Přejít na obsah

Fotka

Jasněna Vláhová - JVD

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
115 odpovědí na toto téma

#101 Ondra 2.0

Ondra 2.0

Rejpal

• Member_50
  • 229 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Neuvedeno

Publikováno 13.prosinec.2017 - 10:12

Kdyz jsem psal echt Cina, mel jsem na mysli vyrobu hodinek v Cine, s tim, ze ti tam daji brand, jaky si zadas. Nevim o tom, ze by si JVD designovalo sve vlastni hodinky. Ale mozna mam jen mezeru ve vedomostech... :)

#102 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 973 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:ano
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 13.prosinec.2017 - 10:20

Kdyz jsem psal echt Cina, mel jsem na mysli vyrobu hodinek v Cine, s tim, ze ti tam daji brand, jaky si zadas. Nevim o tom, ze by si JVD designovalo sve vlastni hodinky. Ale mozna mam jen mezeru ve vedomostech... :)

Právě, že designují (Jasněna Vláhová Design) s tím, že dle mého si pak výrobu zadají tam, kde je to pro ně nákladově nejvýhodnější.

Proběhlé obchody

#103 Ondra 2.0

Ondra 2.0

Rejpal

• Member_50
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2017 - 10:31

A nevybiraji si jenom jednoduse z katalogu cinskeho vyrobce ty modely, ktere se jim libi a ty si pak nechaji onbrandovat a poslat? Skutecne maji svuj vyvoj a konstrukci hodinek?

#104 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 973 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Casio, Citizen, Junghans. Cesty, lety, hodinky, radio controlled, solar, DCF 77,5 kHz

Publikováno 13.prosinec.2017 - 10:36

A nevybiraji si jenom jednoduse z katalogu cinskeho vyrobce ty modely, ktere se jim libi a ty si pak nechaji onbrandovat a poslat? Skutecne maji svuj vyvoj a konstrukci hodinek?

Tak to neumím zodpovědět, můžeš zkusit jim poslat dotaz... 

https://www.vlahova....s/info-kontakty

Proběhlé obchody

#105 Roi001

Roi001

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2017 - 12:34

Právě, že designují (Jasněna Vláhová Design) s tím, že dle mého si pak výrobu zadají tam, kde je to pro ně nákladově nejvýhodnější.

Nevím, tak jestli mají výrobu hodinek někde v kravíně, zkrátka mají tu výrobní prostory, tak proč by ty hodinky tam nemontovali? Nakoupí quartzové strojky, to ale dělají i renomované značky, quartz strojek japonský nebo i švýcarský a pak to daljí do vlastního pouzdra, které vymysleli. Nakonec německé nebo rakouské hodinky to je taky tenhle styl výroby, u Jacques Lemans se těžko hledá, co tam je za automatický kalibr. Hodinky jsou vzhledem hezké. Je otázka, kde to ti Rakušáci nebo Němci skládají a kde dělají ty pouzdra a další komponenty. Nemyslím, že by čeští výrobci to nechávali dělat v Číně a ti němečtí, rakouští to vyráběli u nich doma. Spíš práce našich lidí je daleko levnější. Možná si v zahraničí nechají udělat pouzdro, to nevím. Jestli se to vylisování vyplatí udělat v Číně, nebo to není problém udělat u nás či jinde v Evropě. Spíš jsem si všiml, že takové Seiko není vše vyrobeno v Japonsku. Nicméně značka zaručí, že si to japonští majitelé pohlídají, aby v tom Singapuru nebo kde to dělají či kompletují, udělali pořádně.

#106 Roi001

Roi001

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2017 - 12:37

Číňani sami skutečně napodobí vše. Jenže i japonské hodinky, myslím jejich strojky, jsou napodobeniny těch švýcarských. Nejde ale o kopie, rozměry jsou jiné, kdežto čína klidně okopíruje bez jakékoli změny, jen nahradí materiál uvnitř méně kvalitním. Nemyslím, že by někdo pro výrobu vlastních hodinek se musel koukat na čínské výrobky. Asi není tak těžké vymyslet vlastní vzhled a pouzdro nechat vyrobit, nebo mít na to lis v tom bývalém kravíně.

#107 shewcza

shewcza

Megazávislák

• Member_50
  • 1 809 příspěvků(y)
  • Bydlí:Moravská Třebová
  • Fanoušek značky:SEIKO, Omega

Publikováno 13.prosinec.2017 - 12:42

Odpusť, ale větší snůšku nesmyslů jsem dlouho nečetl...prej vylisované pouzdro, japonci kopírijí od švýcarů atd :lol2: 

udělal jsi mi dobrý den, díky :clap: 

#108 Bert

Bert

Megazávislák

• Root Admin
  • 4 598 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2017 - 12:43

Prosím, dej sem příklad japonského strojku, který je kopií strojku švýcarského s tím, že rozměry jsou jiné.

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#109 Bert

Bert

Megazávislák

• Root Admin
  • 4 598 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2017 - 12:43

Ha, kolega byl rychlejší ....

Typický PRIMitiv, a proto mi dělají upřímnou radost Ladičky, Orlíky, Spartaky, 97-čky, 96-ky, Diplomaty,Eleganty, Traktory, všemožné Sporty, Bauhausy, Hindy, Linee a dalších několik kusů všemožné havěti, jako třeba Piaget, Rolex, Panerai, Omega, či Perrelet .....

#110 Honza.manta

Honza.manta

Chronopacient

• Member_50
  • 16 714 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 13.prosinec.2017 - 13:24

Jsem si zase rozšířil obzory. Člověk se holt každý den naučí něco nového.

Prim sport automat - a co je víc?
Tajemství úspěchu je slušnost a upřímnost.

Jakmile se jich zbavíte – dosáhnete všeho.

Email: Honza.mantazavináčseznam.cz

#111 Ruiz.aw

Ruiz.aw

nothingmen

• Member_50
  • 990 příspěvků(y)
  • Bydlí:Bydlí

Publikováno 13.prosinec.2017 - 14:13

Taky jsem v tom měl bordel, když jsem tu začínal :-)

Reference: http://forum.chronomag.cz/?/topic/80526-ruizaw/?hl=ruiz.aw

email: ruiz.aw/zavináč/seznam.cz

#112 wizard-ov

wizard-ov

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 5 258 příspěvků(y)
  • Bydlí:Ostrava, kraj razovity
  • Fanoušek značky:chnmg :o(

Publikováno 13.prosinec.2017 - 20:07

To je lepší, než ten Old Spice a Rolex ;o)

#113 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 973 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2017 - 20:33

To je lepší, než ten Old Spice a Rolex ;o)

A tak to zas ne. Dokonce to nepřekoná ani vlka v trenclích s vlčicí, hůlkama a brožurou z jiného vlákna... :)

Proběhlé obchody

#114 JanNovakJan

JanNovakJan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 121 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Citizen

Publikováno 13.prosinec.2017 - 20:41

Jenže i japonské hodinky, myslím jejich strojky, jsou napodobeniny těch švýcarských.

Třeba swiss Soprod A10, který vychází z japan Seiko 4L25, ne? :D

#115 Roi001

Roi001

Začátečník

• Members
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2017 - 20:58

Třeba swiss Soprod A10, který vychází z japan Seiko 4L25, ne? :D

Mně zaujalo několik značek se strojky Seagull, četl jsem srovnání jejich kopie strojku s původní ETA 2824-2. Přesnost číny slušná, jen trošku horší materiál, nějaký škrábanec, byly promazané, ale snad někde nějaké smítko. Takže riziko, že se můžou zadřít. Pro prvním servisu u hodináře by ale toto mělo pominout. U švýcarských nebo pro mě spíš japonských strojcích ale vidím větší záruku, že  kus bude povedený. U té číny se bojím, že některý kus může šlapat skvěle, jiný ne. Dávat nové do servisu, tak to pak je lepší rovnou koupit lepší strojek, práce hodináře bude dosti drahá.

#116 Frostie

Frostie

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 11 973 příspěvků(y)

Publikováno 13.prosinec.2017 - 21:11

O tom tu také máme několik stránek. Nicméně Seagull Tianjin vznikl na základě licence, technické pomoci a na strojích ze Schweizu (první kalibry). Dnes již to mají trochu diverzifikované, nicméně řadu, vycházející z 2824, vyrábějí i nadále.

Tento příspěvek byl upraven od Frostie: 13.prosinec.2017 - 21:12

Proběhlé obchody