Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Věděli jste, že se v Indii vyrábějí hodinky? Průměr ocelového pouzdra je 35 mm, číselník v kombinaci vystouplých indexů a potisku, sedmnáctikamenovej stroj na ruční nátah..

Řekl bych, že je to výrobek hodně podobný našim primkám z osmdesátých let, tedy až na materiál pouzdra - ten mají indiáni lepší.

post-953-095093100 1312669020.jpg

post-953-076967900 1312669021.jpg

post-953-056811700 1312669022.jpg

post-953-056105300 1312669023.jpg

post-953-068309300 1312669025.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobry ulovky, toljo. strojek je de facto citizen - japonci dodali do indie komplet zarizeni, vsechny technologie vc. know how. nekdy v padesatych letech, uz si nepamatuji. v indii jsou k mani za zhruba stejny peniz, za jaky se u nas prodavaly kdysi primky (do 500 Kc). hmt je takova lidova firma... vzdycky napr. vyrabeli verzi hodinek pro slepce (otviraci sklo a na pohmat identifikovatelne indexy) a to za stejne male penize jako ostatni hodinky. asi pred rokem a pul se dostali na buben. firma je v krachu a hodinky uz nevyrabi. na webu je jeste maji ale podle mych informaci jsou to doprodeje. hodinarska cast firmy hmt je (snad jen docasne) zavrena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Tada

Paráda... Tu ocel vysvětlují klimatické podmínky v zemi - si myslím, že v tropickém prostředí by nějaká chromovaná mosaz docela brzo vzala za své...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"HMT CHIMAR pár fotek hodinek z Indie"

 

Nemělo by být v názvu tématu "... CHINAR", viz ciferník. ;)

 

Ale jistě pane dokonalý. Číst moc neumím, zato hodinek mám plná šuplata a trezor...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Témata neplevelím, neptám se na to, co se tu dá vyhledat, příspěvky nenaháním, nevkládám "gigamega" obrázky, snad i slušný jsem k druhým, přesto jsem setřen. Děkuji.

 

A za tento vyjímečný plevel se omlouvám.

Upraveno uživatelem digitalnick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Dobry.

 

 

Jedny mam, ty co nazacatku postoval Tolja, tikaji nahlas a na ruce i pres decentni velikost vypadaji fakt dobre. Asi moje nejnositelnejsi vintage, po Prim TV automatech. Jen jsem mladym kolegum v byvale praci jednou horko tezko vysvetloval ten list travy na cifru:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky :smile_anim:,

tyhle konkrétně jsem vydražil za necelých 13 GBP. Mrkni na íbej, je jich tam spousta a někteří prodejci mají poštovné z Indie zdarma. Za tu cenu uvažuji o ještě jedněch HMT military do zásoby.

 

Jinak tyhle mají průměr pouzdra 36mm bez korunky...

Přeji pěkný večer, Kuba

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky :smile_anim:,

tyhle konkrétně jsem vydražil za necelých 13 GBP. Mrkni na íbej, je jich tam spousta a někteří prodejci mají poštovné z Indie zdarma. Za tu cenu uvažuji o ještě jedněch HMT military do zásoby.

 

Jinak tyhle mají průměr pouzdra 36mm bez korunky...

Přeji pěkný večer, Kuba

 

Kubo, dík za info, kdybys uvažoval ještě o nějaké podobné koupi, klidně napiš, připojil bych se ( nemám zkušenosti z cizích nákupních serverů, což při mé víc než chatrné jazykové výbavě není nic k divení ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...