Přejít na obsah

Necekany prirustek


Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny.

 

Koupi hodinek jsem zvazoval uz hodne dlouhou dobu, ale porad si nebyl jisty, jestli je ta prava chvile (ta je vzdycky, ale prece...). Vzhledem k pozadavkum na jejich pouziti jsem nakonec upustil od Omega Seamaster Aqua Terra a dal pokracoval v premysleni, co bude nejlepe vyhovovat mym narokum. (duvod byl utopeni G shocku G 1000D minuly tyden pri potapeni, kdy jsem pochopil ze utopit treba Omegy by me hodne mrzelo). Omylem jsem vcera zavital do hodinarstvi, kde jsem okamzite zaregistroval Tag Heuer Link Calibre 7 Advanced GMT. Vedel jsem, ze to byl jeden z kandidatu na viteze. Ale po prvnim zacvaknuti tahu uz nebylo cesty zpet :)

 

Prikladam zatim jen jedno foto co jsem narychlo poridil mobilem.

 

Co ale muzu po necelm dni noseni rict, ze to bylo nejlepsi rozhodnuti jake jsem mohl udelat...

post-8287-064925700 1312883995.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blahopřeji k novým hodinkám!

 

Rád bych se tě zeptal na ty utopené G-shock G1000D. Můžeš to prosím nějak více rozvinout? To utopení znamená, že ti za A) uplavaly nebo za B), že se voda dostala dovniř?

 

V případě, že B) je správně, šlo jen o jen vlhkost uvnitř/zamlžení nebo kompletní zatopení? Dělám si takový malý průzkum odolnosti hodinek, a tak bych se tě rád zeptal na další detaily z provozu. Například jak byly ty hodinky staré, otevíral je předtím už někdo, co bylo přesněji to potápění, dával jsi jim zabrat častěji (voda, sauna, potápění, sjezd na biku, zbíječka, sekání dřeva,..., výlety do velehor, pouští, ...)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Utopena ve smyslu vratil jsem se z ponoru a divil se, ze jsem pod vodou nebyl moc dlouho (zastavil se cas). Na slunicku se do par miut orosilo sklicko zevnitr a hodinky jsou proste mrtve bez reakce. Cim to ale byt mohlo, ze jsem musel zmacknout nektere z tlacitek, protoze se zasekly s ukazatelem na ALM (nastaveni budiku).

 

Gcka jsem koupil pred cca 3 roky na letisti v Londyne. Podle toho co mi rekl v podstate kazdy, kdyz jsem tehdy hledal hodinky ktere preziji vse vcetne me jsem se pro ne rozhodl pred Sinn Arktis a Ball Hydrocarbon (vim ze to zni hodne divne takovy skok, ale na to na co jsem hodinky chtel by jich vazne byla skoda).

 

Takze Gcka se mnou jezdila downhill, potapeni s pristrojem, lezeni kamkoliv se jen vylezt da, plavani, snorchlovani, sauna, atd atd. V podstate za ty 3 roky slouzily vic nez dost.

 

Mel jsem s nimi jednou problem, kdyz mi praskla stezejka hned ta prvni a nejpevnejsi. Problem najit stejnou (specialni rozmer) byl docela velky. Pokud vim, tak hodinky nikdy otevrene nebyly.

 

Takze rozhodne nerikam, ze nic nevydrzi, urcite je chyba na me strane. Pokud by sly opravit, bylo by to fajn. Pokud ne, koupim si dalsi Gcka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze rozhodne nerikam, ze nic nevydrzi, urcite je chyba na me strane. Pokud by sly opravit, bylo by to fajn. Pokud ne, koupim si dalsi Gcka :)

 

Díky za odpověďi. :notworthy:

 

Mohu se ze zvědavosti zeptat, jak hluboké přístrojové ponory?

 

A přestože G-shock jsou velmi odolná značka hodinek, tak jak píše nAscA, tak i u nich je znát určitá specializace na některé specifické podmínky nebo outdoorové aktivity (extra vytuněné řady Frogman, Riseman, Mudman, Gulfman). Ono vybrat ty nejlepší je "velká věda" a pro tvůj široký záběr aktivit to rozhodně nebude jednoduché. Skalní příznvci značky by asi řekli, že jen jedny Géčka to nevyřeší. :guitar:

 

Pokud ale budeš chtít při příští nákupu zohlednit právě voděodolnost pro přístrojové potápění, tak v géčkách je řada Frogman jasným lídrem. Mají totiž kvalifikaci jako profi-potápky (dle normy ISO 6425) a skutečně 200m u nich znamená až 200 metrů vodního sloupce při ponoru. Proto mají na zadním víku nápisy jako "Diver's Watch 200m" nebo varovní, že je má otevírat pouze autorizovaný servis CASIO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se tyka ponoru, tak jsem nebyl vice nez do 20m. Proto jsem si je vzal, protoze jsem si nebral ty videohry jak bylo receno :)

 

Kazdopadne si ale poridim vicero Gcek, abych jim nedelal takova prikori. Momentalne ale doufam, ze Linky budou sekundovat pri vetsine z mych aktivit. Docela me zajima jak to preziji...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, že pro mne 2 překvapení.

 

1) Krásné Tag Heuer a VELIKÁ GRATULACE

2) měl jsem dlouho za to že Géčka vydrží skoro ůplně vše a 20 metrů je nic (nebouchl jsi s nimi dole o kámen ????) tlačítko by jinak muselo nemocné již z minula, tedy z tvých předchozích outdoorových aktivit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

komu: Mathauscz

 

Radši si přečti celé toto vlákno. :speak_cool: TAG Heuer a outdoorový životní styl - úplně přesně zapadáš do profilu. :smile_anim: Mohlo by tam být pár užitečných infromací, jak prodloužit život tvých TH a co dělat, když se jim něco stane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, že pro mne 2 překvapení.

 

1) Krásné Tag Heuer a VELIKÁ GRATULACE

2) měl jsem dlouho za to že Géčka vydrží skoro ůplně vše a 20 metrů je nic (nebouchl jsi s nimi dole o kámen ????) tlačítko by jinak muselo nemocné již z minula, tedy z tvých předchozích outdoorových aktivit.

 

Prave proto jsem psal, ze se nastaveni zaseklo na ALM (tam se rucka pohne jen po zmacknuti pro nastaveni alarmu). Takze bud jsem to takto mel a pak se projevily nasledky meho predchoziho (drsnejsiho) pouzivani hodinek, nebo jsem mohl nekde nevedomky zmacknout tlacitko. Kazdopadne si myslim, chyba neni na strane hodinek, ale na me...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Tak s davno necekane prirustku se dnes stal necekany.... Vykradene auto a v tasce v kufru schovane hodinky... Neberu si je sebou do fitka, aby mi je nekdo neukradl, tak mi je ukradli v aute s hromadou dalsich veci... Tak prosim vsechny zde pritomne, kdybyste je nekde zahledli, dejte prosim vedet.... seriove cislo je EWQ9961.

 

Vsem dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda to naštve. já si je ve fitku dávám do schránek u recepce a tam za to ručí provozovatel takže npřípadná škoda by šla na ně ale je pravda že uplně dobře se necítím že tam leží o samotě. jinak nevím odkud jsi ale doporučuju objehnout zastavárny v okolí. kamarádovi ukradli kolo a našel ho hned v druhé zastavárně kam se šel podívat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj.

 

Ted mi to reklo více lidí, ať mrknu do zastaváren. Takže si zítra vezmu půlden volno a oběhnu, co je v okolí... třeba najdu i ten ntbk, foťák, pastelky od Parker, atd....

teda to naštve. já si je ve fitku dávám do schránek u recepce a tam za to ručí provozovatel takže npřípadná škoda by šla na ně ale je pravda že uplně dobře se necítím že tam leží o samotě. jinak nevím odkud jsi ale doporučuju objehnout zastavárny v okolí. kamarádovi ukradli kolo a našel ho hned v druhé zastavárně kam se šel podívat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...