Přejít na obsah

Blackberry


Doporučené příspěvky

Mobily mě nikdy nějak moc nebraly, to ale až do doby, kdy jsem dostal Nokii E71. Vím, že to není mobil zdaleka perfektní a v dnešní době je to už celkem děda, ale je to pořád super nástroj na plánování času, vyřízení emailů atd. Bez qwertz klávesnice už bych dneska nemohl být.

 

Zaujal mě nový Blackberry Bold 9900. Už jsem prošel snad všechny recenze, které jsou na netu a zjistil jsem, že ho musím mít. Klávesnice je vyzdvihována přímo do nebes a touch screen podle všeho funguje správně. Zatím jsem nenašel žádné mínus...

 

Je tady někdo se stejným postižením?

 

Odkaz na českou recenzi: Můj odkaz

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 348
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

vem si torch, stejna klavesnice, ale je vyjizdejici a tudiz ma telefon velky a dotykovy displej.

pak si muzes vybrat, zda budes fungovat bez klavesnice nebo zda ji vysunes ... je na te touch klavesnici nepisu, vzdy vysouvam normalni.

S HTC nesrovnatelne, RIM je lepsi nez ty nedodelky s androidem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu objektivni, ale to asi nikdo. Dcera ma studijne-pracovni BB. Hrozne se mi libil, ale vzdycky mi nejaky detail vadil. Sam jsem ted po zrale uvaze upgradoval na zminovany HTC ChaCha a uz vim co to "neco" bylo. Nemoznost vybrat si softwarove reseni jednotlivych cinnosti. Android tohle reseni - zatim to tak aspon vypada - ma.

 

Sent from my HTC ChaCha A810e using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

postuju jeden svuj starsi prispevek na toto tema z jineho vlakna:

 

Publikováno 30.červenec.2011 - 17:08

 

jinak kdyz to mam shrnout:

 

v cem je bb lepsi:

- rychlost prace s kalendarem (android nema tak vychytane kalendare, zkusil jsem snad vsechny co se daly stahnout z marketu a ten nejlepsi z nich je asi tak na 80% kvality kalendare v bb)

- jednoduchost pouziti copy paste (v htc je to pomalejsi. hodnotim na 50% jednoduchosti v bb)

- kontrola datovych prenosu (v htc panuje malicko anarchie, nemas tolik pod kontrolou co ti prenasi data a co ne)

 

v cem je lepsi htc (resp android):

- gmail (asi tak o 1000%. proste uplne ve vsech funkcionalitach)

- google aps (v bb vubec nejsou) - hlavne docs

- web browser

- zpravy, pocasi, a dalsich tak 10 aplikaci, ktere pravidelne pouzivam

 

edit: jeste doplnuju, htc je radove na tom lepe v synchronizaci beznych uzivatelskych veci. poznamky, soubory, aplikace. je to proste mobilni pocitac..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O BB jsem dlouho uvažoval, ale vadí mi: 1. že je třeba mít nejen BIS, ale také další datový tarif (pokud chci používat vše, jako nyní na E72), 2. není možné mít v BB všechny složky mého mailu (vlastní doména). Občas přece jen potřebuji zkontrolovat, co jsem komu poslal, popř. si z poslaného mailu vytáhnout potřebná data...

Jinak bych neváhal ani vteřinu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BB používám již 3 roky a jako pracovní nástroj je ideální a nemá konkurenci. Neříkám, že není bez chyby.

 

 

O BB jsem dlouho uvažoval, ale vadí mi: 1. že je třeba mít nejen BIS, ale také další datový tarif (pokud chci používat vše, jako nyní na E72), 2. není možné mít v BB všechny složky mého mailu (vlastní doména). Občas přece jen potřebuji zkontrolovat, co jsem komu poslal, popř. si z poslaného mailu vytáhnout potřebná data...

Jinak bych neváhal ani vteřinu!

 

Žádný další datový tarif není k BB potřeba, stačí jen BIS/BES. Všechny složky emailů v BB mám (jeden pracovní a čtyři soukromé).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jartop měl asi namysli přenos dat přes APN internet - např. internetová rádia, videa a pro mě především možnost připojení NTB k internetu přes BB, což přes BIS/BES zkrátka nejde :crying_anim:

 

Spešl tarif je nutný jen na propojení internetu do notebooku (rádia a videa běží bez toho) .. ceny jsou minimální a jestli se nepletu i tak jsou nižší než internet do ne BB telefonu. Díky kompresy dat je navíc výrazně levnější přenos dat v zahraničí.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže já nemám možnost BESu!

to Andrew - ano, díky za doplnění.

to Mike - máš s tím reálnou zkušenost? Z recenzí a článků na netu si nejsem ničím jistej. Takže jakékoliv upřesnění z vlastní zkušenosti je vítáno!

Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I-radia neposlouchám, tak nevím. Ale cokoliv na Internetu pustím, normálně mi přes BIS funguje (video, zvuk ...) Pokud nějaká aplikace si potřebuje "cucat" z Internetu, ve většině jde v nastavení zadat, zda má jít přes BIS/BES/APN nebo to dělá automaticky (jelikož mám APN vypnuté, vše si bere z BIS)

APN od operátora mám zcela vypnuté, jedu všechno přes BIS.

Nová 9900 jde používat jako acces point, to znamená, že jde internetovat v NTB.

 

To jartop: BES nepotřebuješ, stačí ti, aktivovat si BIS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je divný, protože mě přes BIS nejde půlka věcí, co bych chtěl :(

 

Tím access pointem myslíš tethering? Měl jsem na to nějakej prográmek a stejně to nešlo...BB servery podporují zkrátka jen nějaké protokoly a ty co jdou mimo (např. email přes outlook) to jednoduše nepustí. Mezi ně patří právě i-net rádia a nějak neumím rozpohybovat ani videa :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedna věc k blackberry ... přítelkyně používá Nokii. Na spoustě míst, kde Bold má jednu, dvě a někdy dokonce i tři čárky signálu, Nokie má nula signál.

 

Stejně to bylo u HTC, na pravidelných trasách, které jezdím jsem měl s HTC vychytaný místa, kde nesmím telefonovat. S BB projíždím bez přerušování.

 

A k foťáku, BB dlouho nechápala, že i manažer si může fotit, v tomhle zaostávala za konkurencí. Dneska je na tom lépe, ale HTC HD2, které jsem s rozkoší vyhodil mělo foťák naprosto k ho-vnu a to byl parametrově o level výše, bohužel neuměl barvy, neuměl přisvěcovat, aby nebyla uprostřed vypálená díra atd atd ....

 

A ještě jeden postřh z BB. Můžu libovolně instalovat a mazat různé prográmky, aniž by to likvidovalo stabilitu operačního systému a to jsem ještě u žádné značky nezažil. Mnou nenáviděný HTC zvládl tři doinstalované programy a už půlka systémovýcxh věcí nefungovala ..

 

Má láska k BB, stejně jako má nenávist k HTC je bezbřehá :gunsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...