Přejít na obsah

Nový Eplorery II v černym


Viktor

Doporučené příspěvky

Tak nezbývá, než abych Ti je, Viktore, také pochválil. Jsou opravdu parádní!

 

Dal jsem si na čas, bo v Sofii se objevily první dvoje teprve včera večer a před chvílí jsem se vrátil z Rolex butiku.

Mile mne potěšilo, že když jsem někdy před 4-5 měsíci projevil zájem, slíbili, že se ozvou, až přijdou EII. A dnes ráno volali...

Zkoušel jsem obě varianty a musím potvrdit (Rolexy jsem nikdy něměl, jen zkoušel Pepsiny kolegy Ejabejaroz), že na ruku padnou naprosto neskutečně dokonale!!! I velikost byla nastavená bez chybičky na mojí ruku.

První dojmy: sedí jak p***l na hrnec, pro mne skvělá velikost, univerzálnost, bílé jsou opticky větší, na černých zase lépe vynikne oranžová barva. Asi bych volil bílé, jsou, řekl bych, takové exkluzivnější (moc RLX v bílé není, že).

Jediné, co bych jim malinko vytknul je zde stále diskutovaná šířka tahu u spony. Ale myslím, že bych si zvyknul, na ruce seděly opravdu dokonale! A ceníkovka u AD v Sofii? BGN 12.200, což v dnešním kurzu odpovídá necelým 154k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 121
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tady je jedna fotka. Ty černý patky jsou na všech třech ručkách, ta černá barva je trochu lesklá a maličko odlišná od černý na ciferníku. Ale při běžným pohledu na hodinky rozdíl v černé barvě ruček a ciferníku úplně zaniká. Jsou to takový "mystery" nebo "phantom" ručky, střed je celý černý a protíná ho jen tenká linka vteřinovky. V reálu to je moc hezký detail, aspoň teda pro mě.

 

post-59-077064600 1316624832.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je jedna fotka. Ty černý patky jsou na všech třech ručkách, ta černá barva je trochu lesklá a maličko odlišná od černý na ciferníku. Ale při běžným pohledu na hodinky rozdíl v černé barvě ruček a ciferníku úplně zaniká. Jsou to takový "mystery" nebo "phantom" ručky, střed je celý černý a protíná ho jen tenká linka vteřinovky. V reálu to je moc hezký detail, aspoň teda pro mě.

 

post-59-077064600 1316624832.jpg

 

Aha, tak to je zajímavý. V bílém provedení mají tedy delší lumi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pár postřehů po měsíci nošení

 

Silný stránky

Velikost pro mě skvělá, nosí se pohodlně, na moji ruku myslím akorát.

Spona s možností prodloužit jednoduše bez nástrojů tah o pár mm je geniální, jsem alergik, občas trochu celej opuchnu, povolení tahu se mi už párkrát hodilo.

I přes zvětšenou velikost jsou nenápadný. Jednak Explorery II obecně nepatří mezi známý Rolexy, a pak tenhle typ lunety s 24h stupnicí je míň nápadný než otočné lunety ala sub. Všimnou si jich jen "zasvěcení".

Přesnost skvělá, za tři týdny 20 s plus.

 

Né úplně slabý stránky ale ...

Oranžová ručka je hodně výrazná. Ze začátku jsem měl trochu problém s rychlým odečtem času, pozornost napřed vždy upoutala oranžová šipka. S postupem času to ale přestává být problém.

Maxi dial je fajn, ale ty ručky jsou prostě "macatý". Hodinová ručka kvůli tomu vypadá kratší. Na zahraničních fórech jsem zaznamenal termín "Mattel hands" s odkazem na výrobce hraček. Někdy mám pocit, že o chloupek tenčí ručky by mohly být lepší. Ale větší problém je to podle mne u bílýho ciferníku, kde jsou ručky výraznější, ocelový hrany u černý verze nejsou z některých úhlů moc vidět.

 

Ale celkově po měsíci vládne pořád nadšení, nic jinýho nenosím.

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spona s možností prodloužit jednoduše bez nástrojů tah o pár mm je geniální...

 

Tomu naposto věřím, něco podobnýho mám na MM sponě od Seiko a už si tah bez tohodle štelování neumím představit! Krásný hodinky, gratuluju!

Nemáš fotku toho štelování spony? Že bych to porovnal s marinemasterem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rolex tomu prodloužení říká Easylink a je to tuším na všech nových modelech s Oyster tahem, kromě Subů a SDDS, na těch je Glidelock.

Easylink má jenom dvě pozice, buď je tah ve sponě "přeložený" a kratší nebo rozložený.

 

Easylink

 

Posted Image

 

Posted Image

 

Glidelock na Deep Sea

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...