Přejít na obsah

Poraďte prosím - Patek či falsum.


Jura L.

Doporučené příspěvky

U známého, celkem slušně situovaného jsem po vánocích viděl nově vypadající Pateky, ovšem vzor, který není na oficiálních stránkách firmy. Byly to mechanické chronografy s ocelovým tělem i páskem s průhledem do hodinového strojku z obou stran !! Strojek samozřejmě mechanický, ale pozlacený a celoviditelný !! , s automatickým natahováním (čtvrtsegmentem). Koukal jsem na ně čtvrt hodiny a hledal nějaký "zprasený" detail. Nic jsem nenašel, ba i ty sklíčka se jevily jako safírové. Dokonce i každý díl pásku byl jištěn miniaturními červíky. Na falsum od číňanů mi to připadalo strašně precizně zpracované, to by se snad ani nevyplatilo, tak precizně to pajcnout.

Poradí mi někdo, zda Pattek takový typ vyráběl či je to nějaké šméčko ? Možná by totiž něco takového sehnal i mě a nechci naletět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rekni za jakou cenu ti je chce sehnat a bude jasno ;) Pripadne hod aspon nejake foto. Takove z obou stran pruhledne "skeletony" se delaji a tusim ma i patek nejaky takovy kousek, ale bohuzel, prave tyto "komplikace" bavaji casto falsovane, protoze vypadaji slozite. Clovek si casto pro hledani zleho detailu nevsimne neceho zasadniho, jako spatna korunka, zly font atd. Safir bych jako dukaz pravosti nebral, protoze ono to neni az tak drahe, jak se rika. Kdyz dneska muzes mit hodinky se safirem za cenu do 300EUR, pocitam, ze pro fake, ktery se tvari jako hodinky za tisice EUR bude safir jen jedna dalsi mala polozka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Boze..800EUR za falzum, jako ze to teda urcite je fake.. ? :D Jak rikaji ostatni..tohle teda nebrat! Za 800EUR mas na vyber tisice uzasnych hodinek a ne nejaky smejd, ktery si hraje na original! To jsou vyhozene penize.. (ne ze by nakupovani hodinek nebyly vyhozene penize, ale to je jine.. ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakože svých Aviatorů ani v nejmenším nelituju, ale za 25 litrů bych byl hrdým majitelem třeba nádherných a pravých Fortisů, nebo Seiko (i když se mi zatím žádný japonec nelíbil). Prostě cokoli, z čím nebudu řešit, jestli mě někdo má za magora a sám si tak připadat. Prostě už pro ten pocit, že jsem dal tuhle sumu za levárnu. Ze které se navíc může po pul roce vlivem potu odloupat barva.

 

Až si jich někdo všimne, budeš známým lhát, že je to originál a nebo řekneš, že je to "jenom taková napodobenina" za 25 litrů. Ptám se proto, že si nedovedu představit, jak ze mě obě zhovadilosti lezou :-)

 

Bylo to už tady stokrát, tak ještě jednou. Amatér neocení a znalec se ti vysměje... Kup něco, z čeho budeš mít dobrej pocit a budeš na to trochu hrdej a ne se vnitřně užírat fakem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je to tvůj kámoš a "nelhal by ti",tak bych se ho na férovku zeptal,zda je to třeba komplet s papírama (u fake asi těžko) nebo je to z čorky,taky jsem takhle získal pásek Hugo Boss za 400Kč,přičemž ofic.cena je 10x vyšší,ani se za to nestydím:)..nedalo se odolat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No do čórky bych asi nešel, páč koupit si pravé Pateky z kategorie "grand complications" z nějaké zlaté limitované série a córlé je na hovno - můžeš se na ně dívat doma a to jen do doby, kdy zaklepe na futro policie ČR a prošťourá ti byt. Má to výrobní číslo a k hodináři bych neměl odvahu jít ani vyměnit řemínek. Kdyby to bylo do 10 tis. Kč, tak bych si je možná koupil na zahrádku. :-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...