Přejít na obsah

Šatleny ke kapesním hodinkám


long

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 101
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

...

Viděl jsem i šatleny samostatné, které nejsou na řetízku a svým způsobem ho nahrazují. V tomto případě hodinky nebyly na řetízku, jen měly připojený šatlén, který koukal z kapsičky a umožňoval snadnější vyjmutí hodinek.

...

 

Tohle jsem si vždycky myslel (a pořád myslím) taky. Jen mě trochu znervózňuje, že jsem to zatím v reálu nikde neviděl. Tím v reálu míním dobové fotografie, staré filmy a pod. Pokud o nějakých víte, byl bych za ně moc rád ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl jsem to v reálu v Reykjavíku při návštěvě JS Watch. Přišel pán, přinesl Gilbertovi na opravu své cibule a měl na nich šatlén. Gilbert v tu chvíli začal šaškovat, zastrčil cibule do kapsy, šatlén mu čouhal ven a on se předváděl :)

Byli u toho další 3 kluci odsud. Fakt hezký zážitek, vidět, že přijde člověk z ulice a přinese na opravu své funkční cibule a má na nich dokonce šatlén.

Dobové fotky jsem nikdy nevyhledával, ale rád se po tom poohlédnu až budu u PC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý pes jiná ves. Smutná pozůstalost po mamince a jejich předcích a předcích předků. U nás se nic nevyhodí...

 

1. Dlouhý řetěz k jeptiškám, žlutý kov, cca 1910. Byl u prokazatelně čtrnáctikarátových zlatých noname dámských hodinek.

2. Řetěz se šatlénem/přívěskem, žlutý kov, kamínek neznámý, usazen v něčem, na čemž je cosi jako punc (pokud to slovy cimrmanů není nějaké svinstvo. Ani největší mou lupou nerozluštím...), odhad minimálně 20. léta, spíš asi starší.

3. Šatlén art deco, asi 30. léta? Zkoušel jsem nosit, kterak popsáno výše (hodinky v kapse, šatlén ven), ale vypadá to neskutečně hloupě. Nedivím se, že jste moc indicií tohoto oufitu nikdo nenašel.

4. Stříbrný řetěz s přívěskem, na kterém je, věřte nevěřte opravdický Karel Marx! Otčímův dědeček byl před 1. světovou válkou u sociální demokracie. Na půdě nacházím příslušné brožurky a tak asi i takové přívěsky tehdejší bratři/soudruzi pyšně nosili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Do třetice torzo obyčejného dukáťáku. Nejspíš jej zbastlil nějaký kutil z toho, co portmone v tu chvíli dala. Je to krásně vidět z různého stádia oleštěnosti jednotlivých mincí.

post-39877-0-50272500-1440765586_thumb.jpg

post-39877-0-29783000-1440765624_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Stalin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda Stline, ten se lvíčkama se mi moc líbí. :eek:

 

Taky se trochu pochlubím novou akvizicí, mám dva nové řetízky s mincemi - obojí stříbro, obojí Rakausko - pozor ještě né Rakousko - Uhersko. Ten první kus je zajímavej tím - že na jedné minci je císař František I a na druhé František II a přitom je to ten stejnej pán. Na druhé je nádhernej tolar s M.T.

post-24831-0-96732000-1441039239_thumb.jpg

post-24831-0-42731500-1441039269_thumb.jpg

post-24831-0-92068300-1441039293_thumb.jpg

post-24831-0-98146800-1441039325_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Díky za pochvalu. Pro náš znak ve staré podobě mám slabost, není jich nikdy dost ;)

Ještě mám někde nafocený prvoválečný dukáťák z Ruska, který máme vystavený u nás na chalupě v muzeu, ale nemůžu to najít. Jakmile se to podaří, hned ho sem šupnu.

Ty Tvoji Rakušáci vypadají krásně robustně. Něco takového když by Ti vypadlo z kapsy, tak to musí rozbít dlažbu! To mám rád!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Sláva, tak už jsem ho našel!

Jedná se s největší pravděpodobností o suvenýr ruského legionáře. Není vyloučená ani možnost, že by šlo o r.-u. zajatce české národnosti, ale ti se většinou nedostali až na Sibiř a vraceli se ze zajetí dříve než roku 1919, ale kdo ví...

 

post-39877-0-02687900-1446301538_thumb.jpg

post-39877-0-15158100-1446301594_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Zdravím,

tak přidám také jednu položku. Nejedná se o žádný zázrak a navíce o něm nedokáži mnoho navyprávět. Jedná se o anglickou práci cca 1870?? (jen naprosto nefundovaný odhad). Řetěz má na délku 22,7 cm, váží 13,5g a je celkově pozlacen. Pokud někdo znalejší bude schopen sdělit další informace, budu jedině rád. :)

 

s-l1600b.jpg?ver=0

s-l1600a.jpg?ver=0

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak tady taky jeden "přívěšek" ke kapesním hodinkám (ruské mince 5 až 50 kopějek z let 1910 až 1914) z pražského "Blešáku" po vyčištění (možná až moc nablejskání) a doplnění dvou chybějících spojovacích kroužků.

post-19465-0-32561100-1468011777_thumb.jpg

post-19465-0-21870200-1468011792_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...