Přejít na obsah

Petrovy hodinky


Doporučené příspěvky

Ahoj, pár postřehů laika a začátečníka :smile_anim:

 

Nejdřív díky za fórum, pár zkušenějších má sice potřebu řešit, jestli je tu na fóru stále dobrá atmosféra, nicméně pro nás zatím nepostižené asi neexistuje lepší způsob, jak nahlédnout do světa hodinek.. Těch následující pár postřehů a fotek je právě tím mým nahlédnutím..

 

Jako první hodinky (po dlouhých letech bez jakýchkoliv hodinek) jsem si vybral quartzky Luminox Field Day Date 1837

- průměr 42, safír, vodotěsnost 200m, ronda 517

 

- chtěl jsem bezúdržbové a bytelné hodinky, které mohu ?popadnout a jít?, proto quartz

 

- po prvních třech měsících jdou +30 vteřin

 

- moc se mi líbil tuhý a pevný pásek, ale ten už po 5 měsících takový vůbec není, přijde mi, že docela rychle sešel..

 

- hodinky mám od dubna a od té doby, pro mě trochu nepochopitelně, podražili skoro o patnáct stovek (posilování franku?)

 

- už se mi podařilo prohnout osičku, takže jsem o ně i málem přišel, když mi spadly z ruky, aniž jsem si toho všiml.. Pravda je, že to bylo po tom, co mi na ruce stál kolega, co napínal volejbalovou síť :-) ale zatrnulo ve mně..

 

- takže spokojenost, svůj účel plní :whistle:

 

Jako druhé hodinky jsem chtěl mít svoje první automaty, tohle fórum Seikům hodně fandí, cenově a výkonem to je prima volba, takže po prohlédnutí mnoha fotek jsem se přidal se Seiko SKX781 Monster Orange. Viděl jsem vaše nápady na fóru na oranžovo-černá monstra a díky odkazům na monsterwatches jsem zvládl si domluvit vlastní úpravu.

 

- z fotek asi odhadnete, které části jsou z oranžových a které z černých monster :-) moje zvolená kombinace je oranžový střed, černé indexy, bílé ručky s černým okrajem a hlavně černý datum.. a safírové sklíčko spolu s MarineMaster gumou.. Tuto kombinaci jsem tu ještě neviděl, mě ale přišla super a přesně takhle jsem ji chtěl ? Rob (monsterwatches) psal, že ona černá datumovka byla nejtěžší, netuším proč..

 

- vlastní nákup přes všechny dobré reference na Roba proběhl docela ztěžka, nejdřív pomotal moji specifikaci, pak měl nějaké osobní problémy a neustále ty moje hodinky odkládal, bylo z toho pár emailů, až jsem z toho měl trochu strach, zdali jsem nenaletěl.. Nakonec jsem hodinky dostal i s omluvou a 2 NATO strapy zdarma, akorát jak to asi dělal ve spěchu, tak mi nechal z vnitřní strany sklíčka chlup..

 

Jak jsem se nudil v mezidobí než dorazily Monstra, tak jsem si navíc k nim doobjednal od Roba ještě jedny hodinky a to Seiko 5 označované jako SNXX53.

- zalíbil se mi ten menší průměr, lumi na celém ciferníku a lehce vintage vzhled..

 

- při googlení mi přišlo, že na ně není moc odkazů, až jsem trochu váhal, zdali je to jejich označení správné..

 

- i naživo vypadají moc dobře, ale neseděly mi.. Ciferník byl drobnější, což nebyl při mé štíhlé ruce problém, ale vlastní tělo je naopak větší (delší), celkově trochu v nepoměru a dohromady s mojí rukou to nešlo.. mojí ženské taky neseděly, a tak nakonec skončily na docela nečekaném místě.. u mojí tchyně.. a měla z nich velkou radost ? akorát asi nedocení fakt, že nosí dost neobvyklé japonské hodinky..

 

Zatím poslední hodinky jsem získal skrzeva nákupní sekci tady na fóru. Jde o Seiko SKXA49 Black Knight od Shaga.

- pochopil jsem, že jejich výroba již byla ukončena, což mi přijde docela škoda, považuju je za hodně vyvážené a univerzální potápky, které jdou jak do kanclu tak do sportu..

 

- hodně se mi líbí orámované indexy, dost často mi indexy Seiko potápek připomínají volská oka, což mi dost vadí..

 

Aktuálně mi tedy zbyly troje hodinky, každé na jiném pásku, v jiné barvě i pro trochu jinou příležitost, dobře se doplňují. Většinou je točím i několikrát v týdnu. S ohledem na časté prohazování jsem ani zatím nijak neměřil přesnosti, winder nemám, ani pořizovat nechci, takže se mi hodinky zastavují, pak je mám chvíli na ruce a zase měním.. Výhledově bych asi chtěl ještě modré hodinky, zatím jsem stále ještě v zajetí potápek, takže by to docela vycházelo na Suma, ale uvidíme, sám se nechám překvapit.. navíc mám ještě doma nachystaný FFF ciferník na modifikaci (verze Automatik), zatím jsem to ještě nedotáhl do konce, Rob mi sliboval, že by měl mít (prý jako jeden z mála)SNZH57 i se safírem, takže uvidíme, zdali k modrým přidám i tyto zlaté..

 

Zatím se mi hodinky doplňují, žádné jsem neprodával a ani si neumím představit, že bych je prodával.. když jsem si je vybral a dobře zapadly, tak mi by to bylo líto.. nezačíná právě chronobundus okamžikem, kdy člověk prodá svoje hodinky ? do té doby je to ?neškodné sběratelství? ? :oneeyed02:

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 131
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Skvěle napsaný článek, parádní hodinky a fajné fotky - hlavně ta s Monstry ve vodě;) Mohl by jsi mi prosím napsat přesný typ toho gumového pásku co máš na Monstrech, příp. jestli nemáš tip kde by se dal nejsnáz sehnat? Díky moc...

 

Tak ať Ti to pěkně tiká a sbírka se dál rozšiřuje :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkně napsáno, úplně se v tom vidím. akorát já jsem v zajetí seika přes dva roky a pravděpodobně u toho zůstane.

black knighty mám zrovna na ruce a jsou to fakt povedený decentní potápky. udělal jsi dobře, žes je koupil, budou čím dál vzácnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvěle napsaný článek, parádní hodinky a fajné fotky - hlavně ta s Monstry ve vodě;) Mohl by jsi mi prosím napsat přesný typ toho gumového pásku co máš na Monstrech, příp. jestli nemáš tip kde by se dal nejsnáz sehnat? Díky moc...

 

odpovede najdes tu: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/358-seiko-marinemaster/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skvěle napsaný článek, parádní hodinky a fajné fotky - hlavně ta s Monstry ve vodě;) Mohl by jsi mi prosím napsat přesný typ toho gumového pásku co máš na Monstrech, příp. jestli nemáš tip kde by se dal nejsnáz sehnat? Díky moc...

 

Tak ať Ti to pěkně tiká a sbírka se dál rozšiřuje :)

 

 

 

 

 

přesně tak.. tento pásek je přidáván do balení k Seiko MarineMaster, byla tedy o něm řeč ve vlákně právě o těchto hodinkách. Jeho kod je DE39AZ.. Líbí se mi víc než klasický Z20. Ten jsem sice na vlastní oči neviděl, ale z obrázků mi moc neseděly ty jeho velké vlnky vyvalené ven z hodinek..

MarineMaster rubber strap je super, a to nejen díky svému názvu :notworthy: (také se mu i přezdívá vafle..waffle), je příjemně štíhlý, akorát tuhý, po čase si trochu sedne a přizpůsobí.. je sice docela dlouhý (což je ale logické), ale prostě se dobře nosí.. Mám ho z stejné stránky (holandské) jako hodinky.. viz můj příspěvek..

 

jinak díky všem.. :smile_anim:

post-15480-072662300 1315038191.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak.. tento pásek je přidáván do balení k Seiko MarineMaster, byla tedy o něm řeč ve vlákně právě o těchto hodinkách. Jeho kod je DE39AZ.. Líbí se mi víc než klasický Z20. Ten jsem sice na vlastní oči neviděl, ale z obrázků mi moc neseděly ty jeho velké vlnky vyvalené ven z hodinek..

MarineMaster rubber strap je super, a to nejen díky svému názvu :notworthy: (také se mu i přezdívá vafle..waffle), je příjemně štíhlý, akorát tuhý, po čase si trochu sedne a přizpůsobí.. je sice docela dlouhý (což je ale logické), ale prostě se dobře nosí.. Mám ho z stejné stránky (holandské) jako hodinky.. viz můj příspěvek..

jinak díky všem.. :smile_anim:

 

je vyrobeny z plyuretanovej guny, ktora sa postupne natvaruje do toho správneho oblúka podľa ruky na ktorej je remen nosený. Komu sa zdá zo začiatku príliš tuhý, je na to taký trik - šálka v rozmere zápäastia, do nej napchat ten remen aby bol v kýženom tvare a zaliat horúcou vodou. Neskúšal som to, ale teoretisch by to malo fungovat a ludia co to tak urobili tvrdili ze to funguje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak.. tento pásek je přidáván do balení k Seiko MarineMaster, byla tedy o něm řeč ve vlákně právě o těchto hodinkách. Jeho kod je DE39AZ.. Líbí se mi víc než klasický Z20. Ten jsem sice na vlastní oči neviděl, ale z obrázků mi moc neseděly ty jeho velké vlnky vyvalené ven z hodinek..

MarineMaster rubber strap je super, a to nejen díky svému názvu :notworthy: (také se mu i přezdívá vafle..waffle), je příjemně štíhlý, akorát tuhý, po čase si trochu sedne a přizpůsobí.. je sice docela dlouhý (což je ale logické), ale prostě se dobře nosí.. Mám ho z stejné stránky (holandské) jako hodinky.. viz můj příspěvek..

 

jinak díky všem.. :smile_anim:

 

Díky za naprosto vyčerpávající informace, Z20 se mi taky moc nelíbí, to už raději obyčejný kaučuk bez vzoru.... a nebo tenhle i když není zrovna levný :rolleyes: ale věřím že za to stojí

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím se mi hodinky doplňují, žádné jsem neprodával a ani si neumím představit, že bych je prodával.. když jsem si je vybral a dobře zapadly, tak mi by to bylo líto.. nezačíná právě chronobundus okamžikem, kdy člověk prodá svoje hodinky ? do té doby je to ?neškodné sběratelství? ? :oneeyed02:

 

 

..pěkně jsem si početl..po ránu..díky..trochu se f tom vidím..jak se plnil šuplík..pak se plnila hodinkovnice a teď je to všechno v tom šuplíku.. :) sbírej a neprodávej...ale stejně tomu neutečeš.!..:hannibal: jako většina normálních lidí.. :D :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Řemen DE39AZ 20

přesně tak.. tento pásek je přidáván do balení k Seiko MarineMaster, byla tedy o něm řeč ve vlákně právě o těchto hodinkách. Jeho kod je DE39AZ.. Líbí se mi víc než klasický Z20. Ten jsem sice na vlastní oči neviděl, ale z obrázků mi moc neseděly ty jeho velké vlnky vyvalené ven z hodinek..

MarineMaster rubber strap je super, a to nejen díky svému názvu :notworthy: (také se mu i přezdívá vafle..waffle), je příjemně štíhlý, akorát tuhý, po čase si trochu sedne a přizpůsobí.. je sice docela dlouhý (což je ale logické), ale prostě se dobře nosí.. Mám ho z stejné stránky (holandské) jako hodinky.. viz můj příspěvek..

 

Na tomhle 20 mm kousku je krásně vidět, proč je tento gumový řemen navržen speciálně pro profesionální hlubokomořské potápky Seiko Prospex Marine Master Professional (což pochopitelně nebrání jeho použití i na dalších, méně extrémních Seiko potápkách s roztečí 20 mm):

 

1) Je dlouhý - hodinky se dají upnout u přes silné zápěstí vytrénovaného technického potápěče. V této profesi se už používají různé neopreny a ?neopreny?, ale také například velmi specializované potápěčské obleky, které jsou vyhřívány vodou.

 

2) Je dostatečně silný, aby zapnutý vydržel sílu minimálně 20 kg (ISO 6425) působící tahem na každou stěžejku (v případě Seika jsou to silné 2,5 milimetrové stěžejky tzv. ?Fat Bars?). Z tohoto důvodu jsou kvalitní pryžové profi-potápěčské řemeny vždy velmi tlusté a podle zvolené směsi a typu polymeru více nebo méně nepoddajné. Příliš měkký materiál by se mechanicky snadno odrbal a jeho velká elastičnost by při zatížení byla spíše na škodu než k užitku.

 

3) V kořenové části jsou dvě kompenzační ?zvlnění? (jsou ale hranaté a orientované dovnitř). Primárním účelem této vychytávky by měla být kompenzaci ztráty utažení řemenu vlivem zmenšení obvodu zápěstí (v případě potápění do velkých hloubek). Tlakem vody může být významně zmenšen objem potápěčského obleku (klasický neoprén obsahuje poměrně velké množství vzduchových bublin), případně dochází ke zmenšení objemu vlastních lidských tkání na zápěstí. Hodinky by pak mohly být uchyceny velmi volně. Samovolné stažení ?vlnovek? tah zkrátí, a tak kompenzuje ztrátu obvodu zápěstí. Podmínkou je ale velmi festovní utažení před ponorem.

 

4) Sekundárně toto hrané řešení kompenzačních vlnovek pomáhá ?zalomit? řemen okolo zápěstí a zlepšuje torzní tuhost řemenu v místě, kde je nejméně v kontaktu se zápěstím.

 

5) Účel pyramidových výstupků lze jen odhadovat. Kromě čistě estetického hlediska, či snahy navázat vizuálně na původní generaci tzv. Seiko ?Waffle Rubber Strap?, je asi nejpravděpodobnějším důvodem snaha chránit řemen proti mechanickému poškození otěrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z knihy Seiko - A Journey in Time: "Even the strap came under close scrutiny. The new watch they created had a pressure-vented strap designed so that if the diver´s wetsuit shrank under pressure, at depth, the venting process would enable the strap to shrink and ensure the watch was still a snug, safe fit on the diver´s wrist. Other companies later used the concept, but Seiko produced original version."

 

ano, tie pyramidky maju presne ten isty efekt účel ako tie kovové na koženej bunde - ked uz sa ma brusit asfalt, nech to pekne iskrí len na koncoch :)

Upraveno uživatelem instant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předmět: Řemen DE39AZ 20

Na tomhle 20 mm kousku je krásně vidět, proč je tento gumový řemen navržen speciálně pro profesionální hlubokomořské potápky Seiko Prospex Marine Master Professional (což pochopitelně nebrání jeho použití i na dalších, méně extrémních Seiko potápkách s roztečí 20 mm):

 

Je dlouhý - hodinky se dají upnout u přes silné zápěstí vytrénovaného technického potápěče. V této profesi se už používají různé neopreny a ?neopreny?, ale také například velmi specializované potápěčské obleky, které jsou vyhřívány vodou.

....

 

 

Díky za dodatečné informace.. přesně doplňují moje pocity z toho řemenu..

jo a taky díky za to "silné zápěstí vytrenovaného potápěče".. to jsem potřeboval s mýma štíhlýma rukama.. teď si s nima budu připadat u nás v kanclu obzvlášť nepatřičně.. :smile_anim:

já si ty ještě větší Suma snad budu muset rozmyslet.. :oneeyed02:

Upraveno uživatelem petr_cha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

takže nastala chvíle postoupit v starém chlubícím vláknu.. někteří již vědí.. napovím, že v těsném závěsu za Leviathannem dorazil balíček z Německa.. podle treckingu dnes měl být ten slavný den a tady je rychlá mobilní fotoreportáž :-)

 

 

Nadrazni posta, vetsina nasich baliku konci tady, kdysi udajne jedno z nejvetsich a nejhezcich nadrazi v Rakousku-Uhersku... dnesni stav je dost patrny..

 

 

post-15480-0-85437100-1384857015_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...