Přejít na obsah

výběr kvalitního kompaktu


Matthew

Doporučené příspěvky

Vypádá to, že Ricoh GR III je opravdu dobrý, nenašel jsem že by někdo prodával v CZ použitý...

 

bude to asi aj tym ze ricoh nepatri k mainstreamu.. v kazdom pripade su ricoh fotaky s GR systemom fakt namakane masiny. maju svoje muchy, ale kvalitou fotky sa im dari sliapat na krk entry-level zrkadlovkam. hlavne treba dat pozor na to, co chce clovek fotit lebo GRIII neni univerzalny kompakt ako G12-ka..
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavne treba dat pozor na to, co chce clovek fotit lebo GRIII neni univerzalny kompakt ako G12-ka..

 

Myslím, že s pevným ohniskem se toho dá vyfotit hodně a uni kompakty začínají na delších ohniscích stejně škobrtat, líbí se mi na něm světelnost, rozměry a vyváženost. Zápisník do kapsy s parádní kvalitou.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preferuji místo toto uvést model, ale věc názoru, až to vyhodí z toho eBay, už to nikdo nenajde... Ta srovnávací stránka je fajn, škoda že tebou navrhovaný přístroj je natolik starý, že mezi tím změnili ty testovací snímky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Preferuji místo toto uvést model, ale věc názoru, až to vyhodí z toho eBay, už to nikdo nenajde... Ta srovnávací stránka je fajn, škoda že tebou navrhovaný přístroj je natolik starý, že mezi tím změnili ty testovací snímky ;)

 

Mas i nemas pravdu. Premyslivy fotograf si nazev z linku najit muze, ale pro poradek je to FujiFilm FinePix F50fd.

Zmenili fotky? To je skoda. Ja ho kdysi porovnaval s G9 a zcela me nadchl.

 

edit:

P.S. Stejne mam pocit, ze slogan Bernarda "Svet se zblaznil" vcelku vystihuje realitu. Fuji udelala fotak, ktery se dal pozdeji poridit vcelku levne (startoval ale na cca 10 kKc), mel slusne parametry (napr. 1/1,6" cip), vyborne fotil, ale stejne se moc neprodaval. Snad proto, ze mel malo Mpx a nic moc design... :suicide_anim:

Upraveno uživatelem mikymik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

vybiram kompakt se zoomem a nejak se nemuzu rozhodnout. potrebuju slusny makro, vyklopnej displej a aspon 12ku zoom. zatim mam tyhle dva kandidaty, vic me laka ten panak, cemu byste dali prednost vy a proc?

 

http://eshop.fotolab.cz/product/digit-ln-kompakty/canon/canon-powershot-sx40-hs/

Posted Image

 

http://eshop.fotolab.cz/product/digit-ln-kompakty/panasonic/pnasonic-lumix-dmc-fz150/

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vybiram kompakt se zoomem a nejak se nemuzu rozhodnout. potrebuju slusny makro, vyklopnej displej a aspon 12ku zoom. zatim mam tyhle dva kandidaty, vic me laka ten panak, cemu byste dali prednost vy a proc?

 

Ahoj, osobne bych sel do toho Panaku... Stavis proti sobe prime konkurenty s prakticky stejnymi parametry, ale Panak ma optiku Leica, lepsi parametry pro video a hlavne co se tyka ovladani, ten hlavni otocny volic ti dovoli primo nastavit vice rezimu. Dost podstatne, kdyz chces neco rychle vyfotit, natocit, zapinam otocim koleckem, fotim... U Canonu je tam pres zakladni volic pouze par rezimu, potom musis na zadni stranu a ji t do menu...

Ale je to proste spis o pocitech,nez ze by byl jeden z nich vylozene lepsi/horsi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam G12ku a ta je supr, ale ted si musim vybrat neco k vanocum a protoze tak nejak nic nepotrebuju, tak si budu prat asi druhej fotak :) este me laka skocit do zrcadla, ale tam tak Nikon D5100 a lavne ja ze zrcadlem nikdy nefotil :( a nevim, jaky udelam makra se setovym objektivem. ja chci neco jednoduchyho na ovladani a at to dela slusny fotky, no..

Upraveno uživatelem sibirnaya
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud máš G12 a nedaří se ti udělat udělat makro fotku, t.j. vyfotit hodinky, tak bude asi chyba mezi spouští a objektem :smile_anim: Oba dva ultrazoomy, by ti suplovaly tu G12, tedy mimo těch koz...

V tom případě si kup zrcadlovku, se setovým objektivem makro vyfotíš, když se to naučíš :smile_anim: Až si budeš muset vybrat něco třeba k narozeninám, vybereš si nějaký ultra zoom objektiv, pak si uděláš radost s nějakým makro příslušenstvím a bude to perfektní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No každopádně fotíš lépe než já, tak nebudu nijak protestovat. 3/4 formát je něco, co mi nedá spát a pro amatéra asi dnes to nejlepší. Rozumné rozměry, podstatně větší čip, než u kompaktů, výkon blízko k zrcadlovkám. Cvak kompaktem, 28mm fix.

post-3780-011802800 1323167538.jpg

Upraveno uživatelem funf5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, něco vám řeknu. Focení mě baví, tedy, nemám na něj teď tolik času, ale přišel jsem na jednu věc. Fotografa nedělá vůbec nějaký objektiv, ani foťák. Důležité je světlo a trošku o tom něco nastudovat.

 

Měl jsem asi půl roku doma D7000, ano dynamický rozsah je výborný, tam je vidět značný posun oproti starším zrcdlovkám. To samé platí, když fotíte večer a udržíte delší čas na vyšší ISO a fotka není "zašuměná"- ale tím to končí. Co chci říci? I dnes bohatě stačí Nikon D40 s 6Megapixely, případně Canon 350D a nebo 400D, klidně i se seťákem. Je to pouze o tom zajít na jeden, dva fotokurzy, obětovat dva, tři litry do toho - než vyhazovat tisíce za nové těla a objektivy s vidinou toho, že fotky budou daleko lepší. H...o, nebudou.

 

Pokud to člověka neživí a focením se nepřiživuje a nevydělává na vybavení, je to úplně zbytečné. A teď pár ukázek z foťáku za cca 4500Kč. (D40)

 

( A taky byste neřekli, jak je důležité umět s Photošopem a nebo jiným editorem. Dneska nedělá fotografa fotografem výstup z foťáku, ale úprava v PC. Smutné, ale je to tak) Přizná to ale málo fotografů.

post-2202-037537500 1323169705.jpg

post-2202-043530700 1323169771.jpg

post-2202-034974000 1323169783.jpg

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já vám chlapi nevím. Zrcadlovkový čip do ruk někoho, kdo na to není připravený... Ze začátku přijde zděšení a pak je jen otázkou daného jedince, jestli s tím sekne nebo se to naučí používat.

A fotka s 300mm Zuikem bude a) v dané situaci nevyfotitelná z ruky, B) naopak toho bude ještě více neostrého c) fotograf bude až nepříjemně daleko od hodinek, ne nadarmo se většina produktovek fotí na ohniska 60-90mm po přepočtu na kinofilm. Odbíhat od foťáku na stativu abych si trošku pohnul s objektem focení je pruda.

Pro mě je jednoznačný vítěz kompakt, něco ve stylu LX5, S95 atd. Nebo zrcadlo od Nikonu, třeba ta D5100, má to otočný displej, pro focení makra úžasná výpomoc, seťák zváládá 1:3, což umí zhruba všecky seťáky, ale hlavně makro objektiv 40/2,8 od Nikonu stojí nový 6k Kč. Podobná situace je i u Sony. Ale v rámci dostupnosti a množství bazarových objektivů bych volil buď Nikon nebo Canon.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A s tím ohniskem to nechápu, Aldo. tahle fotka je focena makrovým objektivem Tamron 180mm, ženská stála ode mě asi 7-8metrů cca. Abych jí byl schopen vyfotit přesně to, co jsem chtěl, jsem musel jít až skoro do vedlejší místnosti. Většina fotek makra hodinek, se fotí 60-90kou, jak píše ggrand.

 

*prasklina na rtu tam zůstala schválně, nechtěl jsem více sterilní fotku.

post-2202-035742600 1323170220.jpg

Upraveno uživatelem Peta-Biker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alda: Už to je výřez, foceno z cca. 30 cm. Máš pravdu, že mít je celé ostré s tím krátkým ohniskem nejde...

 

Peta-Biker: Ano, pod to se podepíšu, kurz si chci dát, jen najít čas, spíš se vyskytovat aspoň měsíc v Čechách. A fotoshop je dnes opravdu základ, mám karádku a sestřenku, které obě fotí svatby, dětičky a podobně a nejvíc času stráví za PC. Půl dne focení na svatbě zhruba čtyři noci za PC...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pruser je, ze ja vazne asi trvam na otocnym displeji, a to ty maly bezzrcadla tusim nemaj :(

 

Jestli nemas nejakej limit na budgetu, tak Panasonic G2, pripadne GH2, mozna uz delaji i 3, nevim ted tak uplne presne.

Otocnej dotykovej displej, kterej je fajn pro zaostrovani (dotknes se tam, kde chces ostrit). Mam G1, to ma otocnej nedotykovej displej.

 

Akorat v setu s uz objektivem je to za cca 25K.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli nemas nejakej limit na budgetu, tak Panasonic G2, pripadne GH2, mozna uz delaji i 3, nevim ted tak uplne presne.

Otocnej dotykovej displej, kterej je fajn pro zaostrovani (dotknes se tam, kde chces ostrit). Mam G1, to ma otocnej nedotykovej displej.

 

Akorat v setu s uz objektivem je to za cca 25K.

 

limit nemam, ale tak nejak mi prijde zbytecny vyhazovat za druhej fotak pro neumetela co nema cas si s tim hrat a uz vubec to upravovat v pc pres 10. kdybych se fakt odhodlal do drazsich, tak vemu asi nikon D5100, ale furt ziju v domeni, ze zrcadlo neni pro me. ja na G12ce umim nastavit vyvazeni bily, iso, cas a clonu, a to je tak vsechno, co zvladnu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...