Přejít na obsah

Fotka

Servis a přetěsnění Fortisek

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
8 odpovědí na toto téma

#1 adet

adet

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 83 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 9.září.2011 - 17:43

Ahoj, jako novopečený majitel Fortis B42 Marinemaster od jednoho člena tohoto fora, vás prosím o rady a postřehy ohledně servisování hodin. Jedná se mi o přetěsnění hodinek, kde a za jakou cenu, dále jestli je možno na ocelovém pouzdru odstranit drobné skrábance. Budu vděčen za vaše rady a postřehy

#2 Guest_ῳpo_*

Guest_ῳpo_*
  • Guests

Publikováno 9.září.2011 - 17:48

jediný seriozní servis na fortis je zde: http://www.carollinu.../cs/servis.html

v nestu to tak nějak nefunguje - když jsem tam byl naposledy kvůli reklamaci řemenu, tak mi servismen, řekl, že si na to netroufá a ať si to udělám sám - tak si to dělám sám :smile_anim:

#3 adet

adet

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 9.září.2011 - 19:01

ten Nest to je teda síla :crying_anim02:

#4 Mechac

Mechac

Megazávislák

• Member_50
  • 1 079 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysocina

Publikováno 7.listopad.2013 - 11:27

Mám Fortisy z roku 2007, podle původního majitele servisovány nebyly, tak jsem volal do NESTu, po kolika letech by to do servisu mělo jít...bylo mi řečeno, že hodinkám vyhovuje každodenní nošení a pokud nevykazují zásadnější odchylky, doporučili mi ten servis nedělat, jen přetěsnit...co si o tom myslíte?

Seiko Orange Monster - Seiko Stargate - Fortis B-42 Marinemaster - Steinhart Ocean Vintage GMT - Longines Hydroconquest - Breitling Colt II - Omega SMP Ceramic - Oris Divers Date

#5 bmwm3

bmwm3

Učedník

• Member_50
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 7.listopad.2013 - 11:34

jediný seriozní servis na fortis je zde: http://www.carollinu.../cs/servis.html

v nestu to tak nějak nefunguje - když jsem tam byl naposledy kvůli reklamaci řemenu, tak mi servismen, řekl, že si na to netroufá a ať si to udělám sám - tak si to dělám sám :smile_anim:

Oprav mne, jestli se mýlím, nevozí carollinum Fortisky taky do NESTu?

#6 Mechac

Mechac

Megazávislák

• Member_50
  • 1 079 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vysocina

Publikováno 7.listopad.2013 - 11:53

Tak to nevím, ale zavolal jsem i tam, a víceméně mi řekli to samé - přetěsnění po zhruba 3 letech, servis až se zásadnější odchylkou (mám nyní cca 10s denně).

Seiko Orange Monster - Seiko Stargate - Fortis B-42 Marinemaster - Steinhart Ocean Vintage GMT - Longines Hydroconquest - Breitling Colt II - Omega SMP Ceramic - Oris Divers Date

#7 madmaxx

madmaxx

Závislák

• Member_50
  • 626 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pardubice
  • Fanoušek značky:Vintage chronos and divers

Publikováno 20.červenec.2017 - 23:29

Zdravím, trošku to tu oživím a zeptám se. Má někdo nějakou pozitivní/negativní zkušenost se servisem Fortisů v současnosti, stále je dáváte do Carollina nebo je tu i jiná lepší alternativa? Díky za info

Citizen Promaster, Fortis Pilot Professional Chronograph, Seiko 7549-7009 Professional divers, Seiko SUN21, Hamtun H1W, Seiko SBCW023 Landmaster South Pole, Magrette MPP Kara, Seiko 6138-0040 Bullhead, Bulova Chronograph "D", Zodiac Super Sea Wolf

#8 kuncák7

kuncák7

ted jen apač

• Member_50
  • 11 984 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:jídlo, sport, ženský-časem se pořádí koníčků mění

Publikováno 21.červenec.2017 - 12:20

NEST uz funguje dle meho dobre, nebal bych se ho.

#9 madmaxx

madmaxx

Závislák

• Member_50
  • 626 příspěvků(y)
  • Bydlí:Pardubice
  • Fanoušek značky:Vintage chronos and divers

Publikováno 28.březen.2018 - 21:00

Tak jsem své B 42 svěřil do rukou hodinářů u Knespl&Majzlík kde prodělaly ozdravnou kůru :-) a můžu jen doporučit!

Dělala se oprava samonátahu, pár nových koleček, přetěsnění, seřízení a renovace barvy na ručičkách chronografu.

Chvíli jsem si na ně počkal, ale s tím jsem počítal a provětral aspoň jiné hodinky....:-)

Teď šlapou jak nový a zas mám malé těžítko na ruce

Přiložený soubor  IMAG2120_1.jpg   172,67K   26 Počet stažení

Citizen Promaster, Fortis Pilot Professional Chronograph, Seiko 7549-7009 Professional divers, Seiko SUN21, Hamtun H1W, Seiko SBCW023 Landmaster South Pole, Magrette MPP Kara, Seiko 6138-0040 Bullhead, Bulova Chronograph "D", Zodiac Super Sea Wolf