Přejít na obsah

STEINHART Apollon


quest987

Doporučené příspěvky

Apollony mali byt moje tretie hodinky od Steinhart... velmi ma lakala ich variabilnost - 3 lunety + som si chcel dokupit origo gumenny remen = "nekonecne" moznosti  :smile_anim: ...

Dohodol som si stretko s kamosom, ktory ich vlastnil. Nazivo ma zaskocila a nakoniec aj odradila ich vyska...

Stale nad nimi rozmyslam, ale uz sa asi nerozhupem k ich kupe...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Kazda prace na miru je ocenena jinak, ja mel stesti ze moje spona byla jen upravena z nejakeho odlitku a nebyla tak delana presne podle me. Takze je mel stesti i na levnejsi cenu - do 1000kc ale pro presnou cenu musis kontaktovat Sedlina :-)

Upraveno uživatelem Zelus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsíci...
  • Po roku...

Zdravím. Zkusím to tu zresuscitovat dotazem, resp. dvěma: 1) Lunety mých Apollonů mají trochu vůli (hlavně bronzová), i při adekvátním dotažení nepatrně chrastí - máte stejnou zkušenost? Sedne si to časem? 2) Lunety měním rád a poměrně často a trochu se bojím o trvanlivost závitů - máte s tím někdo z dlouhodobějších uživatelů problém? Že by se strhnul závit či tak něco..? Náhradní šroubky nejsou problém, ale nerad bych domrvil závit v pouzdře hodinek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím. Zkusím to tu zresuscitovat dotazem, resp. dvěma: 1) Lunety mých Apollonů mají trochu vůli (hlavně bronzová), i při adekvátním dotažení nepatrně chrastí - máte stejnou zkušenost? Sedne si to časem? 2) Lunety měním rád a poměrně často a trochu se bojím o trvanlivost závitů - máte s tím někdo z dlouhodobějších uživatelů problém? Že by se strhnul závit či tak něco..? Náhradní šroubky nejsou problém, ale nerad bych domrvil závit v pouzdře hodinek...

Ahoj, to co popisuješ se u mých Apollonů vůbec nikdy neprojevilo a to je už mám nějaký pátek. Všechny lunety jsou napevno a pokud nemáš nějaké poškozené závity v pouzdře (luneta závit nemá) tak by se to ani hýbat nemělo. Pokud jsou ale závity v pouzdře vydřené tak je to velký problém který nevyřeší nové lunety ale nové pouzdro hodinek :-/  Já osobně měním lunety asi jednou za 3 měsíce a vždy u toho dávám právě z důvodu závitu v pouzdře velký pozor a nikam to nervu přes závit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za odpověď.

Vydřených závitů bych se (zatím) nebál, s dotahováním to nepřeháním. Spíš to působí dojmem jako by lunety měly trochu vůli vůči pouzdru - jako by byly trochu větší než je třeba...

Mám je půl roku a zatím měním zhruba po měsíci - asi se trochu zklidním :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Dík za odpověď.

Vydřených závitů bych se (zatím) nebál, s dotahováním to nepřeháním. Spíš to působí dojmem jako by lunety měly trochu vůli vůči pouzdru - jako by byly trochu větší než je třeba...

Mám je půl roku a zatím měním zhruba po měsíci - asi se trochu zklidním :-)

Zdravím, schválně si zkus zašroubovat šroubky do lunety mimo hodinky. Zjistíš, že závit je v lunetě a v pouzdře hodinek jsou jenom drobné důlky, do kterých zapadnou špičky šroubků. Jinak momentálně se chystám na opravu černé a ocelové lunety. Z černé mi uplavala bílá šestka a ocelovou jsem škrábl o tvárnici, tak jsem zvědav, jak to půjde řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...