skamaratili :D

 

Edit: odkazy na remienky

http://www.watch-band-center.com/watchstrap-p5401h204s207-Watch-band-XS-20mm-a.html

http://www.watch-band-center.com/watchstrap-p7533h204s207-Watch-strap-XS-20mm-.html

Upraveno uživatelem pato31681
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

NOMOS CLUB 36mm ref. 703

 

V prvom rade všetkých pozdravujem. Máme tu nový rok 2017, je nedeľa podvečer, vonku nám už napadol sneh a je tam už poriadna zima. Pri tlmenom svetle sviečky a s mojimi Clubmi na ruke som sa odhodlal napísať môj príbeh, resp. moju cestu k mojim druhým mechanickým hodinkám. Prečo až k druhým? Dostanem sa k tomu za chvíľu. Dopredu sa ospravedlňujem ak sa priveľmi rozpíšem, ale nie je to nutné prečítať na jeden šup  :)

 

Nie je to ani rok späť čo som oslávil moje 29. narodeniny a bol to čas kedy mi všetci nadhadzovali vtipnou poznámkou, že za rok to bude už TÁ 30-ka. A vtedy mi preblesklo hlavou, čo by som si prial ako darček. Sám som si hovoril, že by to chcelo niečo čo nebude dočasné, ale bude to so mnou minimálne niekoľko dekád a bude mi pripomínať tento môj životný míľnik.

 

Hodinky. Áno hodinky, ale nie obyčajné, baterkové, to by chcelo už solídne mechanické, ktoré majú tzv. ?dušu?. Hovorím si, že to by mohlo byť to pravé orechové. V tom čase som vlastnil 3 hodinky, ale nosil som prevažne iba jedny Casio Edifice, ktoré som si kúpil pred 10 rokmi na mojej polročnej stáži na Cypre. Tými ostatnými boli oblekovky Tissot, ktoré som nenosil vôbec a športové Citizen tak na leto. A tak som sa skutočne začal zaujímať o hodinky, čítal recenzie, pozeral videá a pod. Dnes môžem povedať a zároveň poďakovať Chronomagu a jeho prispievateľom, že hlavne vďaka nim a ich príspevkom som si usporiadal vlastne čo chcem a sú pre mňa veľkým prínosom i naďalej.

 

Bol marec, pár dní po mojej oslave a ako prvé som narazil na Chronoshop.cz kde som si vyhliadol Archimede SportTaucher s bielym ciferníkom. Pamätám si ako som sa nevedel rozhodnúť, že ktorý model to bude, či luneta s klasickou potápačskou minútovou stupnicou, verziu K k určeniu svetových strán alebo s GMT. Tak nejak som nechápal k čomu tam vlastne sú opäť tie čísla. Vtipné. Neskôr som natrafil na pilotky od rovnakého výrobcu a po pár recenziách som sa rozhodol, že to budú Fliegery, ale od Stowy. Majú históriu a zároveň aj kvalitu. Že nie sú Swiss made? To mi bolo viac menej jedno. Váhal som či s dátumom alebo bez, s nápisom Stowa alebo bez. Nakoniec bol víťaz s nápisom a bez dátumu. Cena niečo málo pod 1000 ?. Uff. To je dosť. A tam som si vlastne začal uvedomovať, že pokiaľ to budú hodinky okolo tisícky budem si musieť na ne aj ja niečo prispieť. Začal som teda šetriť a poctivo si každý mesiac odkladať. Podotýkam, že vôbec som nevedel či to budú hodinky za 200 ?, 500 ? alebo nebodaj 1000 ? a viac. Len som začínal selektovať, čo sa mi páči a čo nie.

 

Zadal som si, že by to mali byť také univerzálky, ani nie moc oblekové ani športové. Biely alebo čierny ciferník (modrý majú moje Casia), najlepšie s číselnými indexmi. Nie moc komplikované, s hodinovými číslicami, žiaden chronograf, maximálne som bol ochotný tolerovať dátum, otočnú diver lunetu, prípadne deň. Ďalším adeptom boli Damaska DA36, ktoré ma ohúrili svojimi technickými špecifikáciami, tmavým ciferníkom a kontrastnou zeleno žltou sekundovkou. Nádhera. Cena 1100 ?. Plus originál in-house kovový ťah za ďalších 600 ?. Ďakujem neprosím. Zamával som Damaskám a hľadal ďalej.  Páčili sa mi značka Omega, takže som začal hľadať nejaké potápky aj ku košeli, viem znie to čudne. Narazil som na Longines Conquest s čierným ciferníkom (takmer identické ako moje Casio Edifice s číslicami 12 a 6), neskôr Hydroconquest opäť s tmavým ciferníkom. Tie ma držali tiež dlho až do momentu keď som si ich vyskúšal v Koscome. Boli dosť ťažké a nejak ma naživo nenadchli. Následne som odstránil nádherný wallpaper Hydroconquestov z pracovnej plochy. Áno, vždy som si hodinky, o ktoré som mal vážny záujem dal na pracovnú plochu notebooka, aby som si na ne zvykol a zistil či sa mi neobkukajú. Kľudne dajte vedieť či to tak robíte aj vy :D.  Následne som objavil Ch. Warda a jeho C60 Trident Pro 600. Krásne, cena už bola prijateľnejšia. Takmer o polovicu menej než predošle modely. Našťastie mali v ponuke aj verziu v 38mm Len tak letmo som nahliadol aj do značky Oris, kde ma najviac zaujali Oris Aquis Date v 43mm a čiernej verzii. Najkrajší ciferník. Cena cca. 1600 ?. To je už riadna pálka. Ale hlavný dôvod k zatrateniu bola nemožnosť vymeniť si ťah, gumu za nejaký nato remienok, kvôli nešťastne zvoleným nožičkám. Na mojich hodinkách si určite chcem meniť rôzne remienky a tým aj celkový vzhľad hodiniek a nechcem byť limitovaný výrobcom. Hovorím si, že nechcem nosiť veľké hodinky aké sú teraz v móde. Na základe videí od TGV (The Urban Gentry Channel) chcem nejaké menšie okolo 38mm až 40mm. Nemám veľké zápästie cca 16,5-17cm. Keďže po pol roku som tu na fóre zachytil značku Nomos a niekto navrhoval Cluby ako nejakú kvalitnú alternatívu. Zašiel som následne do Dušáka, keďže som vedel, že tam majú aj Cluby aj môjho najnovšieho potencionálneho víťaza od Hamiltona a vyskúšal si najprv Cluby, ale nejak ma nenadchli, maličké a drahé. Skúsil som tam teda favorita Hamilton Khaki Field v cene okolo 500 ? a tie sa mi páčili už oveľa viac. Fajn to aj ušetrím. Okay, prišiel som domov a nastavil som nový wallpaper.  Neskôr Khaki Field vystriedal Khaki King so zaujímavo umiestneným názvom dňa. Asi po ôsmich mesiacoch sa mi zapáčili vintage hodinky hlavne už spomínané Omegy. Konkrétne modelmi ako Seamaster, Constellation alebo Geneva v priemeroch 34/35mm boli tak úžasné, až som si myslel, že sa blížim k tomu, že jedny z nich budú tie pravé. Ceny boli tiež priaznivé a pohybovali sa rôzne v závislosti od aktuálneho stavu hodiniek od cca. 300-800 ?. Ale mal som mierne obavy z nákupu, či pôjde skutočné o originál atď. Vintage hodinky sú naozaj zapeklitá vec a treba mať naozaj nejaké znalosti, aby potom človek nebol nemilo prekvapený.

 

A potom nastal zlom, keď som si kúpil moje PRVÉ mechanické hodinky značky Prim za pár stoviek. Kúpil som ich v jednom starožitníctve, kde som si bol pôvodne obzrieť naživo jedny Omegy. Niekoľko desiatok rokov staré nádhery, ale odolal som a nechal som si všetko dobré prejsť hlavou. Domov som však neodchádzal naprázdno a na ruke som si odniesol Prim-ky s kalibrom 50.1. Tikajúce mechaniky, ktoré boli tak maličké, iba 36mm a sedeli mi na prosto skvele. Boli samozrejme na ručný náťah a ja som si tento rituál každé ráno užíval. Po pár týždňoch som si uvedomil, že všetky hodinky, o ktoré som mal záujem boli automaty a mne by vlastne vyhovovalo si ich každý deň manuálne natiahnuť, pokochať sa prípadne priehľadom na strojček. A potom sa mi vynorila z pamäti spomienka, že existujú dáke Nomosy, ktoré boli na ručný náťah. Okrem nich som ešte preskúmal Junghansy, ale väčšina z nich boli také nejaké strohé, moc formálne, plus mi moc nevyhovovalo plastové sklíčko a chcel som zafír. Nomosy Cluby sa mi začali viac a viac pozdávať až som im úplne podľahol.

 

Začal som skúmať celú ponuku nemeckej firmy od Clubov cez Tangente, Tangomat až po Tangente Neomatik, ktoré sa mi dizajnovo náramne páčili. Po skúške Tangente Neomatiku u Dušáka to nadšenie trošku opadlo a po nasadení Clubov rôznych veľkostí s dátumom aj bez som vedel, že Cluby mi svojimi nožičkami sedia lepšie a s diametrom 36mm, tzn. bez dátumu. To, že sa mi viac páčia v postriebreno-bielej farbe, neprekážal ani fakt, že nemajú luminiscenciu ako tie tmavé Dunkel. Podľa mňa majú väčší kontrast čierne indexy na bielom podklade a tá oranžovo-červená farba na hodinovke a minútovke je proste božia. Sú hravé, športové, zároveň veľmi elegantné. Mimostredová sekundovka? Prečo nie. Síce nie je tak ľahko pozorovateľný efektný plynulý pohyb sekundovej ručičky, napriek tomu, je to krásna komplikácia a ja si ju stále užívam pri každom pohľade na hodinky. Vybral som model, pri ktorom mám možnosť sa pokochať pohľadom na strojček. Proste hodinky v plnej paráde. Mal som možnosť ísť si po hodinky priamo do Glashütte, avšak sa tento plán nepodarilo zrealizovať, čo ma nesmierne nahnevalo a bol som teda nútený si hodinky objednať od výrobcu. Pod stromčekom som si teda po 10 mesiacoch hľadania a tápania našiel darček, z ktorého mám nesmiernu radosť a verím, že mi ju tieto hodinky budú robiť ešte niekoľko desiatok rokov. Vybral som si dobre :thumbsup_anim: . Otázka je či zostanú Cluby s Primkami sami alebo im časom pribudne niekto ďalší do partie.

post-41149-0-11951100-1483905953_thumb.jpg

post-41149-0-59497600-1483905962_thumb.jpg

post-41149-0-13290100-1483905966_thumb.jpg

post-41149-0-00348000-1483905971_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě sis vybral dobře - Nomos je rozhodně zajímavá značka s nepřehlédnutelnými modely, ze kterých u mě vede zatím v rovině snů Tangente 38 Datum. Pokud chceš, aby Cluby s Primkama zůstaky jako klidná dvojice, doporučuju okamžitě opustit tohle fórum :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...