Přejít na obsah

Japonci nenosí japonské hodinky?


Návštěvník Ondra

Doporučené příspěvky

Sry za OT protože možná tu debatu posunu jiným směrem, ale že Japonci nenosí japonské hodinky mi připadá podobné tomu, že Češi nenosí zbraně značky CZ (byť je to značka po světě velice uznávaná, považovaná za spolehlivou etc. - v tom jsou čezety asi lepší přirovnání než zde zmíněné PRIMky). Patriotismus se už dneska moc nenosí, většina (protože jsme malá země) jich jde na vývoz a jak tu bylo správně řečeno - každý chce to co zrovna nemá poblíž Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 63
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Jsem týden v českém Krumlově, a Japonců jsou tu mraky. Na první pohled jsem neviděl na jejich rukou vůbec nic zajímavého, většinou menší designově nezajímavé až plastově vypadající typy. Hodinky nosí skoro všichni. Tak tolik jen k tomu, jak to vypadá na japonských rukách tady.

 

Je zajímavé,že shluky japonských turistů v centru Prahy mají na první pohled ty nejhorší foťáky široko daleko.A taková je to v optice velmoc.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec se na mě usmálo štěstí a možná mám věrohodnou odpověď na to, zda Japonci nosí japonské hodinky.

 

Ano, Japonci nosí (také) japonské hodinky, ale je to mnohem, mnohem pestřejší než se nám mohlo zdát!

 

Podařilo se mi nalézt zlatou manu v podobě hodinářského průzkumu japonského trhu a názorů japonského zákazníka. Autorem jsou překvapivě Švýcaři. Ta jejich ?Federation of the Swiss Watch Industry FH? je opravdu celkem slušnej oddíl.

 

Při čtení jejich analýz mně doslova poklesla čelist nad rozsahem a zaměřením průzkumu. Kdo chce studovat skutečné hodinářské profesionály, může začít na tomto odkazu. Pro toto vlákno je asi nejzajímavější dokument ?Consumer Awareness Survey on Watches 2010 (Summary of Survey Results)? . :jawdrop:

 

To se musí přečíst celé, ale uvedu zde výtah:

 

1) ze strany 17 = pořadí značek hodinek, které Japonci aktuálně vlastní: :ph34r:

 

1. SEIKO 33,9 % respondentů vlastní hodinky této značky

 

2. CASIO 30,6 %

 

3. CITIZEN 24,1%

 

4. SWATCH 18,3%

 

5. OMEGA 18,1%

 

6. ROLEX 16,4%

 

7. GUCCI 10,1%

 

8. TAG HEUER 9,5%

 

9. CARTIER 8,9%

 

10. BVLGARI 8,1%

 

Pozor! Součet není 100% ale mnohem více, protože řada respondentů průzkumu vlastní více jak jedny hodinky (tedy současně vlastní i hodinky jiných značek). Je to průzkum toho co lidé vlastní, ne průzkum tržního podílu, kolik se prodá obchodníky.

 

2) ze strany 31 = pořadí značek hodinek, které by Japonci chtěli: :wub:

 

1. ROLEX 37,9 % respondentů by chtělo hodinky této značky

 

2. OMEGA 32,1 %

 

3. CARTIER 28,5%

 

4. BVLGARI 25,1%

 

5. FRANCK MULLER 20,1%

 

6. SEIKO 19,5%

 

7. HERMES 15,9%

 

8. TAG HEUER 15,9%

 

9. TIFFANY 12,7%

 

10. CHANEL 11,7%

 

Pozor! Součet není 100% ale mnohem více, protože respondenti průzkumu mohou chtít vlastnit více jak jedny hodinky (tedy mohou současně chtít i hodinky různých značek).

 

A kdo ještě nemá dost :wacko: , tak si může prostudovat dokument ?Wristwatch Consumer Awareness Survey 2010 (Favorite brands)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakonec se na mě usmálo štěstí a možná mám věrohodnou odpověď na to, zda Japonci nosí japonské hodinky.

 

Ano, Japonci nosí (také) japonské hodinky, ale je to mnohem, mnohem pestřejší než se nám mohlo zdát!

 

Podařilo se mi nalézt zlatou manu v podobě hodinářského průzkumu japonského trhu a názorů japonského zákazníka. Autorem jsou překvapivě Švýcaři. Ta jejich ?Federation of the Swiss Watch Industry FH? je opravdu celkem slušnej oddíl.

 

Při čtení jejich analýz mně doslova poklesla čelist nad rozsahem a zaměřením průzkumu. Kdo chce studovat skutečné hodinářské profesionály, může začít na tomto odkazu. Pro toto vlákno je asi nejzajímavější dokument ?Consumer Awareness Survey on Watches 2010 (Summary of Survey Results)? . :jawdrop:

 

To se musí přečíst celé, ale uvedu zde výtah:

 

1) ze strany 17 = pořadí značek hodinek, které Japonci aktuálně vlastní: :ph34r:

 

1. SEIKO 33,9 % respondentů vlastní hodinky této značky

 

2. CASIO 30,6 %

 

3. CITIZEN 24,1%

 

4. SWATCH 18,3%

 

5. OMEGA 18,1%

 

6. ROLEX 16,4%

 

7. GUCCI 10,1%

 

8. TAG HEUER 9,5%

 

9. CARTIER 8,9%

 

10. BVLGARI 8,1%

 

Pozor! Součet není 100% ale mnohem více, protože řada respondentů průzkumu vlastní více jak jedny hodinky (tedy současně vlastní i hodinky jiných značek). Je to průzkum toho co lidé vlastní, ne průzkum tržního podílu, kolik se prodá obchodníky.

 

2) ze strany 31 = pořadí značek hodinek, které by Japonci chtěli: :wub:

 

1. ROLEX 37,9 % respondentů by chtělo hodinky této značky

 

2. OMEGA 32,1 %

 

3. CARTIER 28,5%

 

4. BVLGARI 25,1%

 

5. FRANCK MULLER 20,1%

 

6. SEIKO 19,5%

 

7. HERMES 15,9%

 

8. TAG HEUER 15,9%

 

9. TIFFANY 12,7%

 

10. CHANEL 11,7%

 

Pozor! Součet není 100% ale mnohem více, protože respondenti průzkumu mohou chtít vlastnit více jak jedny hodinky (tedy mohou současně chtít i hodinky různých značek).

 

A kdo ještě nemá dost :wacko: , tak si může prostudovat dokument ?Wristwatch Consumer Awareness Survey 2010 (Favorite brands)

 

 

Japonsko znám moc dobře a japonce ještě líp. Přemýšlel jsem jak se zapojit a nepsat román.

Ale tohle odpovídá přesně tomu co sliším kolem sebe. Odpovídá to zhruba tomu co je v JP vidět a slyšet.

Díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Pro mě je zajímavé, že jen necelých 20% japonských respondentů chce nosit hodinky japonské provenience (zn. Seiko). Tak nějak jsem žil v domnění, že Japonci jsou i dnes patrioti, a jsou hrdí na své výrobky a preferují je před zahraničními. To, jak vidno, není pravda a Japonci stejně jako např. středoevropané jdou po prestiži, značce, luxusu... Tedy alespoň většina. Globalizace a internet vykonali své. Bohužel/bohudík?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě je zajímavé, že jen necelých 20% japonských respondentů chce nosit hodinky japonské provenience (zn. Seiko). Tak nějak jsem žil v domnění, že Japonci jsou i dnes patrioti, a jsou hrdí na své výrobky a preferují je před zahraničními. To, jak vidno, není pravda a Japonci stejně jako např. středoevropané jdou po prestiži, značce, luxusu... Tedy alespoň většina. Globalizace a internet vykonali své. Bohužel/bohudík?

 

myslim ze vacsina to uplne nejasne rozumie tomu o com sa debatuje - teda nemyslim to tak ofenzivne ako to znie.

 

pre mna je 20% nepochopitelne VYSOKE skore pre znacku Seiko ako objekt nejakej nakupnej túžby, alebo podvedome "dalsieho poriadneho nakupu". Seiko predsa vobec nie je ani luxusna znacka, a ak bezna populacna vzorka po nejakom spotrebnom statku tuzi, tak je to statok luxusny. predstav si anketu "Auto akej značky by ste radi vlastnili".. v ktorej by mala napr. Škoda skore 20%.. resp. by bola v TOP5 /vyrobcov aut je menej ako hodiniek/.. teda možno škodovke krivdím, ale bol by to úspech myslím.

 

skor ma zaujali drobne poklesy Seiko v rebrickoch a vzostupy Casio a Citizen. Alebo to ze skore Seiko v ankete "Watch Brand you want" relativne stupa s vekovou kategoriou kdezto skore Rolex je najvyssie u najmladsich respondentov a klesa s rastucim vekom. U muzov nad 50r je poradie TOP3: Rolex 40.8%, Seiko 28.5% a Omega 27.9%... a to teda čumim.

 

45.8% muzov preferuje Diver, 45.2% chce hodinky s datumom, 70.6% chce hodinky klasickeho vzhladu, 47.5% preferuje mechanicke automaty, vacsina muzov po 30ke preferuje vyssie cenove kategorie /200tis yenov az milion/. vysledok je = ? :)

 

IBA 8,4% MUZOV VO VEKU 50+ a 11.9% 40+ VLASTNI JEDNY HODINKY. vsetci ostatni vlastnia viac ako jedny. u 50+ takmer dve tretiny vlastnia minimalne troje hodiniek... kto by to tusil. proste výživné čtení.

 

edit: a len ma to utvrdzuje v presvedčení, že správne dve značky pre chronomagora sú Seiko a Rolex :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

edit: a len ma to utvrdzuje v presvedčení, že správne dve značky pre chronomagora sú Seiko a Rolex :)

 

člověče, to mi z toho nějak nevyplývá ;)

 

Bez emocí vzato, Seiko dává dobrej poměr cena/výkon. Kdo hledá tuhle kombinaci, pak je Seiko možná volba. Ale podobně je na tom většina middle swiss značek, ale třeba i Archimede apod. U Seika je specifický to, že pro svůj domácí trh vyrábí o třídu lepší hodinky než lifrují do světa. Ty stojí za koupi, přestože správně bychom se k nim dostat neměli. Paradoxně ani po těchle lepších Seikách Japonci moc nepasou.

 

Mimochodem Škodovka má 30% tržní podíl, a to se mi zdá při obrovské konkurenci jako hodně slušný číslo ;) Ale oprávněně ztrácí dech...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslite, ze nekdo ty zakazniky donutil koupit si Skodovku? Trzni podil prece vyjadruje preference kupujicich.

 

poviem ti to polopate. sused ma embecku, a ked sa ho opytas "auto akej znacky by si chcel" tak odpovie "mercedes".

 

mozes stravit weekend rozmyslanim nad tym, preco ho nema, ked ho chce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

poviem ti to polopate. sused ma embecku, a ked sa ho opytas "auto akej znacky by si chcel" tak odpovie "mercedes".

 

mozes stravit weekend rozmyslanim nad tym, preco ho nema, ked ho chce..

 

Ty jsi nějakej chytrej :) Bohužel relevantní srovnání nemáme k dispozici. Srovníní se Škodovkou jsi chtěl ty. Já bych byl spíš pro srovnání s Primkama. A tam si myslím, že jsou na tom Japonci ještě dobře, protože pochybuji, že by se 20% Čechů vyjádřilo, že by si přáli Primky. Ale možná se mýlím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...