Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Taky jsem to četl a nakonec mi ta výdrž tak špatná nepřijde. Řekl bych celý den lehčího focení nebo půl dne když fotíš skoro pořád. Ale druhou baterku do zálohy to asi chce.

 

Další věc je pokud chceš polarizační filtr. Nemá závit, ale dá se pořídit magnetický adaptér.

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta výdrž bude dostačující, pokud si nebudu detailně prohlížet každý pořízený snímek. Bez závitu se obejdu.

Tak díky, asi budu směřovat ke Canonu. Mj. jsem tuhle značku ještě neměl. Po svátcích na to vlítnu, teď už mě do obchodů nikdo nedostane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak ta výdrž bude dostačující, pokud si nebudu detailně prohlížet každý pořízený snímek. Bez závitu se obejdu.

Tak díky, asi budu směřovat ke Canonu. Mj. jsem tuhle značku ještě neměl. Po svátcích na to vlítnu, teď už mě do obchodů nikdo nedostane.

Zdarec,

na sváteční použití stačí i Sony RX 100 mark 1 za desítku.

S.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník km.kmk

Digilux 2 je občas za dobrý peníz na eBay. Kompakt s parametry zrcadla a ovládáním jak analog. Já bych jiný foťák už ani nechtěl. Navic je to pořádný kus poctivého železa s kvalitním sklem.

post-959-0-07719200-1451816330_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pánové, vzhledem k očekávaným "výletům" bych rád fotil něčím jiným, než telefonem, takže mi nastal čas výběru foťáku. Mám jasno, že by to měl být kompakt, chtěl bych wifi, rozumnou velikost na běžné nošení s sebou. Limit je cca do 10tis. Zatím jsem předvybral toto:

 

- Fujifilm XQ2

- Sony DSC-RX100

- Sony Alpha A5000

- Panasonic Lumix DMC-GF7

 

Chtěl bych to převážně na venkovní focení + nějaký ty fotky hodinek, aby to umělo jak pěkný "automatický" fotky, tak případně možnost hraní si s nastavováním, až to jednou někdy pochopím a naučím se to :)

 

Co z mého výběru byste mi doporučili, případně jiné, v podobné cenové hladině a velikosti?

 

Předem moc díky, Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky Kubo, už jsem Fredovi psal.

 

Sony Rx10 uz je nad limit finančně, ale hlavně velikostně. Potřebuji mít možnost nosit to u sebe co nejvíc, jinak zase sklouznu k mobilu... Ale diky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majk1: prosim te, mate me v tech tvych pozadavcich ta wi-fi. Prroc je to dulezite? Chces fotak nebo si skladas wi-fi hub? Jako nic proti, ale je to zbytecnej dalsi obvod a cip navic... cili jenom dalsi soucastka, ktera se muze podelat. A na fotaku je naprosto zbytecna. Vyskrtni to ze seznamu a myslim, ze se ti seznam rozroste o dalsi kousky, ktere jsou fajn jako fotaky a prdi na wi-fi. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wifi beru hlavně jako další berličku, abych vůbec fotil... Jde o to, že dřív jsem kolikrát ani nebyl schopen fotky z foťáku stáhnout, natož je probrat, roztřídit a promazat. Pokud se mi teď stahují fotky z telefonu "samy" na cloud, donutí me to je projít, promazat atd...

Prostě si od toho slibuju, že se s porizenyma fotkama bude dít něco víc :)

Asi je to blbost, ale zkušenost z dřívějšího "sekání fotek" taková je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Majk1: prosim te, mate me v tech tvych pozadavcich ta wi-fi. Prroc je to dulezite? Chces fotak nebo si skladas wi-fi hub? Jako nic proti, ale je to zbytecnej dalsi obvod a cip navic... cili jenom dalsi soucastka, ktera se muze podelat. A na fotaku je naprosto zbytecna. Vyskrtni to ze seznamu a myslim, ze se ti seznam rozroste o dalsi kousky, ktere jsou fajn jako fotaky a prdi na wi-fi. ;)

 

 

Wifi beru hlavně jako další berličku, abych vůbec fotil... Jde o to, že dřív jsem kolikrát ani nebyl schopen fotky z foťáku stáhnout, natož je probrat, roztřídit a promazat. Pokud se mi teď stahují fotky z telefonu "samy" na cloud, donutí me to je projít, promazat atd...

Prostě si od toho slibuju, že se s porizenyma fotkama bude dít něco víc :)

Asi je to blbost, ale zkušenost z dřívějšího "sekání fotek" taková je...

Hele rikal jsem si to samy, k cemu wifi ve fotaku... No a od ty doby co mam 6D si to nemuzu vynachvalit. Pres wifi se da pripojit tablet, na kterem udelam prohlidku fotek lip nez ve fotaku. A hlavne se da pripojit telefon. Krom moznosti stazeni fotek a odeslani (treba na forum :) ) umoznuje i dalkove ovladani fotaku. Takze je to prekvapive uizitecna funkce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to beru a chapu, Jakube. Fotim 25 let, s manzelkou mame 8 let fotograficke studio a posledni 4 roky digitalni fotografii vyucuji, tak o tom neco malo vim :) Jen rikam, ze jako kriterium vyberu je to naprosto zbytecne. Pokud to je tak nepostradatelna funkce, da se to vyresit i nasledne, treba pres eyefi nebo jinou pametovou kartu s bezdratem. Proste vyskrtnuti wifi ze seznamu ti da daleko vetsi manevrovaci prostor a vyber, tot vse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...