Přejít na obsah

ORIENT caliber 46N45


Slevin

Doporučené příspěvky

Ahoj,

chtěl bych se zeptat, zda-li někdo neví, jaká je kvalita a přesnost ORIENT caliber 46N45? Například odproti hodinkám Seiko 5. Kolik let mi mohou vydržet. Líbí se mi tyto hodinky a přemýšlím o koupi: http://www.tophodinky.cz/cfd0f001w-hodinky-orient-hodinky_-1223.html

Díky

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám podobné Orientky CFD0E001B s cal. 46N46, netuším jaký je v kalibrech rozdíl. Přesnost jsem nijak zvlášť neměřil, ale mám vysledováno, že je to asi 1minutka týdně dozadu. Nosím je prakticky denně. Myslím, že chybu neuděláš ani s Orientkama ani se Seiko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by jsi byl z Prahy, v Palladiu je slušné hodinářství, které vede i Orient

 

Jo to jsem, tak ja se tam stavím. Ještě jsem přemýšlel, zda-li nechat hodinky poslat nebo ne a bojím se, aby s balíkem pošta moc neházela, aby se nepoškodily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou se uvádí jako první vnější rozměr pouzdra bez korunky. Čili určitě 40mm bez korunky jako moje.

 

Díky za odpovědi, zítra si je půjdu vyzkoušet. S kvalitou a přesností doufám problém u těchto hodinek nebude.

MIchal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes jsem navštívil Palladium a také pobočku stejnojmené firmi před vchodem z boku.(tuším, že Gammy.cz) V obou hodinářstvích mají vybrané hodinky,ale cenově se liší o 200Kč, přestože je firma i hodinky totožné. Příjemnější je hodínářství před Palladiem, v Palladiu je ruská obsluha a vyšší ceny, což mě obojí odrazuje.

Jediné, co mě na hodinkách zklamalo je, že mají tah bez zůžení. Jsem zvyklý na postupné zužování od hodinek do místa spony. Nevíte zda-li by nešlo si nechat udělat jiný tah podle přání?

Díky

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

tak poslední zpráva. Hodinky mají přesnost cca +3s/den a to je natažení pořád skoro na mx. Zbylá doba 30-40 hodin chodu.

Měl bych dotaz. Nevíte někdo, jestli to hodinkám nevadí, že jsou pořád na maximu nátahu? a jak je udělaný ten mechanismus, že nejdou přetáhnout? A pak ještě jak je to zpřevodované, aby ručička ukazovala hodnotu natažení?

Díky

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky mám nataženy prakticky na max již po 4hodinách běžného nošení v režimu: auto, schody, kancl, auto, schody, kancl.... Asi jednou týdně je odložím ať si vydechnou a nahodím některou z barevných variant PS II, dle barvy oblečení :smile_anim:. Ale myslím, že když jsou automaty pořád nataženy tak by jim to vadit nemělo. Na zbytek otázek odpověď neznám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulace, moc pěkný strojek. Rezerva chodu je opravdu zajímavá a celkem decentní komplikace. Hlavně se mi ale líbí ty modré ručičky. Asi bych si k nim pořídil i černý řemen, abych je čas od času mohl převléknout.

Když jsem měl naposled kovový tah, tak mě neustále depiloval. Jak je to u těchhle?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.

×
×
  • Vytvořit...