Přejít na obsah

Japonci nenosí japonské hodinky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ondra

Docela mě překvapilo zjištění mischy, který je momentálně v Japonsku (viz citace níže) a myslím, že si to zaslouží samostatatné vlákno v příslušné sekci. Měl jsem za to, že japonci jsou patrioti a preferují hlavně své "domácí" produkty...

 

Teď jsem zrovna v Japonsku, rukou mi prošlo dost Credorů a Grand Seik...a taky "obyčejnej" Citizen má velmi kvalitní kousky. Je to fantazie, ale platí se za ni velmi tvrdě. Polovina mužské populace má na ruce Rolády, další třetina Omegy, deset procent jsou Brajtle a ten zbytek nemá na ruce nic, nebo designové šroty. Třeba Seika 5 jsem tu na nikom neviděl, všechno vozej ven...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

No GS zrejme nosia, ked donedavna sa predavali len tam. Ale asi je problem ich uvidiet. Sanca - podotykam ciste teoreticky a statisticky urcena pomocou rocnej produkcie a poctu obyvatelstva - ze v japonsku uvidis na niekom Grand Seiko / Credor alebo nieco podobne je asi tak 1:4000. To je tak desatkrat mensia sanca ako ze tam stretnes Japonca ktory sa tam natrvalo pristahoval z Brazilie.bez srandy

 

Dovodov na tu swiss zaplavu bude niekolko

- V prvom rade su Japonci pokial ide o fashion zblazneni do zapadnej kultury. Mal som moznost vidiet Japonca objednavat tisicdolarove obleky z katalogu - no zazitok :)

- Swiss made hodinky: a to plati pre Rolex Omega a spol dvojnasobne - najvacsi trh je H-K druhe USA tretie Japonsko, osciluje to ale v TOP5 Japonsko bude kedykolvek. Predaj swiss hodiniek v Japonsku je zhruba za miliardu frankov. Podel si to nejakymi troma tisickami za kus a dostanes.. 330tis hodiniek? rocne. Celej serie GS, Credor a troch top modelov Prospex sa dokopy nevyrobi viac ako 30tis ks rocne.. s tym som pocital to cislo v uvode, ale skor tak 20tis bude blizsie k pravde.

 

Ak uvazis reexporty z H-K, kde sa preda swiss hodiniek skoro trojnasobok ako v J.. Znasob si ten japonsky nepomer za jednu budovatelsku pätrocnicu a odpoved mas na svete /100tis japan luxusnych hodiniek oproti 1,5mil swiss/. treba patrat dalej? :)

 

Naopak, uvazme vsetky segmenty - Seiko vyrobi cca 18-20mil kompletnych hodiniek a cca 300mil+ kalibrov. ROCNE. Citizen netusim, ale dari sa im velmi dobre. V amerike a EU pocitam ze umiestnia po dva az tri miliony, niekde som cital ze az 50% produkcie predaju v JV Azii mimo tuzemskeho trhu, neoverene info. zostavaju 4mil hodiniek a k tomu Latin Amerika, Blizky vychod - proste doma toho asi tiez vela nezostane, co je pochopitelne vzhladom na velkost populacie Japonska.

bohuzial velkost tuzemskeho predaja a produkcie podnikov mimo Japonsko Seiko nezverejnuje /resp. som nesikovny to najst/. ale da sa ta informacia zakupit asi za 2tis usd, keby ze to niekoho zaujima ale ze festovne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este jeden tip pre mischu, ak si s nim v kontakte a je v Tokyu: Link

adresa: WAKO main building, 5-11, 4-chome, Ginza, Chuo ward, Tokyo alebo nech sa pyta na Ginza Wako. I ked nepredpokladam ze Ginza street vynecha, ale pre istotu.

 

Seiko vlastni celu budovu, je to miesto kde to vlastne cele v r 1881 vzniklo, tam si otvoril svoj obchod Kintar? Hattori pod nazvom... K. Hattori :) dnes sa ten cirkus vola Seiko.

Budova vyzerala inak, v 20tych rokoch ju prestavali a to ze prezila bombardovanie Tokya americanmi dodnes povazuju japonci za zazrak. Aktualne presla renovaciou, otvorili ju 24juna. Cele prve poschodie je Seiko store - vlajkova predajna Seiko. Tam uvidi kompletne vsetko - ja by som tam veselo zabil cely den......+ smerom k tej vezi sa vsetci seikari klaniame 5x denne :)

post-4112-031377100 1314664459.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mojí zkušenosti. každej den se potkávám s Japoncema v práci, plus pár tejdnů v Tokyu. Většina má Rolex, nějaký menší klasický modely jako datejust. Pár bondovek (quartz), nějaký Tagy (Carrery nechrono, takový menší), jediný Seiko co jsem viděl, byly digi (k obleku vtipný). Mám dojem, že kdo může, má ten Rolex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám dojem, že kdo může, má ten Rolex.

 

Mě se zdá, že jsem někde četl, že slovo Rolex po transkripci do japonských znaků má nějaký krutě pozitivní význam. Japonci (a ještě víc Číňani) jsou na šťastná čísla a podobně strašně vysazení, tak možná taky proto ten Rolex...ale už je to pár let, co jsem tohle info někde nasákl, možná se to týkalo jen kombinací numer ve výrobních číslech, ale s Rolexem to souviselo stopro.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Mě překvapuje, že ani "běžní" Japonci nenosí Seika, Citizeny, Orienty, nemyslím jen GS... Ale instant má pravdu, že mladí Japonci jsou zbláznění do západní kultury (možná až zidealizované), a tak si asi na ruku radši vezmu Diesely, Hugo Bosse, Emporio Armani, a bohatší Rolexy, Omegy, Breitlingy atd. Je to zvlášní, někteří z nás máme rádi Japonsko, a ani zase Západ... blondýny chtějí být brunetky a opačně, je to vlastně normální :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Jo, tohle mě taky napadlo ;) Ale sám víš, že kvality Primek jsou nahony vzdálené kvalitám většiny JP top hodinkových řad (a možná i těch middle).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, tohle mě taky napadlo ;) Ale sám víš, že kvality Primek jsou nahony vzdálené kvalitám většiny JP top hodinkových řad (a možná i těch middle).

 

to jo, ale možná to neřeší... je to prostě domácí značka... taky si myslím, že to je obecně pro Seiko celosvětový proplém, že řady GS, Credor, lepší prospexy jsou bohužel nedoceněné, přitom jim nechybí nic a je to vysoká hodinařina, kromě toho EGA po našemu MI...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, je tam vela faktorov. na druhej strane je tráva zelenšia, nastoprovertemi :) o GS hovorim len ak sa bavime o tych japoncoch ktori nosia rolex. Tam cakat ze si da na ruku bezne hodinky /pokial nie je jeden z postihnutych/ asi nie je rozumne. a to tiez ukazuje na to, preco sa Seiko tak snazi v kategorii GS a ponuka manufakturny produkt za cenu swiss premium masovky - proste ak chcu predat, co im ine ostava.

 

 

kazdopadne, niekto tie vsetky miliony hodiniek Seiko, Citizen a Casio musi kupovat a nosit :). jedine ze by tam niekde s tym krmili hodinkozruta hlbinného /horogulosus abyssal tigris/ -a to uz by bol riadny macek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to jo, ale možná to neřeší... je to prostě domácí značka... taky si myslím, že to je obecně pro Seiko celosvětový proplém, že řady GS, Credor, lepší prospexy jsou bohužel nedoceněné, přitom jim nechybí nic a je to vysoká hodinařina, kromě toho EGA po našemu MI...

 

je to tak. a je to jednoduche - ked tomu zacnu robit swiss marketing, musia na to zacat lepit swiss cenovky. a to by ich posunulo do kategorii, kde to je este tazsie predat, holt seiko neseiko, pateky ani vacherony z toho imidzovo nebudu /technologicky zrejme no problem/, to treba tak sto rokov kontinualneho marketingu, to sa neda prechcat. takze idu na to dost "evolucne".. a ti co si ich mozno raz chceme kupit budme tomu radi, ze to tak je :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak určitě lidí je jako sraček, někde se to udá a mi všechny aspekty, proč to tak je nebo není, neobsáhneme... například na Kubě mě fascinovalo, že všichni kubánci, teda aspoň ti, co hodinky potřebujou a přijdou do styku s turisty nosí Orienty, v dané sociologické skupině ( průvodci, lodivodi, obsluha v hotelích aj.) je to tam masovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to tak. a je to jednoduche - ked tomu zacnu robit swiss marketing, musia na to zacat lepit swiss cenovky. a to by ich posunulo do kategorii, kde to je este tazsie predat, holt seiko neseiko, pateky ani vacherony z toho imidzovo nebudu /technologicky zrejme no problem/, to treba tak sto rokov kontinualneho marketingu, to sa neda prechcat. takze idu na to dost "evolucne".. a ti co si ich mozno raz chceme kupit budme tomu radi, ze to tak je :)

 

shrnul jsi to pěkně.... tak nějak to mám srovnané, co mi dávají MM a proč chci :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

například na Kubě mě fascinovalo, že všichni kubánci, teda aspoň ti, co hodinky potřebujou a přijdou do styku s turisty nosí Orienty, v dané sociologické skupině ( průvodci, lodivodi, obsluha v hotelích aj.) je to tam masovka.

Tak asi to je to jediný, co jim Fidel přivezl :)

 

Ještě k těm japonským hodinkám - trochu mě štve, že my se tady pachtíme za tím, co ani oni sami nechtějí... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak asi to je to jediný, co jim Fidel přivezl :)

 

Ještě k těm japonským hodinkám - trochu mě štve, že my se tady pachtíme za tím, co ani oni sami nechtějí... ;)

 

skor to je aj tou cenou..vela dobrych alternativ do 50usd nie je. pri ich priemernom plate si to velky Sudruh nemoze dovolit, aby pracujuci reptali este aj na hodinky. darmo su v cine tiez cerveni hvezdari, s orientom neurobili v PZO chybu :)

 

no ale to ze to nechcu, to nemozes tak tvrdit. nas nemozes porovnavat s japonskym obcanom co ho stretnes na ulici. to mozes porovnavat iba obcana Svejka, obcana Janosika a obcana Ninjakorytnacku. A pri takom porovnani zistis ze vsetci chcu v podstate skoro to iste :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Přehled celosvětové produkce hodinek, importy a exporty,?

 

Kdyby někoho zajímaly celosvětová statistky prodejů/importů/exportů hodinek podle zemí (z pera ?Federation of the Swiss Watch Industry FH?), tak je najde na tomto odkazu.

 

1) Pro ty, co to nechtějí moc studovat, sem dám stručný statistický souhrn za rok 2010:

 

V roce 2010 se celosvětově vyvezlo cca 1,2 miliardy (!) hodinek. Že by si průměrně cca každý šestý obyvatel této planety jednou za rok koupil nové hodinky? :wacko:

 

Poznámka - statistika sleduje pouze export/ import, nikoliv domácí spotřebu. Také neřeší, zda továrna v nějaké rozvojové zemi patří nějaké konkrétní zahraniční značce. Statistika je vždy vedena podle státu. To samé platí o předprodejích - hodinky nemusí na území státu vůbec vzniknout, ale jsou nejdříve importovány a pak exportovány. To je hlavně případ Hong-Kongu (HK). Bohužel ten úplně boří jednoduché přehledy ? cokoliv se vyveze například ze Švýcarska do HK a pak to HK přeprodá do Japonska, tak to není v této statistice vidět. A pak nevíme, kolik je přesně švýcarského exportu do Japonska.

 

i) Export podle počtu kusů - největším exportérem na světě je Čína (bez HK), která exportovala 671 milionů kusů hodinek! Druhý je Hong-Kong (!), který exportoval 419 miliónů hodinek. Teprve třetí je Švýcarsko s exportem v počtu 26 miliónů hodinek. Čtvrtí jsou Němci s 13 milióny. Japonsko v první šestici exportérů podle počtu kusů vůbec není (asi proto, že továrny na levnější věci jsou v zahraničí a dražších hodinek z mateřských ostrovů je málo).

 

ii) Export podle finančního objemu ? největším exportérem je suverénně Švýcarsko (15,5 miliardy USD, v průměru jedny švýcarské hodinky stojí 558 USD), druhý Hong-Kong (7,4 miliardy USD, průměrná cena hodinek 12 USD!), třetí Čína (3,1 miliardy USD, prostě vyrábí kvanta levných hodinek v průměru za 2 USD!). Japonsko v první pětici exportérů podle finančního objemu zase není.

 

iii) Import podle finančního objemu - největším importérem hodinek na světě je ?překupnický? Hong Kong (7, 4 miliardy USD), druhé USA (3,7 miliardy USD), třetí Švýcarsko (2,5 miliardy USD, tedy ani ve Švýcarsku všichni nenosí či neobchodují s domácím zbožím), čtvrtá Čína (2,2 miliardy USD) a páté je konečně Japonsko (2,1 miliardy USD).

 

2) Když už jsem ve švýcarských statistikách, tak se můžeme podívat i na statistiku exportů celých hodinek + samostatných strojků podle typu (mechanický nebo elektronický).

 

i) V roce 2010 Švýcarsko vyvezlo cca 26 miliónů celých hodinek (průměrná cena 580 CHF) + 5,7 miliónů samostatných kalibrů (průměrná cena 34 CHF). Z toho bylo cca 5 milionů mechanických hodinek (v průměru cca 2200 CHF za kus), 21 milionů elektronických hodinek (v průměru cca 200 CHF za kus) + 1,1 miliónů mechanických strojků (v průměru cca 90 CHF za kus) a 4,5 milionů elektronických strojků (v průměru cca 20 CHF za kus).

 

.... Naopak, uvazme vsetky segmenty - Seiko vyrobi cca 18-20mil kompletnych hodiniek a cca 300mil+ kalibrov. ROCNE. .....

 

Pozor při pohledu na Instantovi čísla o produkci Seiko ? ty zřejmě zahrnují jak tuzemský japonský trh, tak i výrobu mimo území Japonska (asi obchodovanou přes třetí státy jako je HK), takže v exportních statistikách to není vidět.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...