Přejít na obsah

Moonwatch - prakticnost


klobadysek

Doporučené příspěvky

sorry za OT, ale k tomu snorchlovaniu a plavaniu - 5 rokov som takto trapil moje T-Touch (1. gen) s 30m WR. Tie hodinky zazily so mnou ciste peklo - chodil som s nimi od finskej sauny (110 st.) do teplot okolo - 25 st. vo vysokych nadm.vyskach, skakal som do vody z 3-5m, snorchloval cca do 5m - nikdy im nic nebolo a su stale OK (momentalne su v starostlivosti manzelky)

 

myslim, ze Speedy su na tom konstrukce o stupen lepsie, napr. dynko je srubovacie /T-touch nema ani sruby, ani zavit), puzdro masivnejsie a kaliber je mimoriadne spolahlivy a odolny aj na extremne otrasy, teploty,..... co sa podla toho, co sa pise o Co-ax neda tvrdit. Keby som nemal psychologicky blok z drahsich hodiniek tejto klasy a znacky, tak s nimi robim asi to iste, co s T-touchmi, resp. co ten pan z komentarov Youtube.

Upraveno uživatelem xoslic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem patery Speedy různých roků výroby, a variant ciferníku,( a to nepočítám moon phase ) a nikdy s nimi nebyl problém. Hesalit je sice měkčí na poškrábání, ale zase mnohem odolnější proti rozbití. O tom že za cenu jednoho safíru, máš pět hesalitů ani nemluvě. Navíc ten tvar !!!

Jsou to bytelný hodinky, a vždycky když je nemám, tak je mi po nich smutno. Ten design je nepřekonatelný. Asi nejhezčí Omegy spolu s Ploprof, co jsem kdy měl. ( a zase mít brzo budu ). Mechanický nátah není nevýhoda, ale ani výhoda, je to prostě vlastnost. Korunka by mohla být větší, a méně zapuštěná, ale zase by nevypadaly tak elegantně :). A absence datumu? Ta mi nevadí, od toho mám display v autě, na mobilu, na počítači, na ipadu. A tu informaci potřebuju jen jednou denně, narozdíl od času. Moony jsou současné hodinky, navržené před mnoha desítkami let. :notworthy:

Upraveno uživatelem Cyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

vsude se uvadi ze Speedmaster Professional maji prumer 42mm. (napr. 3573.50 na strankach Omegy: Size Gents Case Diameter: 42 mm)

Mel jsem za to, ze jde o rozmer bez korunky. Dnes jsem videl video kde borec recenzoval 3573.50 a tvrdil ze 42mm je s korunkou a ze bez ni maji jen asi 40,5mm.

 

mohl by nekdo premerit u 3570.50 nebo 3573.50 prumer pouzdra ?

 

kdyby to moc neobtezovalo tak i prumer samotne lunety

 

 

dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky myslím, že jsou to hodinky na každý den. Mám starý 145.022-78 na tahu a nosí se hrozně příjemně.

Datum mi trochu chybí, ale ne tak moc, jak by mi v opačném případě vizuálně vadilo. Takže hold nejdřív zkusit vzpomenout a když to nejde, tak mobil, nebo notebook :-)

Natahování je z mého pohledu výhoda, nemám už místo v natahovači. Pravda je, že se natahuje hůř a první 2-3 otočení jdou opravdu ztuha. Jsou po repasi u Dušáka asi před rokem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

V Omega FAQ meli jeste stary udaj 30m pro vodotesnost Speedmasteru, zaroven potvrzuji ze 50m je vhodne pro plavani/sprchovani:

 

Dotaz

----

Hi,

 

in the FAQ you say, that Moonwatch has just 30m water resistance:

The Speedmaster Professional with reference number 3570.50.00 is the original Moon Watch. This model is made of stainless steel on a stainless steel bracelet, fitted with a black dial and a hesalite crystal. It is waterproof to 30 metres/100 feet and is equipped with the calibre 1861 manual-winding movement.

 

But product description says 50m:

Steel on steel 3570.50.00

Water resistance

50 m (167 feet)

Size

Gents

Case Diameter: 42 mm

 

So what is true ? Can I swim with this watch as you say here ?:

http://www.omegawatches.com/fileadmin/customer_service/WaterResist.pdf

 

Last question. How is it with 3573.50 - what is the WR here, 50m or 30m ?

 

 

Odpoved

---

We thank you for your message and thank you for the interest in our brand.

 

As far as your request is concerned, we confirm you that the Speedmaster Professional Moonwatch, ref. nr. 3570.50.00 is waterproof to 50 metres, which makes it suitable for swimming and showering.

 

There is indeed a mistake on our website in our FAQ section and we thank you for your remark. We will rectify this at the earliest.

 

Further to your request, we can inform you that the Speedmaster Professional Moonwatch, ref. nr. 3573.50.00 is waterproof to 50 metres as well.

 

For any additional information you might require, please do not hesitate to contact our service centers at the following addresses:

 

OMEGA Service Center

Marketa Dusakova

Na PRikope 17

110 00 Praha 1

Phone: ++420.2242.130.25

 

Fr. Hanak KLENOTNICTVI

Rasinova 2

602 00 BRNO

Czech Republic

Phone: ++420.542.213.541

Fax: ++420.542.216.104

http://www.hanak-brno.cz

 

We hope to have been helpful to you and remain,

 

with kind regards,

 

Your OMEGA Team.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dotaz na ty co je nosi denne/temer denne - jak casto je nutne pri beznem noseni lestit hesalit ? opravdu se poskrabe i o kosili ? Jsem pred odeslanim "objednavky" na 3570.00 do AD, ale v hlave to porad srotuje a porovnava se safirem.

 

Vzhledove davam prednost hesalitu - je pekne vypoukly + je pres nej videt nepatrne vetsi plocha ciferniku + jakoby velmi nepatrne, oproti safiru, zvetsoval indexy po obvodu. Proste je to hezci.

 

Hodinky nesundavam z ruky, spim v nich, sprcha/vana, rybnik a to same planuju i se speedama, jen do bazenu je budu sundavat kvuli chloru.

 

Chtel bych se rozhodnout do patku, ale dnes v praci nedelam nic jineho nez ctu a ctu o hesalitu.

 

diky za kazdou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dotaz na ty co je nosi denne/temer denne - jak casto je nutne pri beznem noseni lestit hesalit ? opravdu se poskrabe i o kosili ? Jsem pred odeslanim "objednavky" na 3570.00 do AD, ale v hlave to porad srotuje a porovnava se safirem.

 

Vzhledove davam prednost hesalitu - je pekne vypoukly + je pres nej videt nepatrne vetsi plocha ciferniku + jakoby velmi nepatrne, oproti safiru, zvetsoval indexy po obvodu. Proste je to hezci.

 

Hodinky nesundavam z ruky, spim v nich, sprcha/vana, rybnik a to same planuju i se speedama, jen do bazenu je budu sundavat kvuli chloru.

 

Chtel bych se rozhodnout do patku, ale dnes v praci nedelam nic jineho nez ctu a ctu o hesalitu.

 

diky za kazdou radu

 

vůbec to neřeš :) vem s hesalitem, je to tak, jak to má být :)ten pohled je dokonalej..

nosím je deně už několik let, a přeleštím sklíčko tak jednou za rok..prostě košile a polštář Ti je budou taky pucovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je nosím denně skoro rok, občas vezmu rukou futra, chvíli pak večer leštím Tempo pastou a jsem spokojenej ;o) Jinak o košili jsem je zatím nepoškrábal, na noc a koupání je sundavám a jinak jsem neplavec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vůbec to neřeš :) vem s hesalitem, je to tak, jak to má být :)ten pohled je dokonalej..

nosím je deně už několik let, a přeleštím sklíčko tak jednou za rok..prostě košile a polštář Ti je budou taky pucovat :)

 

 

 

Když jsem je před pár dny viděl u Tebe na ruce (při objednávání řemínku na LLD) věděl jsem, že tyhle nadčasovky musím taky mít :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...