Přejít na obsah

Moonwatch - prakticnost


klobadysek

Doporučené příspěvky

Dnes jsem leštící pastou přejel svoje Moonwatche z roku 1971 ... minuta leštění a hesalit je jako nový :)

Jen pro zajímavost, z jakého důvodu jsi se rozhodl pustit funglovky a nechat 71? 

Se těším, ještě jeden dotaz, vteřinovka nemá hacking?

Nemá a předem gratuluji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pro zajímavost, z jakého důvodu jsi se rozhodl pustit funglovky a nechat 71? 

Nemá a předem gratuluji.

Nepouštím je ... jak jsem psal v inzerátu, funglovky mám dvoje :) Takže s vintážkami vlastně troje ... a jedny nový a jedny starý mi asi stačí :D Já jsem totiž ty starý dlouho sháněl a nakonec jsem sehnal přesně z roku 1971, včetně tahu, řemenu, krabičky a extraktu s Omegy, kde je přesně ten datum co jsem chtěl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Jarret, na ty tvy 1971 jsem zvedavej, uz ses nekde chlubil fotkama? Na jaky datum ses fixovanej? Jestli se ti podarilo sehnat moony presne s datem tvyho narozeni, tak to klobouk dolu :)

Něco je zde http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/64808-jaká-chrona-60-80-léta-máte-právě-na-ruce/page-499#entry2008868

 

No a já jsem 10.11. takže jsem vlastně byl už na cestě :)

Upraveno uživatelem Jarett
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Chlapi, jaké máte, prosím, stěžejky na svých Speedmasterech? Ty s tou drážkou na vnější trubičce, nebo bez? Šel jsem si nechat zkrátit tah do Hodinky-365 a mám takový pocit, že mi je pan hodinář vyměnil za neoriginální. 

Které? Já tam mám momentálně A.

 

A)

s-l225.jpg

 

 

B)

s-l225.jpg

Upraveno uživatelem Fade
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mezitím, než tady kdokoliv odpověděl jsem zjistil, že tam mám opravdu neoriginální kousky. Po domluvě s firmou to budeme řešit v pondělí osobně a uvidí se. Nejde mi o žádnou slevu nebo bůh ví co, jak jsi mě nařkl, ale pouze o princip a o to, abych dostal své zpátky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasne, spravne je to za B. A taky originaly u AD stoji 50-100Kc za ks, asi jak se vyspi (nekolikrat osobni zkusenost u AD), takze tyhle neorigo za 20CZK - te kamo hrube okradli ;)

Víš, já jsem viděl akorát ceny za balíček 10ks za 1500 atd. Už mi běhal mráz po zádech, že budu muset objednat celý balíček, a to se mi zrovna nechtělo :D

 

Každopádně, dnes jsem byl v Hodinky 365, řekl co se stalo, slečna odešla dozadu a vrátila se za 2 minuty s mými stěžejkami. Vysvětlení jsem nedostal, ale stěžejky mám doma.

 

 

Bohužel, zjistil jsem, že nejdou stlačit tak, aby tam šel nasadit origo tah. Mám u sebe ještě jedny stěžejky od Omegy pro 20mm a ty jsou o kousíček kratší a tah tam s nimi jde úplně sám a hladce. Bohužel nejsou moje, takže budu muset asi koupit nové tak i tak.

Někdo nějaká zkušenost s délkou stěžejek?

 

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco pro zasmání ohledně AD a originálních stěžejek...

Koupil jsem na mé Omegy originální u Dušáka, po pár měsících jsem pak hodinky dával na servis ve Vídni.

Vrátily se mi po kompletním servisu a mezi vrácenými díly byly i ty stěžejky. Říkal jsem si fajn, mám nové na hodinkách a tyto "staré" jako rezervu.

Po pár týdnech jsem u hodináře nechával prohazovat tah a on povídá: Co to tam máte za krátké stěžejky, vždyť Vám vypadnou ....

Upraveno uživatelem Mareka01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze ty puvodni origo stezejky tam ted nejdou nasadit? No tak asi proto tam dali ty neoriginalni? Je to nejakej slozitej pripad, a pritom takova blbost :)

Kup si u AD origo stezejky, objednavej dle ref. hodinek, ne ref. tahu/pasku a budeme mit vsichni pokoj ;)

Ano, ty původní jsou o kousíček delší a nejde s nimi tah nasadit. Do hodinek ale pasují v pohodě, protože jdou nasadit lehce šikmo, což tah nedovoluje. U AD jsem byl dnes, ale musí to být AD, který dělá i servis, takže Dušák, protože stěžejky prý nejdou jen tak koupit. 

 

Hele, všichni pokoj od mých dotazů? Nebo jak to mám chápat? To se to tady tak liší od Seiko sekce ve které jsem doteď byl? Tam bylo dobrým zvykem se zeptat když něco nevím a ostatní normálně bez poznámek odpověděli, nebo se nestarali. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na dotazy se odpovida furt, ale mit to ve statutu a pak tim jeste zaplacat pul strany temata prakticnosti Moonu mi (a asi nejen mne) proste prijde dost... ehm neprakticke? Zas aspon ti treba dojde ze chybama se clovek uci, priste pujdes rovnou k Dusakovi a budeme mit klid vsici. ;)

PS: a taky furt plati prislovi o opicce a bananech co by slo aplikovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, kdyby to tady admin nepromazal, šlo by vidět, že to tady zaplácali akorát lidé, kteří mi nic neporadili, nemluvili k věci a jen potřebovali sdělit jak moc je to omezuje. A co se týče mého statusu, to je čistě mé místo k vyjádření, tak to tady nemotejme. 

 

Ale OK, už nic víc nepotřebuju vědět a budu se věnovat samostudiu a občas sem akorát hodím velice přínosnou fotku jak mám své hodinky na ruce, místo podnícení k diskuzi. 

 

Já jsem třeba dodnes nevěděl, že by dávala Omega více druhů stěžejek k jedněm hodinkám a už vůbec mě nenapadlo, že by k tahu byly jiné než ke kůži, či k natu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem ty hodinky na natu a tah byl bokem. Podle zdejšího prodejce to jsou originální stěžejky co tam byly od začátku, normálně z balení. Tah jsem měnil na velkém množství hodinek a pokaždé v pohodě. Když jsem tam zkoušel kratší Omega stěžejky zdejšího člena, šlo to úplně jednoduše jako u všech ostatních hodinek. 

Upraveno uživatelem Fade
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pochopil jsem to úplně stejně, bo kolega psal, že si šel nechat zkrátit tah a pak (tím) to celé začalo...

Ach so, (zkracovaný) tah nebyl na hodinkách, tak je to tedy... :wallbash:

Upraveno uživatelem colommbo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem ty hodinky na natu a tah byl bokem. Podle zdejšího prodejce to jsou originální stěžejky co tam byly od začátku, normálně z balení. 

Když jsem je koupil tak jsem sundal z nudy tah, na stejný stěžejky jsem prdnul NATO jestli se dobře pamatuji. Jsou ty stěžejky stejné s ostatníma v krabici? Jestli jo tak bych spíš viděl na problém v technice nasazování, případně jdi k Dušákovi si nechat poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Další stěžejky v krabici nemám. Prodejce ty další 4 nemůže najít. Nemám ale důvod mu nevěřit, že to nejsou ty, co tam původně byly. 

Moje uvažování asi bylo mimo, ale když jsem zjistil, že s nimi nemůžu tah nasadit, zjistil jsem si nejbližší větší hodinářství, kde mi řekli, že to není vůbec problém vyměnit původní nato za nový tah a rovnou ho i zkrátit. Hodinář zřejmě zjistil, že mu to taky nejde s těmi "delšími" nasadit, tak tam střelil kratší obyčejné erární a ty origo si nechal. Kdybych neměl Dušáka přes celou republiku, samozřejmě bych šel rovnou tam. Akorát bydlím za Ostravou. Rozhodně to nebylo z důvodu, že bych chtěl nějak ušetřit nebo co. 

 

Nic, objednám teda nové a správné u Dušáka a snad to někomu dalšímu kdo bude ve stejné situaci někdy pomůže. Díky za informace a omlouvám se za zaplácání vlákna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, kdyby to tady admin nepromazal, šlo by vidět, že to tady zaplácali akorát lidé, kteří mi nic neporadili, nemluvili k věci a jen potřebovali sdělit jak moc je to omezuje. A co se týče mého statusu, to je čistě mé místo k vyjádření, tak to tady nemotejme. 

 

Ale OK, už nic víc nepotřebuju vědět a budu se věnovat samostudiu a občas sem akorát hodím velice přínosnou fotku jak mám své hodinky na ruce, místo podnícení k diskuzi. 

 

Já jsem třeba dodnes nevěděl, že by dávala Omega více druhů stěžejek k jedněm hodinkám a už vůbec mě nenapadlo, že by k tahu byly jiné než ke kůži, či k natu.

Proboha tak si založ vlákno stěžejky, už teď máš tady zase dalších 7 taky příspěvků

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...