Přejít na obsah

Buran Chronograf


Doporučené příspěvky

Takže po "nepravom" rusovi Vostok Europe mám čistokrvného rusa : Poljot Buran Chronograf (3133 poljot strojček)

Na ceste mám ešte Sea-Gull tak som zvedavý na porovnanie rusa a číňana :-)

 

foto web, moje sú nepekne - mám tu len iphone, foťák cestuje po svete.

 

post-12849-064491700 1311870428.jpg

post-12849-087105100 1311870455.jpg

post-12849-035416900 1311870471.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to já bych zrovna neřek - já myslím, že rusové mají z čeho vycházet.

Mě opravdu vadí jen to, že renomovaná firma okopčí design nenáviděného nepřítele z dob, kdy se krutě válčilo.

 

Nad cislom 12 je napis POLET - to znamena ze hodinky vyrobil byvaly Poljot. V tomto pripade je Buran meno modelu, a nie znacka hodiniek. Dizajnovo vychadzaju z hodiniek Hanhart a Tutima ako uz bolo spomenute. A mozno boli vyrobene aj na tych istych strojoch, kedze rusi nove stroje nekupovali :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak on se už asi ruské klasiky drží jen Vostok a i u něj nové modely jedou jinam.

 

Zvláštní je, že ty vintážní modely mají pořád něco do sebe. Mne tedy Amfibije učarovaly.

 

Jinak zrovna u Amfi se kopírováním netají. Koupili tehdy patent a zjednodušovali jej k dnešní podobě. Však i tady proběhlo ten článek o vývoji. V mechanikách se nevyznám ale tomu strojku je odhadem přez padesát let a pouzdro je také jen minimálně obměněno. Myslím, že i ta pověstná osička se šroubovací korunkou je jejich.

 

Ty Burany mají taky něco do sebe. Pěkný kup. Ať slouží jak Rus... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké hodinky, jen škoda, že si pomohli s těmi Hanharty a to jak lunetou tak částečně i indexy.

Ale to je prostě doba, kde působí trh.

 

Pak prosím jistě napiš jak ti běhá ten stroj, tedy kolik je denní odchylka.

 

Na druhou stranu ty Hanharty stojí 50 kulí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tá luneta je samozrejme otočná. Som s nimi spokojný, dosť ma prekvapila doba chodu po náťahu. Je to priemnejšie ako automaty, keďže som svoj naťahovač predal, lebo sa mi do neho nechcelo nakladať stále hodinky... :-) teraz čakám na ďalšie hodinky BURAN, neodolal som cene, jedná sa o model Sibiria. Ten model nieje úplne to čo by som chcel, ale som zvedavý ako vyzerajú osobne.

Prikladám foto predajcu:

 

post-12849-074650500 1332666571.jpg

post-12849-088201900 1332666596.jpg

Upraveno uživatelem Venceremos1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...