Přejít na obsah

Moonwatch - prakticnost


klobadysek

Doporučené příspěvky

Tak se vas ptam, majitelu soucasnych ci byvalych: Vyhovovaly ci vyhovuji vam Moony jako hodinky na kazdy den? Nebo to jsou hodinky "jen do sbirky" - bez slusne vodotesnosti, data, s krehkym sklickem, s potrebou pravidelneho natahu nepohodlne malou korunkou a podobne? Dovedu si predstavit, ze se Speedy jako bezne hodinky nekde pred 30 - 40 lety nosily. Ale za tu dobu jsme jako civilizace zpohodlneli, ja je na ruce nevidel u nikoho -a ze jich po svete koluje!

Jeste nez se definitivne rozhodnu: Do dnesniho dne jsem vzdy mel hodinky vodotesne, s odolnymi sklicky, automaty, nebo bezbateriovy kvarz. Nedovedl jsem si predstavit, ze bych nemel hodinky bez datumu, nebo je nemel vzdy pripravene k pouziti (Winder to resi u automatu). Ale casem jsem dospel k osviceni, ze mechanicke hodinky pro mne davaji smysl i se svou v principu zastaralou technologii jen tehdy, kdyz prinaseji neco navic - nejakou "heritage" (cesky dedictvi, odkaz).

Budu vdecny za prispevky vsem kteri s temito hodinkami maji dlouhodebejsi zkusenost. Nazory lidi, co je nikdy nevlastnili, nejsou relevantni.

 

edit pravopis

Upraveno uživatelem klobadysek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já nosím Speedy každý den, ale v podstatě pouze do kanceláře, na koženém řemenu, takže jako oblekovky. Mechanický nátah mi dokonce vyhovuje více než automaty, protože nemám vrtič. Takže když je nemám na ruce, stačí natáhnout a mám 2 dny klid. Nosím 45 let starý vintage model 105.012. Pro "volný čas" však volím jiné hodinky, většinou na tahu, vodotěsné. Takže kdybys chtěl Speedy jako jediné hodinky na každodenní nošení, asi bych doporučil safírový sendvič 3573.50.00 i kvůli hesalitu, ten se poškrábe velice snadnou a 3573 tohle řeší safírem a taky mají 100m vodotěsnost. Co se týká pohodlí, tak Speedy pouzdro je vynikající, na zápěstí 18cm je 41.5mm akorát, jsou nízké, nepřekážejí, i ten tah je velice pohodlný. Tak asi tak. A věř, že s tímhle modelem mám veliké zkušenosti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl moony 3576.50.00 s datem (a s měsíční fází) - bez data bych hodinky na každodenní nošení mít nemohl (z hlavy datum většinou nevím), proto jsem i vybral tyto "trochu nepravé" moony.

Hesalit mi tak nějak vadí obecně, mám rád naleštěný hodinky bez rizika šrámů a bez nutnosti každoročního leštění. Hesalit si dovedu představit na oblekovky na řemenu, u hodinek na tahu, ze kterých mám celkově "festovní" pocit, ho prostě neberu (přijde mi to jak plátěná střecha na tanku). Na milost bych hesalit vzal jen na starších moonech koupených na kůži.

Vodotěsnost mi nevadila, na běžný městský život (pocení, mytí rukou, déšť) je dostačující. Navíc takhle drahý hodinky šetřím.

 

Ruční nátah je určitě nepohodlnost a kór u hodinek na denní nošení, ale já to bral jako daň za autentičnost kalibru a krásný průhled.

 

Závěr: po tom všem, co jsem měl, můžu říct, že můnvoče s dablsafírem a datem byly jedny z pěti hodinek, který bych si jako doživotní a každodenní uměl představit. Byly bezvadně pohodlný, legendární, rozpoznatelný a přitom nenápadný.

 

edit: odkaz http://www.omegawatches.com/gents/speedmaster/professional/35765000

 

edit2: důkaz že fakt nekecám o své spokojenosti je ten, že momentálně jsem skončil u hodinek v podobné konfiguraci - čitelný chronograf s bílými ručkami na skoročerném ciferníku s WR 60m

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 40 let stare moony po servisu a nevidim duvod je bezne nenosit, 50m WR staci na bezne noseni, korunka je velka dost, natahovani je ritual. Nosim je jen obcas pac je stridam s ostatnima dle nalady a typu akce na kterou se chystam, ale dokazu si je predstavit jako jedine hodinky na bezne noseni, na dovolenou k mori jasne nejake potapky spis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mě ruční nátah nevadil, jak je psáno výše byl to rituál, ze začátku se mi ale stalo, že jsem vyjel na poradu do Prahy asi o 45 min. později, protože ačkoli jsem vstal na čas podle mobilu, nasadil si po očistě moony, které se asi 5min. na to zastavily, ranní s...í, kávička, čas dobrý ještě rychle přelouskat chronomag a už to bylo. Druhým problémem bylo, že jsem občas vzal futra, protože jsem měl pocit, že na ruce nic nemám. Vzpomínám na ně ale rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, já nosím Speedy každý den, ale v podstatě pouze do kanceláře, na koženém řemenu, takže jako oblekovky. Mechanický nátah mi dokonce vyhovuje více než automaty, protože nemám vrtič. Takže když je nemám na ruce, stačí natáhnout a mám 2 dny klid. Nosím 45 let starý vintage model 105.012. Pro "volný čas" však volím jiné hodinky, většinou na tahu, vodotěsné. Takže kdybys chtěl Speedy jako jediné hodinky na každodenní nošení, asi bych doporučil safírový sendvič 3573.50.00 i kvůli hesalitu, ten se poškrábe velice snadnou a 3573 tohle řeší safírem a taky mají 100m vodotěsnost. Co se týká pohodlí, tak Speedy pouzdro je vynikající, na zápěstí 18cm je 41.5mm akorát, jsou nízké, nepřekážejí, i ten tah je velice pohodlný. Tak asi tak. A věř, že s tímhle modelem mám veliké zkušenosti :)

 

Dekuji za odpoved. Jedine hodinky to pro mne nebudou, ale velmi pravdepodobne jedine "drahe" - pokud se pro ne rozhodnu, Seamastery budou muset jit. Safir nechci a uz vubec ne sendvic - pruhled zezadu na ultimatnich toolwatch podle mne nema co delat. Druhotne to vyrazne zvysuje cenu ale porad to jsou ty same hodinky. Na ruce jsem je parkarat mel, velikostne jsou na tom podobne jako moje soucasny hodinky a na ruce sedi pekne.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závěr: po tom všem, co jsem měl, můžu říct, že můnvoče s dablsafírem a datem byly jedny z pěti hodinek, který bych si jako doživotní a každodenní uměl představit. Byly bezvadně pohodlný, legendární, rozpoznatelný a přitom nenápadný.

 

Dekuji za post. Prave ze pro mne se vsechno toci kolem modelu 3570.50.00 a jeho starsich inkarnaci. Bud ten, nebo zadny. Autenticnost, alespon designova a az archaicke technologie ktere se osvecily. Dnes, po svych zkusenostech, bych ani nic nechtel mit do cineni s koaxialem. Tu nenapadnost kvituju.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná trochu záleží na Tvé profesi a s jakým prostředím hodinky přijdou nejčastěji do styku. Já mám moonwatche terpve 2 měsíce a nadšení zatím neopadá, nosím téměř každý den - mám kancelářskou práci. Pohodlné a na kůži lehké, v pohodě se vejdou pod manžetu košile, datumu jsem se ze začátku bál, ale zvykl jsem si....stejně celý den čučím do počítače kde ho mám na liště. Hesalit není taková tragédie, bude to chtít jednou za rok přeleštit, ale čekal jsem to i horší. Na druhou stranu je pravda, že se je snažím šetřit a dávat na ně pozor, přece jen to nejsou otloukánky za 3tis. K bazénu a na sport beru Orient Big Mako nebo G-shocky. Manuální nátah mi zatím vyhovuje víc jak automat protože nemám winder a takhle si hodinky můžu natáhnout kdy chci. Když je o víkendu nenosím, v sobotu ráno je natáhnu a vydrží až do pondělí než jdu do práce. Neměl jsem předtím žádné automaty, takže jsem si rovnou zvykl natáhnout každé ráno než je dám na ruku a nemám s tím problém. Když jsi zmínil natahování malou korunkou, trochu s tím souhlasím...korunka je opravdu dost utopená v ochranných ramínkách a zeshora přes ni ještě trochu přesahuje rámeček lunety, takže tady bych měl výhrady, dovedl bych si představit pohodlnější natahování, ale není to tragédie.

 

Ještě bych se zastavil u přenosti, kupoval jsem zánovní, bylo vidět že byly otevřené asi kvůli regulaci a od prvního seřízení času před 2 měsíci když jsem je koupil jsem na čas nesáhnul a právě ted jdou +2 sekundy. Vysledoval jsem, že přes den 1-2 sekundy ztratí a přes noc korunkou nahoru cca 2 sekundy naberou, naprosto perfektní přesnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 40 let stare moony po servisu a nevidim duvod je bezne nenosit, 50m WR staci na bezne noseni, korunka je velka dost, natahovani je ritual. Nosim je jen obcas pac je stridam s ostatnima dle nalady a typu akce na kterou se chystam, ale dokazu si je predstavit jako jedine hodinky na bezne noseni, na dovolenou k mori jasne nejake potapky spis.

 

Super. Me ta korunka v obchode pripadala takova nizka a pomerne tezko se s ni otacelo - rozchodi se to, nebo to ma co delat s tesnenim?

 

Potvrzuju, nosím 3573.50 a vím, že tohle jsou hodinky, který nikdy z domu nepůjdou. Naprosto ultimátní hodinky ke všem příležitostem, k tomu ten příběh, prostě ikona.

 

Dekuji.

 

Osobně mě ruční nátah nevadil, jak je psáno výše byl to rituál, ze začátku se mi ale stalo, že jsem vyjel na poradu do Prahy asi o 45 min. později, protože ačkoli jsem vstal na čas podle mobilu, nasadil si po očistě moony, které se asi 5min. na to zastavily, ranní s...í, kávička, čas dobrý ještě rychle přelouskat chronomag a už to bylo. Druhým problémem bylo, že jsem občas vzal futra, protože jsem měl pocit, že na ruce nic nemám. Vzpomínám na ně ale rád.

 

To natahovani si clovek asi musi zvyknout. Ja to nikdy v zivote delat nemusel a tak me zajimalo jak to vidi ostatni uzivatele. Mimochodem, smim se zeptat, cim te legenda omrzela, ze uz ji nevlastnis?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jestli ještě můžu k tomu vyběru. Měl jsem 3570.50 i 3573.50. Ano, je tam nárůst cenový, ano, je tam průhled a nejsou to ty "pravé" Moony... Nicméně, hesalit se fakt poškrábe hned, navíc, ten krásný stroj je škoda mít zavřený... Z toho důvodu u mne padl výběr na 3573.50 a nelituju toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autenticnost, alespon designova a az archaicke technologie ktere se osvecily. Dnes, po svych zkusenostech, bych ani nic nechtel mit do cineni s koaxialem.

 

Pozor, model o kterém jsem psal, má standardní manuální rhodiovanou Lemanii navíc bez plastu. Není to tak úplný odklon jako Speedmaster automatic.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jestli ještě můžu k tomu vyběru. Měl jsem 3570.50 i 3573.50. Ano, je tam nárůst cenový, ano, je tam průhled a nejsou to ty "pravé" Moony... Nicméně, hesalit se fakt poškrábe hned, navíc, ten krásný stroj je škoda mít zavřený... Z toho důvodu u mne padl výběr na 3573.50 a nelituju toho.

 

Omega by chtela za vymenu rozbiteho safiru ranec a a pri mem stesti...

Jak jsem psal vyse (bez toho abych ti kritizoval vyber) pruhled prave na tehle hodinkach podle mne nema co delat. Mimo to jsem z toho cumeni ze spodu uz vyrostl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To natahovani si clovek asi musi zvyknout. Ja to nikdy v zivote delat nemusel a tak me zajimalo jak to vidi ostatni uzivatele. Mimochodem, smim se zeptat, cim te legenda omrzela, ze uz ji nevlastnis?

 

je to jednoduché, chronopromiskuita :), po splašeném počátečním období se držím zásady dvou hodinek, max. občas tří, a protože jedny musí být PAM, druhé se musí točit, jsem spíše potápkový typ, nesundávam hodinky do vody, takže druhé musí být ultimativní potápky nebo aspoň hodinky s dobrou WR, takže přišlo léto a moony musely pryč a jejich místo tenkrát zaujaly doxy, ty už jsou taky pryč... no je to furt dokola... ale jednou se k nim zase vrátím, jsou dokonalé. Upraveno uživatelem tombed
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moony mám teprve třetí měsíc (asi), ale z ruky je dávám jen velice nerad. Je teda pravda, že nedřu v lomu, ale sedím většinou v autě nebo v kanceláři. Nátah je rituál, korunka jde ztuha a zatím (po 3-4 měsících) se nerozchodila, jde pořád stejně ztuha. Asi to bude těsnění. Utopená je, natahuje se hůř, ale přežil jsem to stejně jako nepřítomnost datumu. Sklíčko jsem vzal párkrát o zeď, škrábance naštěstí minimální, navíc zaručeně půjdou rozleštit Tempo pastou, co má doma.

 

Jinak je to můj splněný sen, měním za jiné jen na víkend, kdy jsem trochu aktivní se synem. Koupil jsem jim teď originál flipovou sponu, řeším pásek a do budoucna (až vyprší blue dot záruka) asi taky průhled. Pokud se něco jo nestane, nikdy je neprodám a jednou je dostane syn. A myslím, že pořád půjdou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jednoduché, chronopromiskuita :), po splašeném počátečním období se držím zásady dvou hodinek, max. občas tří, a protože jedny musí být PAM, druhé se musí točit, jsem spíše potápkový typ, nesundávam hodinky do vody, takže druhé musí být ultimativní potápky nebo aspoň hodinky s dobrou WR, takže přišlo léto a moony musely pryč a jejich místo tenkrát zaujaly doxy, ty už jsou taky pryč... no je to furt dokola... ale jednou se k nim zase vrátím, jsou dokonalé.

 

A ja si vzdycky myslel ze PAM jsou ultimativni potapky. :wheelchair:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nátah je rituál, korunka jde ztuha a zatím (po 3-4 měsících) se nerozchodila, jde pořád stejně ztuha. Asi to bude těsnění. Utopená je, natahuje se hůř, ale přežil jsem to stejně jako nepřítomnost datumu. Sklíčko jsem vzal párkrát o zeď, škrábance naštěstí minimální, navíc zaručeně půjdou rozleštit Tempo pastou, co má doma.

 

Teda me menili vse od pera pres osu natahu, korunku a tu nalisovanou vodici trubicku v pouzdru, takze by to melo byt stejne jako u novych hodinek a jde to natahovat v pohode i kdy je mam na ruce. Treba pouzivat spis ukazovacek a palec mit jen oprenej... nicmene pokud je to u vas jen vec tesneni, tak casem se to bude zlepsovat snad. Hesalit bych vubec neresil, jde snadno rozlestit i z dost hlubokych vrypu, navic stoji par set. Vic si je treba davat majzla na lunetu, ktera stoji cca 3 tisice...

 

Souhlasim s psychickym blokem si je brat do vody.. Proste i kdym mam tlakovou zkousku, tak moony se mnou plavat nechodi, navic je mam na kuzi..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na rovinu je tu psychologickocenový blok brát je do vody...:(

 

si pose.ra :)

 

k tematu, mel jsem alasky, ale jako pate hodinky a nosil je jednou za dva mesice, natahovani na howno, nastavovani rucek taky, ta korunka je mala a jen ji vytahnout byl porod, vzdy jsem si ponicil lak na nehtech ... sklo jsem neposkrabal, bo jsem je nenosil, datum me nechybel, bo jsem je nenosil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...