Přejít na obsah

Sinn EZM 10


Návštěvník Alda

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • Odpovědi 51
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

....trošku mi to kazí ta lesklá luneta. Sice je safírová, ale podle mě se k těm hodinkám moc nehodí.

 

Na druhou stranu safírová luneta umožňuje snadno zajistit noční čitelnost indexů na lunetě, které jsou v případě EZM 10 všechny svítivé. Viz tento odkaz na oficiální sránky Sinnu (pak kliknout na ikonku půlměsíce)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A tož to já bych svítící lunetu i oželel. K tomu matnému číselníku mi to prostě nejde.

 

Pak Ti nezbyde nic jiného než šáhnout ke konkurenci (Damasko DC86). :D

 

P.S. Tobě to samozřejmě povídat nemusím, já jsem jen hledal nějaký oslí můstek, jak propojit obě vlákna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu sa obávam svietivosti tých malých indexov na lunete. Podľa ich webu, ako písal Petr_P, svieti všetko, číslice aj indexy...u nich tak v malej vrstve...no neviem neviem. Ono ani číslice nie sú práve veľké.

 

A čo vlastne tam bude použité? SuperLuminova C3?

 

Stano bude to svítit stejně jako na nových Aquatimerech, taky mají safírovou lunetu viz Stopa99 foto

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/18302-nightshots/page__st__180

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík. Tak podľa odkazu to budú svietivosťou pekné baterkáče (myslené v dobrom). Ale tie tenké indexy už tak svietiť nebudú, že...to by ma zaujímalo...či to bude niečo na spôsob Zixenu Nitrox II (SuperLuminova)

post-6829-015101100 1318370675.jpg

 

 

Možno porovnávam neporovnateľné, ale ešte pridám na porovnanie napr. Zenton G45 (nebavme sa teraz o značke), kde indexy sú hrubšie a to platí aj o lumi vrstve (používajú SuperLuminovu).

post-6829-024689400 1318370721.jpg

post-6829-072843800 1318370748.jpg

 

edit: foto zentonwatches.com, zixenwatch.com

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu sa obávam svietivosti tých malých indexov na lunete. Podľa ich webu, ako písal Petr_P, svieti všetko, číslice aj indexy...u nich tak v malej vrstve...no neviem neviem. Ono ani číslice nie sú práve veľké.

A čo vlastne tam bude použité? SuperLuminova C3?

Dík. Tak podľa odkazu to budú svietivosťou pekné baterkáče (myslené v dobrom). Ale tie tenké indexy už tak svietiť nebudú, že...to by ma zaujímalo...či to bude niečo na spôsob Zixenu Nitrox II (SuperLuminova)

Možno porovnávam neporovnateľné, ale ešte pridám na porovnanie napr. Zenton G45 (nebavme sa teraz o značke), kde indexy sú hrubšie a to platí aj o lumi vrstve (používajú SuperLuminovu).

 

Ne, všechno je skoro jinak. :rolleyes:

 

Bude to hodně podobné jako na v tomto ohledu kritizovaných DAMASKO. Sněhobílá denní barva všech indexů naznačuje, že je použit jediný možný luminiscenční nátěr - Swiss Super-LumiNova, odstín C1.

 

Nenech se zmást všemi těmi fotkami, které jsi na webech našel. Focení digitálem za tmy (s CCD čipem s jinou spektrální a energetickou citlivostí než má lidské oko) v kombinaci s přisvícením silným UV světlem vytváří naprosto nereálné věci. Obvzláště pocit, že Super-LumiNova snad v noci svítí bílou nebo skoro bílou, patří do říše snů.

 

Pilotky mají přehledné ciferníky, kde je všechno úhledně vyvedeno úzkými denními fonty/ručičkami s poměrně malou aktivní plochou svítivého nátěru. Po zrušení původních radioaktivních nátěrů a přechodu na LumiNovu mají ale "problémy" s celkovou noční svítivostí. Alespoň ve srovnání s obrovskými indexy a číslicemi ve stylu potápek, které zpravidla věvodí závodům v noční čitelnosti neradioaktvních ciferníků. U oka adaptovaného na tmu stále na velikosti záleží (myšleno na ploše svítivého materiálu). Plocha dokáže dohnat celkovou svítivost, i když jas (měrná jednotka) je slabší.

 

V případě Sinn EZM 10 bude hodně záležet na tom, jak tlusté vrstvy lumiscenčníh nátěru bylo použito. Protože ale EZM 10 používají podle mého skromného odhadu odstín C1, tak asi žádnými přeborníky taky nebudou. Ve dne je nátěr sice krásně sněhobílý oproti nažloutlému odstínu C3 a nazelenalému odstínu C5, ale po 30 minutách od nasvícení vykazuje jen cca 30% hodnoty jasu odstínu C3 (C5 má stále cca 90% hodnoty C3).

 

Jsem zvědavý, jestli nějaký zdejší vlastník pilotek od Sinnů (a nemusíme asi čekat na model EZM 10) náhodou neporovná v noci Sinny s nějakými jinými hodinkami za stejných podmínek.:helpsmilie:

Upraveno uživatelem Petr_P
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za objasnenie(je super ako vždy). Mám skúsenosť len so SuperLuminovou C1 u Fortis B42 (dúfam, lebo náter je snehobiely, ako píšeš), v noci zelený = priemer, ale vcelku ujde a u Citizen Promaster C3(teraz takto z hlavy presne neviem), no na dennom svetle náter bol trochu bielo/nažltlý a v noci krásne modrý s výbornou výdržou.

 

Samozrejme ilúzie si nerobím a máš pravdu, lumi fotky sú v drvivej väčšine hneď po nasvetlení, alebo sú dodatočne upravené v compe vyšším kontrastom.

 

V podstate mi šlo o detail, či vôbec má význam "patlať" lumi aj tam, kde tá svietivosť dajme tomu nebude dostačujúca...IWC Aquatimery napr. to dali len na číslice bez plne minútových indexov. Osobne som práve za full indexy na lunete a z toho pohľadu má takisto zaujíma porovnanie.

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za objasnenie(je super ako vždy). Mám skúsenosť len so SuperLuminovou C1 u Fortis B42 (dúfam, lebo náter je snehobiely, ako píšeš), v noci zelený = priemer, ale vcelku ujde a u Citizen Promaster C3(teraz takto z hlavy presne neviem), no na dennom svetle náter bol trochu bielo/nažltlý a v noci krásne modrý s výbornou výdržou.

 

Aniž bych to nějak kontroloval, tak je možné, že mluvíš o barvě/odstínu BG W9, který má odstín slonové kosti (světlější než C3) a v noci svítí namodrale (myslím, že je použit i na vnitřní GMT stupnici těch vyfocených Zentonů). Ten je hodně blízký C3 i ve výdrži svícení (po 30 minutách má 95% hodnoty jasu C3).

 

Ale ono existuje obrovské množství různých pigmentů a velcí hodinářští výrobci si mohou nechat namíchat svoje vlastní, takže to ber jen orientačně.

 

V podstate mi šlo o detail, či vôbec má význam "patlať" lumi aj tam, kde tá svietivosť dajme tomu nebude dostačujúca...

 

K čemu to může být dobré, to ti asi nejlépe vysvětlí Harry.:snorkle:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako by to pouzdro a luneta k sobě nějak nesedly :( Být luneta větší, asi by to bylo OK... I když to pouzdro opravdu má tak trochu divný tvar...

 

Mimochodem, už se ví cena?

 

Edit: to poudro u Damasko vypadá lépe. Zase holt nemá svítící lunetu...

Upraveno uživatelem Harry
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...